Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Sprawa dla lakiernika

  1. #1
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27

    Post Sprawa dla lakiernika

    Czy jest na forum jakiś dobry lakiernik bo potrzebna jest pomoc w ustaleniu kilku kwestii. Auta są już nie pierwszej świeżości i czasami przychodzi taki moment (zwłaszcza w zimie) że jest trochę wolnego czasu i można usunąć ogniska rdzy. Takie rzeczy chciało by się zrobić raz i mieć to z głowy a przynajmniej na jakiś czas. Tylko jak to zrobić żeby było dobrze?

    1. Załóżmy że mówimy o wnętrzu auta a mianowicie o podłodze. Po usunięciu mat wygłuszających i wyczyszczeniu powierzchownych ognisk rdzy nakładamy podkład epoxydowy np Brunox dwie warstwy w odpowiednim odstępie czasowym. Następnie malujemy podłogę również dobrym epoxydem (np takim jaki jest stosowany do pociągów :-) ) i co dalej? Czy to jest dobra kolejność? Trzeba to jeszcze czymś zamalować czy można już położyć nowe maty przy pomocy opalarki???

    2. Kwestia nadkoli wygląda inaczej ponieważ są one dodatkowo zabezpieczone barankiem. Załóżmy że:

    a. wystarczyło obczyścić do żywego miejsce i nie trzeba było go spawać. Czy Brunox + warstwa epoxydu i nowy baranek wystarczy?

    b. trzeba jednak zrobić małą wstawkę czyli coś wspawać. Jak to zabezpieczyć? Wiadomo doszło jeszcze przegrzanie blachy bo przy spawaniu nie da się tego uniknąć. Jak to dalej zabezpieczyć? Oczywiście przy tych pracach przed spawaniem powierzchnia poddana jest piaskowaniu :-)
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Brunox podobno ok - nie wiem czy sie da ale jeżeli tak to warto jakiś bitex na to nalożyć, w sumie jego zawsze warto na każde zagrożone miejsca. Tak mi się wydaje.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Tylko Burnox działa jak się go kładzie na rdzę a nie na gołą blachę,

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    Czy jest na forum jakiś dobry lakiernik bo potrzebna jest pomoc w ustaleniu kilku kwestii. Auta są już nie pierwszej świeżości i czasami przychodzi taki moment (zwłaszcza w zimie) że jest trochę wolnego czasu i można usunąć ogniska rdzy. Takie rzeczy chciało by się zrobić raz i mieć to z głowy a przynajmniej na jakiś czas. Tylko jak to zrobić żeby było dobrze?

    1. Załóżmy że mówimy o wnętrzu auta a mianowicie o podłodze. Po usunięciu mat wygłuszających i wyczyszczeniu powierzchownych ognisk rdzy nakładamy podkład epoxydowy np Brunox dwie warstwy w odpowiednim odstępie czasowym. Następnie malujemy podłogę również dobrym epoxydem (np takim jaki jest stosowany do pociągów :-) ) i co dalej? Czy to jest dobra kolejność? Trzeba to jeszcze czymś zamalować czy można już położyć nowe maty przy pomocy opalarki???

    2. Kwestia nadkoli wygląda inaczej ponieważ są one dodatkowo zabezpieczone barankiem. Załóżmy że:

    a. wystarczyło obczyścić do żywego miejsce i nie trzeba było go spawać. Czy Brunox + warstwa epoxydu i nowy baranek wystarczy?

    b. trzeba jednak zrobić małą wstawkę czyli coś wspawać. Jak to zabezpieczyć? Wiadomo doszło jeszcze przegrzanie blachy bo przy spawaniu nie da się tego uniknąć. Jak to dalej zabezpieczyć? Oczywiście przy tych pracach przed spawaniem powierzchnia poddana jest piaskowaniu :-)
    Na gołą blachę podkłady reaktywne


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Kiedyś próbowałem Kortanin C ale to gnioło jeszcze szybciej niż bez :D

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Post

    Tak jak mowisz,żadne oczyszczanie nie da efektu piaskowania i pozbycia się rdzy. Jak będzie to źle oczyszczone to żaden podklad Czarku niestety nie pomoże.

    Ja np położyłem gumę na te podkłady itd

    Bardzo prosty przykład. Te drzwi które kupiłem od Ciebie niby piękne , igły i na prawdę lepszych nie widziałem na żadnej e32 ale po piaskowaniu coś tam wyszło.Wyczyszczone, zapodkladowane i mam to teraz zabezpieczone na lata :-)

    Masz teraz czas wyciąg cały dywan. Od spodu będzie perfekt a pod dywanem może być już inaczej.
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 12-12-2015 o 19:49

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    na blache czy rdze klade zawsze epoksyd i bylem zadowolony, a brunoxy czy inne wynalazki tylko szkodzą

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom

    Post

    Najlepiej potencjalne miejsca wypiaskować , piaskowanie ma to do siebie ,że gdy piaskujesz np podłogę od dołu ,to w miejsca gdzie jest zdrowe pod konserwacją piasek nie bierze ,a tam gdzie pod konserwacja jest rdza ,piasek idealnie nam to odkryje.

    Co do nadkoli , najgorzej może być z tyłu bo tylne nadkola plastikowe dosyć szczelnie wypełniają całe nadkole ,a to ma plusy i minusy , minusem jest to ,że jak sól/wilgoć wpadnie to działa długo , bo jest dosyć tam szczelnie.

    Przy tylnych nadkolach należy zwrócić szczególną uwagę na śruby wystające z nadkoli ,jakimi przykręcamy nadkole plastikowe. Wokół nich pewnie będzie rdza ,a może i dziury. Dalego warto wypiaskować wokół tych śrub.

    Przednie nadkola są tak małe i inaczej mocowane ,że nie powinno być problemu.

    Co do zabezpieczenia antykorozyjnego , to ja stosowałem Epoxyd , malowałem 2-3 razy ,a potem lakier poliuretanowy , potem masę poliuretanową , tam gdzie wcześniej była , np wokół śrub w nadkolach. Przed tymi pracami też czytałem o różnych wynalazkach typu Brunox itp ,ale nie zdecydowałem się na to. Po wyschnięciu Poliuretanu , możesz nałożyć w niektórych miejscach nawet Bitex w małych ilościach , ale nie jest to konieczne , bo Poliuretan jest wystarczający i lata powinien być spokój.

    Co do spawania i przegrzanej blachy jak nie ma dostępu z drugiej strony , to jak będziesz spawał np śruby w nadkolach , to drugą stronę tych spawów możesz jedynie zabezpieczyć Epoxydem , lub środkiem do profili zamkniętych. Otwór do wtryśnięcia owych środków jest jednym z otworów mocowania małej listewki na tylnym błotniku na środku drzwi. Jak tam włożysz odpowiednio dyszę to zabezpieczysz cały tylny błotnik od środka. W progach masz też takie otwór od dołu i poprzez otwory mocujące listwy ozdobne progowe z góry możesz tam nalać czego chcesz.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [pozostale] Sprawa dla kogoś z Poznańia co ma jakies kola.
    Przez Johnny_Bravo w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13-11-2008, 16:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •