Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61

Wątek: stroboskopy w bmw

  1. #21
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    @Bonopingwin

    nie mialem zamiaru ci "pojechac" a jedynie przekonac - zebys do takich celow - tej zabawki nie montowal - jest to po prostu moim zdaniem nie madre. Takim delikwentom na lewym pasie trzeba po prostu odpuscic - a nie we wszelki mozliwy sposob dokopac. Tak na prawde to nie ich wina. Gdy uczyli sie jedzdzic nie bylo autostrad - dlatego nikt ich zasad poruszania po autostradzie nie uczyl. Dla porownania - w niemczech (gdzie ja robilem prawko) - w czasie nauki jazdy trzeba spedzic 3-4 godzin na autostradzie. Instruktor uczy wlaczania sie do ruchu - prawidlowej zmiany pasa ruchu, dostosowania predkosci - i innych zasad. Takze w czasie egzaminu przewidziana jest jazda po autostradzie.

    Jestem za wieksza kultura na drodze - a uzywajac takich bajerow - czyni sie cos wrecz na odwrot. Patrzac na ilosc wypadkow chocby nawet na A4 miedzy Boleslawcem a Krakowem - ktos powinien sie w koncu nad tym zastanowic - zeby w jakis sposob kierowcom - co niektore zasady przyblizyc.

    Taka niewiedze i niedouczenie polskich kierowcow - widac najlepiej na autostradach za granicami. Zachowuja sie tak samo jak w polsce.

    Wracajac do tematu - podyskutujemy w Strzegomiu :D

    Co do wypadku z kobieta z dzieckiem sprawa miala miejsce w niemczech - a kierwca mercedesa byl kierowca testowy firmy mercedes. Szukalem przed chwila tego tematu w google - i znalazlem jeszcze jeden news o nastepnym kierowcy testowym mercedesa ktory takze w podobny sposob - zawinil smerci kobiety w Szwecji.

    LINK
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  2. #22
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Widze ze Mibhell - doszedl do podobnych wnioskow jak ja - piszac moj post - nie czytalem jeszcze twojego :P
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    416
    brak autostrad = brak świadomości
    kiepska motoryzacja = kiepskie kursy na prawo jazdy

    Może stworzy nam się nowy wątek ale dam dobry przykład bezmyślności autostradowej:

    Dużo jeźdze po Niemczech i czasem zabieram ze sobą jakiegoś kierowcę.

    Jak wygląda wjazd na autostradę?

    Wjeżdza na pas rozbiegowy i zamiast cisnąć do dechy aby wyrównać prędkość z Tirami czyli min 90 km to ślimaczy się na tym pasie, ślepia wlepione w lusterko wsteczne do tego stres i szuka wielkiej luki. Niestety pas rozbiegowy się kończy. Wielkich lik zazwyczaj brak więc zostaje jedno wyjście. Albo od razu wcina się bezczelnie na autostradę albo czeka nieskończenie długo na końcu owego pasa blokując przy okazji innych kierowców aż mu braknie cierpliwości i wówczas wcina się pod tira. Tir że nie jest piórkiem żeby nie zmielić delikwenta - ucieka na srodkowy pas. Inni, ze środkowego żeby nie udeżyć w tira uciekają na skrajny lewy, a auta jadące 170 km skrajnym pasem mogą sobie w najlepszym wypadku sprawdzić czy klocki hamulcowe lub abs-y działają poprawnie. I to jest ta najlepsza wersja. Niestety czasem kończy się tragicznie i giną ludzie a nie świadowy nasz kierowca pomyka 110 km do Polski i potem chwali się jak pięknie jeździł po Europie. Wiem bo parę razy to przeżyłem chwile grozy jako pasażer.

    Tutaj problemem jest brak edukacji.

    Nie jest to arogancja jak w przypadku jazdy lewym pasem.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Po czesci napewno macie racje - ale jednak autostrada to nie jest jakies czary mary oderwane od normalnych zasad ruchu. Drog dwupasmowych jest wiele - nawet w miescie. Jak zmieniasz pas - patrzysz w lusterko. Prosta, podstawowa wiedza z kursu. Teorii tez ucza - nawet jesli nie ma autostrad. A teoria jasno nakazuje poruszanie sie poza obszarem zabudowanym pasem najblizej prawej krawedzi jezdni, gdy nie wykonujemy manewru wyprzedzania. Wiec brak autostrad jakims argumentem jest - ale jednak niewystarczajacym. Takie zachowania na drodze sa nie tylko niegrzeczne czy powodujace balagan i niepotrzebne nerwy - to poprostu lamanie przepisow.

    Sebek co do jednego masz 100% racje - uprzejmosc na drodze nie jest nasza narodowa cecha ;) Mozna dlugo dyskutowac czy bardziej niegrzeczne jest zajmowanie lewego pasa lub wjezdzanie na ten pas komus przed samochod, czy tez latanie 180 na autostradzie gdzie jest dozwolone 130 i walenie dlugimi komus kto ci zajechal droge :)

    Generalnie - temat rzeka :) Ja ide spac, zobacze rano czy sie tu cos zmienilo :)

  5. #25
    7ka
    Cholera no 7ka !!

    Musiales zgapiac moj projekt ala panstwowe 7ki ? haha :D :D

    A chciales miec individuala na 3 zlocie :hah: :hah:

  6. #26
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Hmm, mi jakoś na autostradzie zjeżdżają.. Zresztą sam bym zjechał jak dojeżdżała by mi bemka z prędkością wyższą niż moja.. :D :D

    Ale co do stroboskopów. hmm nie mam nic przeciwko do używania ich na postoju.. co do jazdy to inna sprawa. Choć po ich załorzeniu pewnie nie oparł bym się pragnieniu ich użycia. Więc nie będę ich zakładał. :D :D

    Inna sprawa to jazda niedzielaków.... wysłał bym wielu z nich na niemiecką autostradę w celu niechybnej śmierci!!!!!! bo wyjechać pod koła autu które pędzi 250 km/h lub więcej!! kończy się śmiercią! Brak jest u Nas niestety świadomości prędkości.

    Zresztą po prawdzie w Polsce można jeździć tylko 130km/h więc pozostaje się tylko przyzwyczaić do tego że lewy pas będzie "blokowany"

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    Powiem tak kiedy byłem młodszy pomalowałem w swoim Caro chlapacze na srebrno(kolor auta brąz),wyrosłem ,dojrzałem,zmądrzałem... Tu masz filmy które kiedyś sobie zgrałem na twardego....... oceń sam do czego to ... potrzebne....
    http://www.youtube.com/watch?v=L6aFH8VJNOA

    http://www.youtube.com/watch?v=LDnY3g6fnD8


    ja mialem w caro felgi 16" od wlasnie bmw :-)

  8. #28
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez Kronos
    Hmm, mi jakoś na autostradzie zjeżdżają.. Zresztą sam bym zjechał jak dojeżdżała by mi bemka z prędkością wyższą niż moja.. :D :D
    Zeby zjechac tzreba patrzec w lusterko :D niby oczywiste a jednak nie do konca..

    Ja sobie zdałem swego czasu sprawe z czego wynika zachowanie polsckich kierowców m. in. jedna z przyczyn jest to ze nie jezdza szybko (szybciej niz 130- 150km/h) i nie wiedzą jak to jest byc wychamowanym na lewym pasie :D z tym ze tu znowu sprawa sprowadza sie do przepisów ;)

    pzdr

  9. #29
    Sprawa wyglada tak ze polskich kierowcow sie ne nauczy nigdy niczego :)

  10. #30
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Ja proponuje jeszcze koguty na dach :D
    Dla mnie nietrafiony pomysł. Poza tym lubie jeździć ze świadomością że jest wszystko oki a nie patrzeć po krzakach czy patrolu nie ma i kiedy wyłaczyć lampy żeby dowodu nie stracic :/
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •