Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: Wymiana tylnego amortyzatora E65 750i

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez Karizmo Zobacz posta
    Amortyzatorów wcale się nie wymienia parami, sprawdza się tylko stopień tłumienia który o ile pamiętam nie może być większy niż 20%.
    lol

    może jak się jeździ jak emeryt to się nie czuje że jeden trzyma gorzej niż drugi...
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    Oj ja do was to już siły powoli nie mam, po pierwsze czytajcie ze zrozumieniem, jak pisałem wcześniej różnica w tłumieniu nie może być większa niż dana wartość do tego ogólne tłumienie amortyzatora nie może być mniejsze niż, więc nie ma różnicy czy jest nowy bo czasami nowy może gorzej tłumić niż używany.

    ADASIO - teraz jeszcze zobacz jakie dane wzięli do testu, jakie było zużycie drugiego amora, jakie różnice w tłumieniu, i wisienka na torcie jeżeli po 20 miesiącach rozleci ci się JEDEN amortyzator po twoim super testach śmiem twierdzić BA nie wyobrażam sobie żeby reklamować jeden amor tylko od razu DWA, tylko jedno małe ale ciekawe jestem czy producent ci uzna wymianę dwóch amortyzatorów na nowe skoro jeden jest sprawny ?

    Nie znamy podstawowych parametrów jakie były brane do testu, wiadomo że z czasem materiał się zużywa tylko teraz pytanie jak oni jest testowali ?
    Założyli jedną stronę z nowymi sprężynami a drugą zostawili starą ? Zobacz na VW jak ładnie oprogramowaniem manipulowali a co dopiero naciśnięciem hamulca !
    Zresztą różnica jaką podałeś to procentowo jest znikoma !

    Kiedyś tez tak myślałem że trzeba parami i gadałem z kilkoma diagnostami co każdy powiedział że to nie prawda ! co wcale nie oznacza że nie jest zalecane !

    Żarówki i wiele innych klamotów tez powinieneś wymieniać parami bo wiadomo że z czasem jakość światła się pogarsza !
    Ostatnio edytowane przez Karizmo ; 15-12-2015 o 10:01

  3. #13
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez Karizmo Zobacz posta

    ADASIO - teraz jeszcze zobacz jakie dane wzięli do testu, jakie było zużycie drugiego amora, jakie różnice w tłumieniu, i wisienka na torcie jeżeli po 20 miesiącach rozleci ci się JEDEN amortyzator po twoim super testach śmiem twierdzić BA nie wyobrażam sobie żeby reklamować jeden amor tylko od razu DWA, tylko jedno małe ale ciekawe jestem czy producent ci uzna wymianę dwóch amortyzatorów na nowe skoro jeden jest sprawny ?
    !
    Ale po co drążyć i wyważać otwarte drzwi bo nie rozumiem?
    Amory wymienia się parami i basta - sprawa jasna i oczywista więc po co gmatwać?
    Nie stawiaj mnie w roli producenta bo nie ja nim jestem więc i nie wiem jak uzna reklamacje ale to jest jedyny WYJĄTEK !!!! wymiany pojedynczej amortyzatora czyli kupujemy 2 nowe montujemy i pada jeden po powiedzmy 2 tys km - wtedy i tylko wtedy możemy wymienić pojedynczo nigdy więcej i w żadnym przypadku !!!!

    I możesz mi tu pisać niestworzone historie że tak nie jest ale ja i tak zdania nie zmienię bo mam zasadę:
    na :
    - oponach
    - hamulcach
    - zawieszeniu
    - oleju

    nie oszczędzam i wymieniam jak trzeba, a TY czy ktokolwiek inny niech robi jak chce wedle woli ale nie pisz że nie trzeba jeśli trzeba


    HAHA
    no skoro ty np żarników od xenonów czy opon nie wymieniasz parami to ja nie mam pytań, a skoro wiedze opierasz na wiedzy diagnostów to powiedz im proszę aby wrócili do szkół i się nie ośmieszali, bo opowiadają po prostu bzdury, a że dziś nadal niestety przegląd jest w stanie człowiek załatwić bez wychodzenia z domu (dzięki właśnie takim fachowcom) to jest jak jest :(
    I potem ktoś kupi od takiego jak ty 7er i nie wie w co łapki wsadzić bo wszystko na opak i na odwrót :)
    Byli tu już na forum tacy magicy (Yoka) którzy poradniki pisali - jak zrobić w ch... klienta i zarobić tak że myślę że możecie podać sobie ręce :)
    Typowe polskie podejście - "a wymienię jeden amor bo taniej po ch... mam 2 wymieniać przecież jest OK" - no nie mam pytań serio

    Nie będe dalej polemizował bo nie ma o czym bo skoro dla Ciebie opinia firm producenckich jest nie ważna a opierasz to o słowa Mietka diagnosty to daj Ci boże zdrowie :)
    Ostatnio edytowane przez ADASIO ; 15-12-2015 o 11:08
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    Oj widać że zaślepiają cię regułki usłyszane, zasłyszane, przeczytane w różnych pismach producentów tylko jest jedno małe ale, skoro tak jest to się pytam czy producent wymieni ci dwa amortyzatory na gwarancji skoro się wymienia parami ?

    A jaka dla ciebie jest granica wymienialności 2000 km, 4000 km czy 50000 km ? Jak ją ustaliłeś ?
    Ty wymieniasz bez sensu a ja wole jechać na trzęsawki i sprawdzić jakie wartości tłumienia są obecnie.
    Taka jest właśnie różnica między wymieniaczami a fachowcami którzy nawet w życiu oscyloskopu w rękach nie mieli a zrozumienie oscylogramu to sztuka pozaziemska !

    Co do mojej BMW to byś mógł się tylko poślinić, naprawdę nie mierz wszystkich swoją miarą bo moja gorszej marki część to nawet na oczy nie zobaczy, wszystko oryginał lub Lemforder, Delphi, BOSCH

  5. #15
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez Karizmo Zobacz posta
    Oj widać że zaślepiają cię regułki usłyszane, zasłyszane, przeczytane w różnych pismach producentów tylko jest jedno małe ale, skoro tak jest to się pytam czy producent wymieni ci dwa amortyzatory na gwarancji skoro się wymienia parami ?
    Ale człowieku czemu maja mi wymienić 2 skoro jest zepsuty jeden? czy jak kupisz 2 tv w sklepie i zepsuje Ci się jeden to wymienią Ci 2? zastanów się?
    Mylisz 2 pojęcia wymiany
    - gwarancja producenta - wymiana uszkodzonego elementu
    - wymiana warsztatowa - zgodna ze standardami i regułami

    To Twój psi obowiązek wymieniać to parami aby wszystko działało jak trzeba a nie producenta by Ci za free wymieniał 2 za 1


    Cytat Zamieszczone przez Karizmo Zobacz posta
    A jaka dla ciebie jest granica wymienialności 2000 km, 4000 km czy 50000 km ? Jak ją ustaliłeś ?
    Ty wymieniasz bez sensu a ja wole jechać na trzęsawki i sprawdzić jakie wartości tłumienia są obecnie.
    Taka jest właśnie różnica między wymieniaczami a fachowcami którzy nawet w życiu oscyloskopu w rękach nie mieli a zrozumienie oscylogramu to sztuka pozaziemska !
    Granica wytrzymałości amortyzatora to jego skuteczne działanie - czasem rok czasem 5 a czasem 20 lat a czasem 2 miesiące nie ma reguły


    Cytat Zamieszczone przez Karizmo Zobacz posta
    Co do mojej BMW to byś mógł się tylko poślinić, naprawdę nie mierz wszystkich swoją miarą bo moja gorszej marki część to nawet na oczy nie zobaczy, wszystko oryginał lub Lemforder, Delphi, BOSCH
    To skoro kupujesz markowe części to czemu nie wymieniasz ich zgodnie z zasadami tylko po swojemu?
    Nawet jak byś tam wszystko nowe wsadził a wymienisz nie tak jak trzeba to nie zmieni to faktu że całość będzie działała źle


    Ale zapytam inaczej jakie (poza finansowymi) oczywiście bo to oczywiste dla mnie widzisz korzyści z wymiany 1 szt amora a nie 2 ???
    Ostatnio edytowane przez ADASIO ; 15-12-2015 o 12:02
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Ja jak kupiłem e65 to jeden amorek był lekko skrzywiony po uderzeniu kołem w DE.Decyzja zapadła momentalnie.AUTO DLA MNIE,więc wymieniłem 4 szt.nowe Sachs.Po 4 latach jazdy po naszych drogch,przedni prawy zaczął delikatnie pukać na dołach.Kupiłem znowu 4 nowe Sachs i czerpie przyjemność i radość z jadny w 100%.Fakt że mam tylko DD w aucie i koszt takich amorków to coś ok 2100pln.Ale nigdy bym nie zmienił 1 sztuki amortyzatora,nawet AIR>Jak takie coś czytam to mi scyzoryk się otwiera na właściciela.Adasio ma 101% racji.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom

    Post

    Ale każdy robi jak uważa
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    ADASIO ty nadal nie rozumiesz co piszesz, skoro należy wymieniać dwa bo producent amortyzatora to zaleca to nie rozumiem dlaczego jak ci się jeden ten wymieniony popsuje to już nie trzeba wymieniać dwóch tylko jeden !

    Spuść powietrze i przeczytaj jeszcze raz co popisałeś ! Sam się powoływałeś na producenta Delphi !

    Człowieku skoro się robi zgodnie z sztuką to i producent musi ci dać dwa NOWE ! Bo jak ci nie da dwóch nowych to według twojego podejścia drugi musisz kupić nowy na własny koszt ! A może warsztat ma ci jeden zasponsorować ?
    Rozumiesz jak cię próbują w tyłek posuwać czy nadal wolisz smarować i dawać się dymać ?

    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    To skoro kupujesz markowe części to czemu nie wymieniasz ich zgodnie z zasadami tylko po swojemu?
    Nawet jak byś tam wszystko nowe wsadził a wymienisz nie tak jak trzeba to nie zmieni to faktu że całość będzie działała źle
    Bo lubię jak wymieniam deskę to odcinam dach żeby było wygodniej później wszystko n a trytrytki składam i jakoś do bramy się dotoczy !

    Sam je osobiście wymieniam i kolejny raz ci pisze nie mierz wszystkich swoją miarą, jak je wymieniam to wiem ja a nie ty skoro nawet raz nie widziałeś mnie na oczy to zapewniam cię, że nie masz prawa oceniać jak to robię ! Nie wiem jak u ciebie ale u mnie wszystko działa dobrze mimo twojej oceny !

    Do tego trzeba mieć swój rozum a nie wszystko łykać jak ciepłe bułeczki, VW aferę znasz ? Też wciskali że prosto z rury wydechowej możesz oddychać fiołkami tylko zapomnieli dodać że w laboratorium !
    To samo tyczy się spalania podawanego w katalogach, nikt nie wie jak im się takie spalania udaje uzyskać i do jeszcze w 3 trybach. miejskim, trasa i mieszanym.

    Zresztą jak kolega wyżej napisał skoro wymieniasz dwa to nie rozumiem dlaczego nie od razu 4 ? Przecież charakterystyka się na bank zmieni z dwoma przednimi nowymi a tylnymi starymi !

    Przykład czegoś co się wymienia wszystko to np. wtryskiwacze, gdzie powinno się wymieniać wszystkie razem, tylko że jak się wymienia wszystkie i po czasie rozleci się jeden na gwarancji to skoro mamy robić zgodnie ze sztuką to i producent powinien wymienić wszystkie na nowe !
    Przepraszam to użytkownika obowiązuje "zgodnie ze sztuką" a producenta od widzimisię ?

    Sam bym w życiu wszystkich nie wymieniał tylko dał na maszynę żeby je sprawdzili i ewentualnie nowe kody dali !
    Ostatnio edytowane przez Karizmo ; 15-12-2015 o 15:51

  9. #19
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    ADASIO ty nadal nie rozumiesz co piszesz, skoro należy wymieniać dwa bo producent amortyzatora to zaleca to nie rozumiem dlaczego jak ci się jeden ten wymieniony popsuje to już nie trzeba wymieniać dwóch tylko jeden !

    Bo się przez okres 2 tys km zwyczajnie nie zużył - ja pierd.... :) masz myślenie typowego polskiego Janusza i tego nie zmienię - wybacz




    Nie widzę sensu dalszej dyskusji z Tobą bo piszesz zwyczajne herezje, ja robię jak napisałem i wymieniam parami,
    Ty rób po swojemu a każdy wyciągnie wnioski poczyta i zrobi jak uważa.
    natomiast na razie to mnie przyznają chłopaki racje nie Tobie tak że tego ...

    Tyle w temacie
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Bo się przez okres 2 tys km zwyczajnie nie zużył - ja pierd.... :) masz myślenie typowego polskiego Janusza i tego nie zmienię - wybacz
    Dalej mój ty mistrzuniu fachowości pytam się ciebie jak ty chcesz stwierdzić czy ten drugi jest sprawny ? Jak amortyzator po 2 tys. km może się zużyć ? Skoro jeden się rozleciał po 2 tys. km to dlaczego drugi ma wytrzymać więcej !
    Diagnozujesz to na "fachowe" OKO czy ORGANOLEPTYCZNIE, no chyba że na słuch !

    Naprawdę nie rozumiem robisz z siebie "fachmana" a jak ci zadaje konkretne pytania to wybierasz rozwiązania, które się wykluczają ! Ja takim super fachura nie jestem i chciałem się czegoś nauczyć, proszę cię wytłumacz mi to dlaczego takie fachury po roku jak się jeden rozleci nie wymieniają na gwarancji od razu dwóch, a najlepiej 4 amorów.

    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Nie widzę sensu dalszej dyskusji z Tobą bo piszesz zwyczajne herezje, ja robię jak napisałem i wymieniam parami,
    Ty rób po swojemu a każdy wyciągnie wnioski poczyta i zrobi jak uważa.
    natomiast na razie to mnie przyznają chłopaki racje nie Tobie tak że tego ...

    Tyle w temacie
    No właśnie jak się kończą argumenty to się tak właśnie zachowujecie !

    To jest właśnie "masz myślenie typowego polskiego Janusza" który sam sobie zaprzecza a fachmana to widział na zdjęciu w gazecie !

    Pytam się ciebie bo ja tego nie rozumiem wytłumacz mi dlaczego producent "zaleca" wymianę od razu dwóch a jak się jeden rozleci a drugi jest sprawny to sam swojego zalecenia nie respektuje ? Podaj mi ARGUMENTY a nie wyssane z palca teorie że "przez okres 2 tys km zwyczajnie nie zużył"
    Ostatnio edytowane przez Karizmo ; 15-12-2015 o 17:40

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Tuleje wahacza tylnego zawieszenia/ WYMIANA?
    Przez Acerbus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-12-2011, 09:07
  2. [mechanika] Wymiana tulei wahacza tylnego
    Przez ArtHurO w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 10:28
  3. Wymiana tylnego zderzaka.
    Przez Jarek971 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 17:50
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 12:23
  5. [ zawieszenie] przewód tylnego amortyzatora
    Przez BrakNicku w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 21:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •