Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: E65 znikający olej, sporo błędów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    42
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław

    Post E65 znikający olej, sporo błędów

    Witajcie,

    Po zakupie E65 po lifcie 730d trzeba przy niej troszkę porobić. Czujniki parkowania zamówione nowe, nowe świece, sterownik od świec żarowych.
    Niepokoi mnie jedna rzecz. Kopci intensywnie na biało, siwo przy rozruchu. Jak jest ciepła to nie kopci. Po zakupie 730d wracając do domu zalałem mu 1litr oleju, jednak po 80km w środku na iDrive pokazywało już minimalny stan. Zastanawiam się czy to nie uszczelniacze zaworów, ale tak szybko olej by nie znikał. Chłopaki mają jeszcze przeczyścić EGR i to w zasadzie tyle. Czy ma ktoś jakieś pomysły ?
    JK

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Oddac auto handlarzowi bo może cię pogrążyć finansowo.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    42
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    Uwielbiam takie odpowiedzi..
    JK

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    21
    BMW
    e38
    Skąd
    Żory

    Post

    z ciekawosci moglbym wiedziec ktore e65 kupiles? bo widziaem ostatnio pare okazji e65 po lifcie w cenie e65 z 2002 roku:)

    moze by tak zaczac os samego poczatku... co najprostsze.
    zobacz czy nigdzie nie scieka po bloku i pozniej na dolna pokrywe...
    Plyn chlodniczy czy niema w nim oleju, korek oleju.
    Ostatnio edytowane przez roksc33 ; 07-12-2015 o 18:15

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Sorry ale niestety kilka litrów oleju w 80km to na pewno nie jest dobry znak. Nie jestem mechanikiem więc moja rada jest taka oddaj jak możesz no chyba że wiedziałeś że tak jest kupowales? Jeżeli tak to szukaj jakiegoś sprawdzonego warsztatu na forum w twojej okolicy który od razu zdiagnozuje problem bo inaczej będziesz wymieniał wszystko po kolei a tanio nie będzie. Znam to patrząc na mój przypadek. Miałem delikatne wachania obrotów po odpaleniu i warsztacie wymienili przepływke, sterownik świec, wtrysk, czujnik położenia wału i kilka innych rzeczy. Ale nie wymienili świec i dalej falowaly obroty na szczęście kupiłem auto z gwarancją i nic mnie to nie kosztowalo. W Polsce byłem u Bossa w Zgorzelcu diagnoza i wymiana świec po problemie. Rachunek końcowy był chyba około 6tys zł a mogli tylko wymienić sterownik i świece czyli jakiś 1000zl pewnie.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    21
    BMW
    e38
    Skąd
    Żory
    Ja kupilem auto z konczaca sie skrzynia biegow. jezdzila do konca. lecz przerzucala jak ford sierra. zrobilem skrzynie 7tys zl. teraz wtryski rowniez wszystkie wymienione 4tys zl.wiec kazdy z nas doswiadczyl jak go szarplo po kieszeni.:)

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez jacek04 Zobacz posta
    Niepokoi mnie jedna rzecz. Kopci intensywnie na biało, siwo przy rozruchu. Jak jest ciepła to nie kopci. Po zakupie 730d wracając do domu zalałem mu 1litr oleju, jednak po 80km w środku na iDrive pokazywało już minimalny stan. Zastanawiam się czy to nie uszczelniacze zaworów, ale tak szybko olej by nie znikał. Chłopaki mają jeszcze przeczyścić EGR i to w zasadzie tyle. Czy ma ktoś jakieś pomysły ?
    Zaczalbym od sprawdzenia turbiny - i oby to bylo tylko zuzyte turbo....
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    42
    BMW
    brak
    Skąd
    Wrocław
    Olej nigdzie nie cieknie, delikatnie zapocone wąż od Turbo, ale to chyba norma w 10 letnim dieslu. Zobaczymy jutro czy po wymianie świec i zregenerowanym sterowniku świec będzie kopcił, miejmy nadzieje że ustanie problem. Ciekawi mnie tylko kwestia oleju. Chyba, że czujnik w iDrive pokazuje jak chce, bo ostatnio pokazywało na maxa. Na bagnecie minimum, ale nie sprawdzałem jak kupowałem na bagnecie. Dodam, że nie zauważyłem spadku mocy.
    Ostatnio edytowane przez jacek04 ; 07-12-2015 o 21:45
    JK

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    Czujnik może być uwalony jak u mnie było, nie patrz na niego tylko na bagnet.
    Spuść olej, zdemontuj i wymyj go, u mnie był zawalony szlamem.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    21
    BMW
    e38
    Skąd
    Żory
    Kolego tylko sprawa jest jedna. Swiece i sterownik nie maja nic wspolnego z kopceniem. Radzil bym bardziej, usmiechnac sie do kogos kto ma Inpe w jednym palcu i przejrzec wtryski. a jezeli chcesz miec naprawde pewne auto. to wyjmij je i poswiec pare zl i wrzuc je na stol testowy

Podobne wątki

  1. [diagnoza] Problem z kodami błędów E65
    Przez miro w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-09-2015, 19:07
  2. [diagnoza] e65 cala masa błędów :(
    Przez sir_rolu w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-05-2015, 10:14
  3. [elektronika] 730d sporo błędów - pomocy
    Przez milky w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 09:14
  4. [diagnoza] E65 745i interpretacja błędów
    Przez dealer25 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-04-2013, 15:22
  5. wywaliło sporo błędów
    Przez paweł_wawa w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 07:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •