Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Pozdrowienia od nowicjusza

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar Buc
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    11
    BMW
    Szukam E32
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Może źle się wyraziłem - mam samochód, który katuję zimą, bo zima to nie tylko śnieg, zaspy i lód, ale przede wszystkim wszechobecna sól na drogach, powodująca później korozję. Mam pojazd, który w zimie sprawia się bardzo dobrze, więc na pewno E32 nie zajmie jego miejsca.

    E32 w moim założeniu ma być wykorzystywany do dalszych podróży, na pewno nie będzie miał zastosowania w codziennym użytku.

    Druga rzecz, zapowiada się remont drogi u mnie, więc jest szansa że w perspektywie najbliższych dwóch lat problemy z wyjazdem ustaną ;)
    Wielki, zły Buc

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    E32 to auto klasyczne, wiec i cena juz bedzie znacznie wyzsza(oczywiscie mowie o egzemplarzach ktore jezdza i sa w dobrym stanie - mozna kupic je za 5tpln ale to raczej do zajezdzenia). Wg mnie lepiej kup e38 - czesci wiecej, bo sporo anglikow, auto mlodsze, choc tez lubi rdzewiec, ale wg mnie 728i/730i bedzie spelnialo Twoje warunki. Ja bym bral v8, 730i np,jednak dzwiek robi swoje, a koszty eksploatacji nie sa tragiczne.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar Buc
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    11
    BMW
    Szukam E32
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Jeśli chodzi o E38, to rozważam głównie silnik 3.0D

    Widziałem parę E32 i ich stan nie jest zadowalający.
    Wielki, zły Buc

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    3.0d to silnik ktory jest bardzo dobry, ale licz sie z tym, ze diesle w e38 nie maja 300tkm a pod 500tkm, wiec moga zaczac sie problemy. Wg mnie, kup cos z lpg, tymbardziej, ze wspominasz ze raczej duzo nie jezdzisz, a wtedy diesel nigdy Ci sie nie zwroci, bo 3.0d potrafi spalic i 13l przy bardzo malych odcinkach....
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar Buc
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    11
    BMW
    Szukam E32
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Do krótkich odcinków mam inny samochód. Niby dużo nie jeżdżę, ale 10.000 rocznie wychodzi. BMW będzie głównie eksploatowane w trasach, dlatego rozważałem 3.0D. Zdaję sobie sprawę z kosztów poprawnej eksploatacji doładowanych silników wysokoprężnych, ale tak jak mówisz - ciężko o egzemplarz, który nie wymagałby dużej inwestycji. W przypadku E38 wydaje mi się, że rozsądniejsze będzie ściągnięcie samochodu z zagranicy. Lecz mimo wszystko, jakoś mi bliżej do E32, zakochany jestem w okrągłych światłach i klasycznych kształtach okraszonych listwami chromowanymi (choć tył odstrasza). Zapewne mnie wyśmiejecie, ale bardziej podobają fronty z wąską nerką.
    Wielki, zły Buc

  6. #16
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,392
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Witam na forum.

    Wszystko co do tej pory napisałeś, jest przesłanką do zakupu E32 z M30 pod maską. Trochę cierpliwości i coś sensownego powinieneś trafić. Odnośnie Twoich zainteresowań, też znajdziesz tematy na forum.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar Buc
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    11
    BMW
    Szukam E32
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Też sądzę, że M30 to będzie dobry wybór. Zacząłem przeglądać ogłoszenia z automatami na pokładzie i wybór jest znacznie większy. Dziękuję Tuczi77! Apetyt rośnie w miarę jedzenia i zaczynam się rozważać wybór 735iL. Jednakże, nie wiem jak z dostępnością części do Longów, w sumie największy wybór jest wśród wersji 750iL.

    Jedno mnie zastanawia - znalazłem informację, by szukać wersji z przepustnicą na linkę, czyli omijać EML. Z tego co zdążyłem przeczytać, to samochód posiadający ASC steruje EML. Innymi słowy - posiadanie ASC implikuje posiadanie niechcianego EML. A co w przypadku tempomatu? Czy tempomat współpracuje jedynie z przepustnicą elektroniczną, czy również z mechaniczną (na linkę)?
    Wielki, zły Buc

  8. #18
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Dostępność części do wersji L jest w zasadzie taka sama, a niektóre z nich (np. skórzane boczki, rolety) będą tańsze, bo zapotrzebowania na nie ma. Co do ASC i EML to dobrze to rozgryzłeś, jednak tempomat występuje w obu wariantach przepustnicy.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    ale dlaczego unikac EML? Ja mialem i teraz mam 2 735 z EML i nie mam z tym problemow. Co do longa - to roznica jest tylko w wale i tylnych drzwiach - poza tym wszystko jest takie same - natomiast sam zakup przedluzanej wersji w przypadku E32 jest dosc trudny - bo jest ich bardzo malo - procz 750il, ale ten silnik dopiero potrafi porzadnie zajrzec do portfela ;)
    Ja polecam M30B35 - silnik prosty, trwaly i niewymagajacy nadmiernych nakladow finansowych. Pilnowac wymian oleju, regulacji zaworow, no i nigdy ze zwyklym gazem - bo to smierc dla EML i przeplywki. Dosc dobrze toleruje sobie gaz w postacji sekwencyjnego wtrysku, jest to dosc stara konstrukcja - przez to pewnie niezawodna - ale w miescie potrafi sporo spalic w automacie - nawet ok 20l, natomiast w trasie przy rozsadnej jezdzie do 130 potrafi zejsc nawet do 10l.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

Podobne wątki

  1. [E65/66] Przywitanie i pozdrowienia.
    Przez Nikodem w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 13:10
  2. [E38] pozdrowienia
    Przez Piootrek 730d w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 16:27
  3. [E65/66] Pozdrowienia
    Przez zbijar w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 22:48
  4. [E65/66] Pozdrowienia z bieszczad
    Przez TYFI911 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 22:19
  5. [E38] Pozdrowienia z Kostrzyna
    Przez Bart w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 18:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •