Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Pozdrowienia od nowicjusza

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Buc
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    11
    BMW
    Szukam E32
    Skąd
    Okolice Łodzi

    Post Pozdrowienia od nowicjusza

    Szanowni Państwo,

    zgodnie z zaleceniami Administratora forum, zakładam temat z powitaniem.

    Na imię mam Maciek i mieszkam na wsi za Łodzią.
    Parę słów o mnie: Ksywa Buc wzięła od konia Aleksandra Wielkiego i tak nazywają mnie wszyscy znajomi. W wolnym czasie szukam żony ;) oraz moim hobby jest kolekcjonowanie nagrań muzycznych (zarówno płyt CD jak i winylowych), jestem wielkim fanem zespołu Black Sabbath i zbieram wszystkie możliwe wydawnictwa jakie się ukazały. Oprócz tego, mam sporo zwierząt: dwa koty, trzy psy, oraz oczko wodne, któremu poświęcam wiele czasu - mieszka tam mnóstwo kolorowych rybek oraz sporo żółwi wodnych. Z wykształcenia jestem prawnikiem i chętnie też doradzam w tego typu sprawach.

    Niestety, jeszcze nie mam BMW, lecz od dłuższego czasu rozglądam się ciekawym egzemplarzem. Bardzo podoba mi się E23, lecz zamiłowanie do silników Diesla oraz rzędowych szóstek kieruje ku modelom E38, za to model E32 wydaje się być najrozsądniejszym wyborem oraz ma to co w samochodach najbardziej mi się podoba - klasyczna linia, sporo chromu oraz okrągłe lampy! Dlatego od pewnego czasu przeglądam to forum by podjąć dobrą decyzję. Wiem, że te samochody mają swoje lata i cierpią na błędy eksploatacyjne, dlatego uważam że model E32 z silnikiem M30B30 z manualną skrzynią biegów przed liftingiem będzie najrozsądniejszym pomysłem. Lecz serce bije mi mocniej na myśl o 740iL ;) E23 to już zabytek, renowacja tego samochodu pochłonie krocie, a i tak użytkowanie tego modelu na co dzień nie wchodzi w grę. W przypadku E38 widzę dużo opinii, że jest awaryjnie, drogo i uciążliwie. Dlatego E32 wydaje się być dobrym kompromisem.

    Dlatego przeszukuję ogłoszenia licząc, że znajdę coś fajnego, oraz czytam to forum by dowiedzieć się jak najwięcej przed ewentualnym zakupem.

    Chciałbym również pochwalić atmosferę na forum, jest bardzo życzliwa i bardzo kulturalna. Powiem szczerze, że zaimponował mi tutejszy klimat.

    Oczywiście, gdy tylko nabędę upragniony samochód, to pochwalę się tutaj o tym.

    Dziękuję za uwagę i przepraszam za nudnawy post.

    Łączę wyrazy szacunku i pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Buc ; 05-12-2015 o 19:00
    Wielki, zły Buc

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Witaj :) Twój post nie jest nudawy, a fajnie i rzeczowo napisany :) Co do auta do codziennej jazdy z tego co wymieniłeś E38 to zadbane nie będzie awaryjne, wiadomo że trzeba je serwisować jak i każde inne a będzie ok :) powodzenia :)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Buc
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    11
    BMW
    Szukam E32
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Dzięki piękne. E38 jest ładne, lecz jakoś mi bliżej ku klasycznym kształtom E32.
    Wielki, zły Buc

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Witamy na forum ;) Nurtuje mnie pytanie dlaczego B30 a nie B35? No i dlaczego manual?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Buc
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    11
    BMW
    Szukam E32
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Przyznaję, że jest to wzięte z opinii z jakiegoś zagranicznego forum, że taka konfiguracja jest ,,the most reliable", zabij mnie, ale nie podam Ci źródła, bo sam go szukam od pewnego czasu ;)

    Co więcej, samochód kupujemy z drugiej ręki. A tak naprawdę, to od kolejnego właściciela z kolei, a to może rodzić pewne choroby związane z nienależytą eksploatacją. Zakładając, że wspomniany tandem jest ,,the most reliable", istnieje pewne prawdopodobieństwo, że przetrzymał ewentualne zaniedbania eksploatacyjne, lub ich naprawa nie będzie wysoce skomplikowana i/lub niezbyt mocno drenująca kieszeń. Co prawda, skrzynia 4-biegowa ma również opinię wytrzymałej, lecz w każdej chwili może wyzionąć ducha, a kupując z demontażu zdajemy się na loterię. O tyle dobrze, że 150m od mojego domu w linii prostej jest specjalista od skrzyń automatycznych, całe podwórko ma zastawione amerykańskimi wozami.

    Kolejny argument, już jest wyczytany na polskim forum - znalazłem post, że ze skrzynią automatyczną ciężko jest się wygrzebać z zaspy. Otóż, mieszkam w dolinie, a dokładnie w najniższym punkcie miejscowości (gdy jest awaria wodociągu, to ja tego nie odczuwam - woda spływa z całej okolicy dając nawet przyzwoite ciśnienie) i wyjeżdżając mam do pokonania 50m pod górę. Bywały takie zimy, że przez miesiąc nie zjeżdżałem do domu autem, tylko zostawiałem gdzieś za sklepem, ponieważ nie dało się podjechać. Skoro FWD u mnie ma ciężko, to myślę że RWD nie będzie mieć lżej. Manual tutaj by mógł wiele pomóc. Oprócz tego, myślę że musowe będzie wrzucenie szpery, mam to już na uwadze.

    Sytuacja sprzed 3 lat: telefonuję po pomoc drogową, ponieważ zawiesiłem się na śniegu. Dostałem pytanie, gdzie mieszkam, mówię nazwę ulicy oraz numer 18. Drugie pytanie, pod jakim adresem mam awarię. Ta sama nazwa ulicy z numerem 22.
    Wielki, zły Buc

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Z doświadczenia powiem Ci, że użytkowanie E32 na co dzień to nie jest tanie hobby. O ile oczywiście chce się to auto utrzymywać w stanie jeśli nie idealnym to przynajmniej bardzo przyzwoitym. Tak więc trzymam kciuki i z niecierpliwością czekam na 1. wrażenia. Choć tak jak powiedziałem - jeśli już M30 to tylko w wersji B35, a nie B30 ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Buc
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    11
    BMW
    Szukam E32
    Skąd
    Okolice Łodzi
    OK, bardzo dziękuję za radę. B35 ma taki plus, że bywał w wersji long, która mi się spodobała. Wtedy też będzie automatyczna skrzynia biegów. O tyle mam dobrze, że jestem użytkownikiem trzech innych pojazdów innej niemieckiej marki (zmieniamy się z domownikami, w zależności co jest w danej chwili potrzebne - kombi, sedan czy kompakt), więc E32 nie byłoby używane codziennie. Druga rzecz, pracuję w domu, więc nie podróżuję często, a do jeżdżenia po mieście mam zwinny motocykl ;) Samochód jest w użyciu głównie zimą. I dlatego jedną z pierwszych modyfikacji, jaką chciałbym dokonać będzie montaż oryginalnego Webasto, z tym że nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, czy mając auto-dawcę da się również przeszczepić wietrzenie postojowe (Standlueftung), bo to implikuje pełną użyteczność oryginalnego Webasto.

    Dodam jeszcze jedno banalne pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi, co oznacza litera A na końcu kodu samodu np. 740iA. Wersję Individual?
    Ostatnio edytowane przez Buc ; 05-12-2015 o 23:43 Powód: Dopisanie pytania
    Wielki, zły Buc

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Automat skrzynia

    Myśle że najlepszym pomysłem byłoby w takim przypadku jaki opisujesz kupienie na zimę czegoś z napędem 4x4
    Ostatnio edytowane przez darekbb ; 06-12-2015 o 10:13

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Kupowanie E32 na zimę... Nasze serca krwawią :D

    Po specyfice użytkowania, którą przedstawiłeś wnioskuję, że nie będziesz zadowolony z E32. Lepiej poszukaj czegoś innego (choć rozumiem już skąd pomysł na B30 w manualu).

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Obojętnie czy manual, czy automat, bardzo dobre opony zimowe, ale NOWE oraz 50kg w bagażniku powoduje, że wjedziesz wszędzie. Automaty mają tryb M lub zimowy, więc spokojnie można jeździć. Wiem co mówię, mam 750 bez ASC i przerabiałem temat mocno jak jeszcze jeździłem zimą.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 06-12-2015 o 18:43
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [E65/66] Przywitanie i pozdrowienia.
    Przez Nikodem w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 13:10
  2. [E38] pozdrowienia
    Przez Piootrek 730d w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 16:27
  3. [E65/66] Pozdrowienia
    Przez zbijar w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 22:48
  4. [E65/66] Pozdrowienia z bieszczad
    Przez TYFI911 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 22:19
  5. [E38] Pozdrowienia z Kostrzyna
    Przez Bart w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 18:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •