Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: uszczelka lamp przednich

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL

    Post uszczelka lamp przednich

    Witam... ostatnio po myjce na drugi dzień pokazała się woda wewnątrz klosza....
    shit jak mnie to wkurza...
    zdjąłem dekielek i odpaliłem światła długie...
    po czym jeździłem z otwartym dekielkiem od żarówek świateł długich i pozycji i pomału wyparowało... już jest lepiej.
    ale aura nie sprzyja... stąd moje pytanko... czy te uszczelki o nr. 63128387085 i 86 mogą mieć wpływ na to że woda dostaje się do klosza?
    nie wyglądają u mnie najlepiej a ceny ori to jakiś żart....są jakieś zamienniki ?
    czy powinienem bardziej skupić się na uszczelkach między kloszem a odbłyśnikami...
    63128361290 - te wydają się być sporo tańsze...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post

    Raz na okres życia samochodu można wymienić tę uszczelkę, nawet za 200zł :) Jest nie bez powodu i nawet jeżeli nie powoduje bezpośrednio Twojego problemu, to na pewno woda pod maską nie pomoże.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    No właśnie... ona wygląda na uszczelkę która blokuje dostawanie się wody do wnętrza komory silnika... poprzez szczelinę pod maską....
    trzeba będzie to wymienić jak mówisz bo w pwenych miejscach poprostu jej już nie ma i na bank nie spełnia swojej funkcji....
    lampy są dwie... więc 400 za kawałek gumy... normalnie rozbój w biały dzień ale co zrobić... BMW już nie takie niespodzianki mi zafundowało...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Trzeba się liczyć, że elementy do najwyższej klasy limuzyny mogą kosztować. Tanio to jest w Tico :) każda część za flaszkę.
    Z drugiej strony możesz wymienić samą uszczelkę i to jest cenne. W Jagu żeby wymienić przegub, trzeba było całą półoś za, bagatela, 3000.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Yacek
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    202
    BMW
    E38 730D 10/1999
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez orzel_man Zobacz posta
    Witam... ostatnio po myjce na drugi dzień pokazała się woda wewnątrz klosza....
    shit jak mnie to wkurza...
    zdjąłem dekielek i odpaliłem światła długie...
    po czym jeździłem z otwartym dekielkiem od żarówek świateł długich i pozycji i pomału wyparowało... już jest lepiej.
    ale aura nie sprzyja... stąd moje pytanko... czy te uszczelki o nr. 63128387085 i 86 mogą mieć wpływ na to że woda dostaje się do klosza?
    nie wyglądają u mnie najlepiej a ceny ori to jakiś żart....są jakieś zamienniki ?
    czy powinienem bardziej skupić się na uszczelkach między kloszem a odbłyśnikami...
    63128361290 - te wydają się być sporo tańsze...
    sprawdż przede wszystkim szczelnosć połaczeń obudowy z dekielkami z tyłu lampy... tam lubi się podwinać uszczelka i wtedy woda sie dostaje..... dopiero jak upewnisz sie że połaczenia na dekielkach sa szczelne, pomyśl o uszczelkach klosz-obudowa. T alistwa gumowa na lampie mocowana na zatrzaski nie ma nic do szczelności lampy :-)
    E38 730D 10/1999 ORIENTBLAU Niestety nie jestem milionerem gazownikiem, jeżdżę dieslem...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    Masz na myśli te dekielki które zasłaniają dostęp do żarówek od góry ?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Yacek
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    202
    BMW
    E38 730D 10/1999
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez orzel_man Zobacz posta
    Masz na myśli te dekielki które zasłaniają dostęp do żarówek od góry ?
    tak, oczywiście. dekielki przy zamykaniu potrafią niedokładnie najść na próg w lampie i wtedy uszczelka nie spełnia swojej roli.... uszczelka lubi się tez podwinąć ... obejrzyj dokładnie dekielki od wewnątrz.
    E38 730D 10/1999 ORIENTBLAU Niestety nie jestem milionerem gazownikiem, jeżdżę dieslem...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    A lookne... bo w sumie wcześniej nie parowało a montowałem żarówki xenonowe.. może się zagięła przy zamykaniu bo ciembo było...
    teraz osuszyłem poprzez nagrzanie środka żarówkami przy otwartym dekielku, i wszystko wyparowało, jest ok...
    zobaczymy jak na myjnie pojade czy znowu będzie to samo...

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Jak na moje to winna jest uszczelka 63 12 8 361 290.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Podobne wątki

  1. Demontaz lamp przednich
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-06-2013, 16:52
  2. Uszczelka drzwi przednich dolna w kolorze
    Przez chiken w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 14:23
  3. Ramki lamp przednich
    Przez tuczi77 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 18:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •