Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Kupno TV: FullHD 3D vs. UltraHD 4K

  1. #1
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1

    Post Kupno TV: FullHD 3D vs. UltraHD 4K

    Szukam telewizora 48-50" w kwocie 3.000 - 3.500. TV ma służyć głównie oglądaniu TV sat, filmów i trochę internetowym rozrywkom (FB, YT, etc.). Żadnego grania w gry nie planuję. Pod uwagę biorę Samsunga (stosunek: cena/jakość). W podanym budżecie najczęściej przewijają się TV FullHD 3D lub UltraHD 4K, ale bez 3D. Ogólnie rzecz biorąc skłaniam się ku tej drugiej opcji, bo sam jakoś specjalnie za 3D nie przepadam, ale wolałbym zasięgnąć Waszej opinii. Czy warto mieć niższą rozdzielczość ale mieć 3D czy jednak można to sobie odpuścić, bo okulary leżą w szufladzie, kurzą się i nikt z nich tak naprawdę nie korzysta.

    Rozważam takie opcje:

    FullHD 3D vs. UltraHD 4K

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Szukam telewizora 48-50" w kwocie 3.000 - 3.500. TV ma służyć głównie oglądaniu TV sat, filmów i trochę internetowym rozrywkom (FB, YT, etc.). Żadnego grania w gry nie planuję. Pod uwagę biorę Samsunga (stosunek: cena/jakość). W podanym budżecie najczęściej przewijają się TV FullHD 3D lub UltraHD 4K, ale bez 3D. Ogólnie rzecz biorąc skłaniam się ku tej drugiej opcji, bo sam jakoś specjalnie za 3D nie przepadam, ale wolałbym zasięgnąć Waszej opinii. Czy warto mieć niższą rozdzielczość ale mieć 3D czy jednak można to sobie odpuścić, bo okulary leżą w szufladzie, kurzą się i nikt z nich tak naprawdę nie korzysta.

    Rozważam takie opcje:

    FullHD 3D vs. UltraHD 4K
    Irek mam podobny dylemat z tym że ja mierzę w 55/60cali w 50 niedawno zaczeły umierać pixele już 5 pasków i na święta coś chciałbym kupić i tak reasumując 3d wiem jak to wygląda u brata 1 miesiąc podjarany a od roku nie miał ich na oczach 4k piękny obraz ale bardzo mocno ograniczona liczba programów nadających z tą rozdzielczością wiec dyskietki pokazowe i przeważnie kanały przyrodnicze .Ja kierowałem się zawsze ceną sprzętu nigdy nie przepłacałem za rtv bo technolgia gna naprzód i to co dziś na topie za 2/3 lata przeżytek .5 lat temu za samsunga 50 plazme dałem 2200zł i nie zal ją teraz wydupić . Będę obserwował temat może i mi coś wpadnie w oko


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    48
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Wrocław
    Od 3 lat mam LG z funkcją 3d. Różnica w cenie między zwykłym była 1000zł. Teraz bym wolał mieć ten tysiąc :) bo filmów w 3d obejrzałem może z 5 i odechciało mi się tego ściągania, przegrywania itd. Teraz brałbym tv z lepszą jakością obrazu. Także moim zdaniem lepiej UltraHD 4K.

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    4K biorę pod uwagę ze względu na przyszłość bardziej niż obecne możliwości. Choć na YT są już filmy, które można w 4K pooglądać.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Zanim to 4k będzie powszechnie używane to już 10x zmienisz telewizor. Obecnie to nawet w full hd mało jest emisji, a jak są to przeskalowane

  6. #6
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Za dużo pisania .
    Jak chcesz to moge pomóc.

    Ogólnie zależy na ile planujesz zakup. (czsowo)
    Ile w metrach masz do TV? Czy ewentualnie nie bedziesz zmieniać odległości do Tv ?

    Duzo zmiennych.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Bezi, te zmienne znam i się orientuję. Nie rozważam innych opcji. Chciałem w zasadzie uzyskać informację czy to 3D jest takie "wow" i czy poza czasowym napaleniem jest z tego jakiś pożytek. Z opinii wyczytanych w necie i opinii tutaj na forum wszystko skłania się do mojego zdania, że nie warto...

  8. #8
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    A jeśli chodzi o 3D to nie polecam
    Dla mnie od kilku lat zbedna opcja.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post

    Miesiąc temu kupowałem telewizor. Po dokładnym przemyśleniu postanowiłem odpuścić oba gadżety (4k i 3d). W zamian w założonym budżecie wyszukałem telewizor FullHD z jak najlepszym obrazem.
    3D jest zupełnie zbędne, nie ma materiałów, męczy wzrok, nie bez powodu producenci i kina się wycofują.
    4k to już w ogóle gadżet. Materiału nie ma i długo nie będzie. Do tego przy odległości większej niż 2,5m dla ekranu ~50 cali oko już nie jest w stanie rozróżnić materiału FullHD od 4k.
    Zwróć uwagę na inne zalety, akurat te to magnesy na laików. Trochę jak wyścig na megapiksele w aparatach fotograficznych czy gigaherce/gigabajty w reklamach MediaMarkt :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    6
    BMW
    brak
    Skąd
    Radom
    http://www.hdtv.com.pl/forum/ - proponuje poczytac, kupowałem od właściciela forum tv, kino domowe, bez zadnych problemów. Na forum znajdziecie info o TV w różnych cenach.

Podobne wątki

  1. Kupno Diesla
    Przez Cyga w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-07-2011, 20:52
  2. Kupno E60
    Przez miglanc153 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 00:07
  3. Kupno Oleju
    Przez jarek88 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 14:27
  4. Kupno e32
    Przez Z00FY w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 14:13
  5. kupno e38
    Przez rogalex w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-08-2009, 12:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •