Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Turbosprężarka sklep

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    2
    BMW
    BMW E65
    Skąd
    Gdańsk

    Post Turbosprężarka sklep

    Witam forumowiczów. Moje autko to BMW serii e7 e65 sedan z 2004 roku kolor czarny. Autko jest jeszcze w Niemczech i z niecierpliwością czekam na niego. Samochód nie jest w 100 procentach sprawny, a mianowicie turbosprężarka nie jest sprawna. Pytanie czy kupić turbosprężarkę w sklepie nową czy lepiej naprawiać tą co jest w samochodzie. Mam na myśli czy regenerowana będzie mi tak samo długo służyła, co nowa ze sklepu. Polecany jest Bosch Diesel Service Pawlik http://www.regeneracja-turbosprezare...bo-mielec.html jak warsztat z autoryzacją Melett robią na tych markowych oryginalnych częściach także wysyłkowo. Przekonuje mnie fakt, że przy regenerowanej będę wiedział przyczynę awarii, co w przypadku turbosprężarki ze sklepu nie ma takiej możliwości. Podajcie dobre argumenty, auto ma być w najbliższy weekend :)
    Ostatnio edytowane przez Strada ; 25-12-2015 o 21:22

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Zadzwoń do Perun Turbo, tam Ci zrobią regenerację jak należy. Robiłem tam takie samo turbo, do E65 z 2003r. Jeździ jak trzeba, minęło już pół roku.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    Nie ma tak naprawdę różnicy za wielkiej w regenerowanej a nowej, bo przeważnie zostaje tylko obudowa a całe bebechy nowe. Zresztą nowej, nowej to pewnie nie dostaniesz bo albo każą ci zostawić stara i dadzą ci zregenerowaną jako nową albo zapłacisz 4 razy tyle !

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Bebechy nowe, ale pod warunkiem, że są to oryginalne repair-kity producenta sprężarki (jeśli w ogóle takie istnieją)... Pewności nigdy nie masz, a regenerujący turbo zawsze Ci powiedzą, że to oryginał.

    Ja bym wybrał bardziej regenerację przez wymianę na nowe kompletnego core assembly (zespół łożyskowy z obudową, z kompletnymi wyważonymi fabrycznie wałkami). Wtedy masz pewność, że najważniejsza część turbo jest nowa i pojeździ praktycznie tyle samo, co nowe turbo (jeśli wcześniej VTG nie padnie, albo się nie zapiecze).

    Pytanie jest co jest w tym turbo padnięte - łożyskowanie, zatarte, pęknięte, VTG nie działa...?

    Kolejna sprawa - wymieniasz turbo, koniecznie wymieniaj też przewody olejowe do niego. Z biegiem lat, jak ktoś lał syf (np. oryginał BMW) i jeszcze wymieniał go w trybie Long Life (np. co 30.000km), to 100%, że przekrój przewodu zasilania olejem będzie zmniejszony i wtedy masz prawie pewne, że niebawem turbo się ponownie zatrze.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 05-12-2015 o 18:21

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    Często regenerowane szlak trafia. Odradzam, ja bym kupił nową. Obowiązkowo nowy olej i odma.

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Według TEGO opisu, aby dostać "nową" turbosprężarkę z katalogu BMW, należy oddać starą, co sugeruje, że obecnie wszystkie "nowe" turbosprężarki są tak naprawdę regenerowane.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    Regenerowane szlak trafia jak montują i nie sprawdzają ciśnienia oleju, czystości przewodów doprowadzających olej czy poprawności działania odmy, nieszczelne przewody powietrzne (to było u mnie) to nie wina regeneracji tylko turbo samo z siebie się nie uszkadza powoduje to niesprawność jakie wymieniłem albo zapiekanie się oleju na łopatkach (szybkie gaszenie)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Znajomy zmieniał na regerowane i dwie padły prawie od razu, jedna to nawet chyba nie wyjechała z warsztatu. Kupił używkę i chodzi do dzis..

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar romek_m57
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    57
    BMW
    e39 530d i e65 745d
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Witam. Mam chyba też problem ze swoim turbo, ciągle na lewym rzędzie cylindrów mam duzo mniejsze podcisnienie, auto nierówno pracuje, nie wkreca się powyzej 2800 (wg. Logów dynamicznych powinno byc cisnienie doladowania 1.5 bara) brak doladowania. Limp mode i obroty stoją w miejscu, po odpuszczeniu i ponownym dodaniu gazu troche idzie... i zaraz znów to samo. Sterownik dde wywala z przepływomierza blad o zbyt duzej roznicy w masach zasysanego powietrza. Jadac na równym gazie zamiast obroty stac e miejscu (szczególnie w tych dolnych partiach obr) one faluja 1550 do 1650 tak mniej więcej. Na postoju znów z wydechu pluje mpcno jakąś cieczą! Jakby skroplona woda? Nie wiem i przy tym dosc intensywnie dymi bialym dymem.... mozecie jakos pomoc. Aha dodam tylko ze dpf jest usuniety.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Romek, rzuć to mechanikom, niech wytargają turbo i będziesz wiedział na czym sprawa stoi. Ewentualnie sam się weź za to. Nie wiem dokładnie, ale szacuję, że dołem da rady to wyciągnąć bez większych problemów.

Podobne wątki

  1. sklep spozywczy rozpoczecie działalności
    Przez rodzinabmw w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 12:17
  2. [silnik] Turbosprężarka w e65
    Przez alcomfilm w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 07:08
  3. [opony] Sklep z tanimi oponami....
    Przez 7ka w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 13:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •