Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Skrzynia manualna w 728, 730, 735

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    20
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa

    Skrzynia manualna w 728, 730, 735

    Witam!

    Wiele się na forum naczytałem opini na temat manuali w 740. Zastanawiam się czy manualne skrzynie w mniejszych silnikach mają te same minusy co manual w 740. Szukam ostatnimi czasy e38 dla siebie(wersja silnikowa jest mi obojętna, byle nie disel i byle nie 750 bo LPG mój portfel lubi). Szczerze mówiąc to wlałbym automat, ale często trafiają się też manuale i zastanawiam się czy je w ogóle brać pod uwagę. Prosiłbym Was abyście wyrazili swoją opinię w następujących kwestiach:

    1) czy dostępność skrzyń manualnych do modeli 728, 720, 735 jest równie mała jak dostępność owej sławnej 6-cio biegówki do 740?
    2) Czy skrzynie manualne i sprzęgło dają sobie radę z obciążeniami motorów 2.8, 3.0 i 3.5? Panuje opnia że w 740 może być z tym krucho...
    3) Ile kosztuuje wymiana sprzęgła w np. 730? Cena części na allegro to ok. 300 zł... ale nie wiem czy to ta część(wyskakuje na wpisanie frazy: "e38 sprzęgło 730"), coś chyba mało trochę jak za komplętne sprzęgło...
    4) Polecacie w ogóle manual w mniejszych motorach?

    Pozdrawiam i z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki!

  2. #2
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    ja szukałem w manuału a zakupiłem automat i szczerze nie widzę sie w e38 z manuałem....dodam ze 2 inne auta mam w manuału...i nie jestem leniwym... ale na kierowce e38 nie wypada machać czymś prawa ręką ..jej miejsce jest na podłokietniku lub na udzie dziewczyny siedzącej na fotelu pasażera :)

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja mam manuala i daje rade.

  4. #4
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    .. nie wypada machać czymś prawa ręką ..jej miejsce jest na podłokietniku lub na udzie dziewczyny siedzącej na fotelu pasażera :)
    W sumie to masz rację. Mam automat ale manual ma pewną zaletę. Wtedy ręka pasażerki musi adorować Twoje kolana lub :x
    Ja lubie jak czasami pasażerka przejmie troche incjatywy :D

    ;D ;D
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez radoshb
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    .. nie wypada machać czymś prawa ręką ..jej miejsce jest na podłokietniku lub na udzie dziewczyny siedzącej na fotelu pasażera :)
    W sumie to masz rację. Mam automat ale manual ma pewną zaletę. Wtedy ręka pasażerki musi adorować Twoje kolana lub :x
    Ja lubie jak czasami pasażerka przejmie troche incjatywy :D

    ;D ;D
    i jeszcze jedna zaleta, niema postow "getribe-problem" a na koniec ".......kosztowalo mnie to 3.5tys" :D

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Manual - jak kto lubi. W 730 trzeba mieć spore wyczucie żeby płynnie zmieniać biegi - przynajmniej u mnie testowane na 2 sprzęgłach oryginał i SACHS (czyli też oryginał).

    Wytrzymałość skrzyni myślę, że większa niż automatu, ale sprzęgło trzeba czasami wymienić ;)

    Wymiana sprzęgła w ASO - 1300zł robocizna i śrubki + 700zł sprzęgło SACHS kupione w hurtowni. Ew możliwe do wymiany koło dwumasowe - ok 2500zł.

    Pamiętaj też o tym, że 728/730 z automatem jeździ raczej słabo. W manualu idzie już nieźle - 8,3sek do setki - dla mnie to był główny powód zakupu manuala - ale tak jak pisałem jak kto lubi jeździć. Może dla Ciebie ważniejszy jest komfort niż osiągi.
    Pozdro

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    i jeszcze jedna zaleta, niema postow "getribe-problem" a na koniec ".......kosztowalo mnie to 3.5tys"
    Ok. A ile razy na jakies 300 tys trzeba wydac na wymiane sprzegiel? A ile kosztuje kolo dwumasowe?
    Koszty utrzymania automatu sa w 100% porownywalne z manualem.

    Raczej inne czynniki wchodza w gre jesli idzie o zakup wozu z jakas tam skrzynia. Preferencje, przyzwyczajenie, chec posiadania.. ale raczej nie kasa

    problemy z automatem? Zawsze moga byc, a powiem szczerze, ze w nowych wozach najczesciej wymienia sie manuale na zle wchodzace biegi...

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    ... Przez 4 lata jazdy spaliłem raz sprzęgło (całkowicie moja wina ) koszt z wymianą 1000zł (Luk) i cały czas bez problemu ....

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    POWIEM TAK moje 728 trafilem zupelnie przypadkowo bo szukalem auta wlasnie bez automata chodzilo o opla omege a trafila sie 7er wlasnie w manualu i powiem ze mam to autko prawie 3 lata i nie mam i nie mialem zadnych problemow ani ze skrzynia ani z olejem w niej ani z tym co pisze KRZYWY jakies gettribe.... kosmos w manualu nic takiego nie ma a radosc z jazdy ??? co kto lubi jedni sa leniwi i wola siedziec i nic a inni lubia pomachac lapkami nie tylko po udach pasazerki ;D
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    ja się bałem manuala w 7er i powiem teraz po pół roku... HURAAA :D

    przyzwyczaiłem się to pierwsze primo(było ciężko na początku... parę razy skakałem jak kiedyś maluchem i wszyscy w autach dookoła parskali śmiechem... ja też i musiałem chwilę ochłonąć... :D
    po drugie primo tak jak kolega pisze, 3,0 i 7er przyspiesza w 8,3s a to już fajnie w porównaniu do 9,6s automat
    koszty sprzęgła przemilczę( na razie nic nie robiłem) i jak będe traktował to sprzęgło jak na 7er driver'a przystało to będzie prawie wieczne... :D
    elastyczność V pozwala na jazdę w warunkach miejskich przy minimalnej liczbie zmian biegów... no poza ruszaniem na światłąch.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •