Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Kupno BMW e38 z założonym LPG

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    20
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa

    Kupno BMW e38 z założonym LPG

    Witam!

    Mam nadzieje, że nie było już takiego tematu(przeczytałem kilkanaście tamtów o LPG i nie znalazłem). W razie gdyby sie pojawił prosze administratora o usunięcie.

    Chce kupić BMW e38, za kwote ok. 15000. Poniewaz, z rocznikow 94-96 ceny modeli w benzynie i zalozonym LPG nie roznia sie postanowilem kupic egzemplaz z LPG. Na forum znalazlem informacje, ze tylko 20% sukcesu to sprzęt a 80% to poprawność założenia. Z drugiej strony wiele osób wyraża opinie, że jeśli BMW to tylko PRINS VSI, ewentualnie tańszy STAG. No właśnie... czy mam szukać modeli tylko z tymi instalacjami? Boję się że jak będę aż tak wybredny to będę kupował e38 około roku...

    Czy w ASO będą mi potrafili sprawdzić, że dana instalacja działa poprawnie w danym silniku? Przed kupnem przejadę z właścicielem ok. 100km na LPG i zobaczę jak się sprawuje, ile spali itp., ale wydje mi się że mogę nie wyłapać błędów współpracy instalacji LPG z elektroniką silnika, o czym pisze się sporo na tym forum. Czy może lepiej zamiast do ASO podjechać do jakiegoś gaziarza, który robi dany typ instalacji? Na co szczególnie zwrócić uwage i co sprawdzić w BMW z założonym LPG?

    Pozdrawiam i z góry dziekuje za wskazówki!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    176
    Witaj....nie zrozum mnie źle, ale zakres Twoich wymagań w stosunku do kwoty w jakiej chcesz kupić e38 z gazem ,jest nierealny...

    Kupno e38 z prawidłowo założoną instalka + auto w stanie bdb za 15tys. graniczy z cudem.

  3. #3
    ASO nic Ci nie powie na temat LPG. Unika jak ognia. Podjedz jepiej do jakiegos dobrego gaziarza - najlepiej nie tego co montowal ;)

    Zycze powodzenia w poszukiwaniach, bo ciezko jest znalesc

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    20
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa
    To jaką optymalną kwotę byście podali na e38 obecnie? Zawsze ze 3tys. moge dołożyć jak sie trafi jakiś rodzynek, ale ogłoszeń w cenach 15000-19000 z lat 94-96 jest dużo. Ostatnio w komisie oglądałem TDS 1998 za 20tys., nie wiem jaki był stan techniczny bo na dieslach się nie znam ale blacharsko bomba.

    A tak w ogóle polecacie brać z gazem czy benzyna i samemu zamontować? Wydaje mi się że ta druga opcja wyjdzie drożej o jakies 3,5 tys PLN...

  5. #5
    Oczywiscie nie mowie ze E38 za 15 tys jest zle. Nic z tych rzeczy.

    I ja kupilem okazyjnie swoje E38

    Jesli chcesz zalozyc gaz samemu, to niemalze zawsze wyjdzie drozej niz kupno wozu z LPG. Szukaj, ogladaj, jezdzij na jazdy probne a z zagazowanymi autami do kogos kto sie zna.

    Moze ktos z forum zechce sprzedac swoje cacko? Zawsze mozesz do forumowicza wyslac PW (prywatna wiadomosc) z oferta... Mozliwosci jest kilka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •