Witam!

Mam nadzieje, że nie było już takiego tematu(przeczytałem kilkanaście tamtów o LPG i nie znalazłem). W razie gdyby sie pojawił prosze administratora o usunięcie.

Chce kupić BMW e38, za kwote ok. 15000. Poniewaz, z rocznikow 94-96 ceny modeli w benzynie i zalozonym LPG nie roznia sie postanowilem kupic egzemplaz z LPG. Na forum znalazlem informacje, ze tylko 20% sukcesu to sprzęt a 80% to poprawność założenia. Z drugiej strony wiele osób wyraża opinie, że jeśli BMW to tylko PRINS VSI, ewentualnie tańszy STAG. No właśnie... czy mam szukać modeli tylko z tymi instalacjami? Boję się że jak będę aż tak wybredny to będę kupował e38 około roku...

Czy w ASO będą mi potrafili sprawdzić, że dana instalacja działa poprawnie w danym silniku? Przed kupnem przejadę z właścicielem ok. 100km na LPG i zobaczę jak się sprawuje, ile spali itp., ale wydje mi się że mogę nie wyłapać błędów współpracy instalacji LPG z elektroniką silnika, o czym pisze się sporo na tym forum. Czy może lepiej zamiast do ASO podjechać do jakiegoś gaziarza, który robi dany typ instalacji? Na co szczególnie zwrócić uwage i co sprawdzić w BMW z założonym LPG?

Pozdrawiam i z góry dziekuje za wskazówki!