Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: E65 730d Jakie mam Webasto.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    21
    BMW
    e38
    Skąd
    Żory

    Post E65 730d Jakie mam Webasto.

    witam posiadam Bmw e65 z 2004roku. na kielichu jest tabliczka znamionowa webasto.

    Szukalem szukalem przeczytalem i znalazlem tyle.

    ze w kazdym dieslu jest webasto do dogrzewania silnika.

    w niektorych jest dogrzewanie silnika i kabiny bez pilota

    i ostatnia wersja Full czyli silnik kabina i pilot.

    pytanie moje jest takie. Jak organoleptycznie sprawdzic jak jest u mnie w aucie.?

    Chcialbym zalozyc webasto z Pilotem.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Najprościej rozkodować VIN.
    W Twoim przypadku nie masz opcji 536 Standheizung - Ogrzewanie postojowe, więc masz tylko dogrzewacz.
    Był opis na forum, jak uruchomić webasto jako ogrzewanie postojowe. Należy dołożyć pompkę do samego webasto(opis do znalezienia na forum)

    Co do pilota, to jego po prostu należy dokodować do samochodu, podobnie jak kodowało się kiedyś piloty centralnego zamka np. w e38. Podstawa to uruchomić tradycyjne ogrzewanie postojowe(czyli dołożyć pompkę i odpowiednio przekodować funkcję samochodu)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Wejdź w opcje na wylaczonym silniku tam gdzie Masz independent ventilation co ustawiasz czasy wentylacji, sprawdź czy Masz dwie opcje do wyboru ventilation i heating. Jeżeli masz heating wybierz je i zaczekaj jeżeli po minucie usłyszysz jakby "startował samolot" to znaczy że Masz grzanie kabiny wystarczy dokupić pilot. Jeżeli w opcjach Masz tylko ventilation to jak chcesz grzanie kabiny musisz rozbudować vebasto yendrek opisał wszystko na forum. Koszty powinieneś się zamknąć w około 500-600zl części (pisz do łysy106 z forum) plus robocizna i płyn chłodniczy. Myślę że 1000zl całość Ale warte jest każdej złotówki.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    21
    BMW
    e38
    Skąd
    Żory
    JEst ktos ze slaska okolice katowic plus 100km kto by to ogarnol. jezeli bym przygotowal czesci?

    niema nikogo chetnego zeby zarobic troche $$$


    Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 25-11-2015 o 21:10

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    21
    BMW
    e38
    Skąd
    Żory
    Panowie prosze o pomoc. interesuje sie polowi moim webasto. W moim samochodzie na tabliczce znamionowej mam thermo top C. byly rowniez c/z i c/z/d

    po przekopaniu wielu forow. na poczatku wywnioskowalem ze mam tylko ogrzewanie silnika. i musze rozbudowac webasto zeby grzalo wnetrze.

    Po dzisiejszej lektorze wyczytalem ze thermo top c (takie ktore mam)sluzy do ogrzewania wnetrza pojazdu. a opcja c+z to wnetrze i silnik.

    prosze niech ktos mi to wytlumaczy

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    Witam, mam webasto thermo top C bez zakodowania dogrzewania kabiny bo nie potrzebuje, potrzebuje za to by webasto uruchamialo sie przy wyzszych temperaturach, standardowo jest bodajze ponizej 5 stopni na plusie, z racji ze czesto jezdze po miesce praktycznie stojac w korku, temperatura robocza przy ogrzewaniu bardzo wolno rosnie.

    jest mozliwosc przekodowania pieca by uruchamial sie przy wyzszych temperaturach lub poprostu wykodowac blokady min/max temp ?
    Ostatnio edytowane przez fotek ; 19-09-2019 o 09:22

Podobne wątki

  1. [pozostale] Webasto...mam czy nie?
    Przez Roobs w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 14:06
  2. E38 730d Webasto
    Przez kazas4 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 15:49
  3. webasto e38 730d
    Przez Wiktor82 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 16:22
  4. [ pozostale] WEBASTO mam niesprawne
    Przez Hubertus7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-12-2008, 11:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •