Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: Ja i moja E65 serdecznie witamy :)

  1. #1
    Vip Vip Awatar matsember
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    321
    BMW
    G21 320i, ex E65 745i
    Skąd
    Wrocław

    Post Ja i moja E65 serdecznie witamy :)

    Witam wszystkich.
    Konto na tym forum mam założone od 2009 roku, jednak jeszcze się z Wami nie witałem. Wtedy nie miałem jeszcze swojej siódemki. Dlatego opowiem Wam swoją historię. Osobiste historie mogą zanudzać dlatego w dalszej części postanowiłem wrzucić kilka zdjęć, do których można przewinąć :)
    BMW jest moją ulubioną marką od bardzo dawna.


    Wszystko zaczęło się ok 2003, 2004 roku ale nie pamiętam dokładnie bo to już trochę czasu minęło. Byłem dzieciakiem idącym niedługo do liceum nie mającym jeszcze prawa jazdy.
    Starszy kuzyn kupił wtedy 5er E34 525tds. Był to mój pierwszy kontakt z BMW. Byłem zachwycony. Silnik ten znamy wszyscy ale mnie on wtedy zachwycił. Brzmienie sześciocylindrowego silnika było czymś rzadkim a sześciocylindrowy diesel to już rzadkość. Wtedy brzmienie tego silnika robiło duże wrażenie. W porównaniu do większości diesli na naszych drogach, które były czterocylindrowe a 70% z nich to TDI, dźwięk tego silnika był niczym muzyka.


    Zakochałem się w marce i od tego momentu zacząłem śledzić BMW i wszystko co z nim związane. Zaczęły się marzenia o własnym BMW.
    Kolejny kontakt miałęm w 2008 roku. Wujek postanowił kupić E60 530d. To auto utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że BMW to jest właśnie to.
    Auto cudownie się prowadziło, a silnik miał sporo mocy i dawał kopa.


    Będąc już na studiach człowiek myślał co sobie kupi jak już będzie pracował i zarabiał pieniądze i tak oglądając samochody zawsze ciągnęło mnie najbardziej do 7er.
    To jest mój typ samochodu, zawsze lubiłem duże limuzyny a do tego auta ciągnęło mnie najbardziej. Myślałem o E38 zawsze, bardzo mi się podobało. Ale człowiek już odkładał pieniądze, oglądał ogłoszenia i jak to wiadomo, czym dłużej się coś ogląda tym bardziej rośnie apetyt.


    I tak zacząłem patrzeć na E65. Wtedy zarejestrowałem się na tym forum i zacząłem czytać. Spędziłem na tym forum nie jedną godzinę.
    To auto stało się moim marzeniem. Zastanawiałem się czy uda mi się takie mieć. Rozsądek podpowiadał by kupić coś tańszego w utrzymaniu jednak ja i tak ciągle oglądałem ogłoszenia z E65 przez długi czas.
    Aż w końcu w styczniu tego roku znalazłem ogłoszenie, które mi się spodobało. Postanowiłem spełnić marzenie i pojechałem kupić to auto.


    I tak stałem się szczęśliwym posiadaczem E65 745i.
    Auto wyprodukowano w październiku 2001. Pochodzi ono z polskiego salonu. Zarejestrowano je w czerwcu 2002 roku.
    Do auta skusiło mnie bogate wyposażenie.
    Z ciekawszych rzeczy wymienię:
    - ogrzewanie przód + tył
    - wentylowanie foteli przednich
    - masaże z przodu
    - soft close drzwi + bagażnik
    - Logic 7


    Resztę wyposażenia znacie jakie te modele posiadają :)


    I do dzisiaj jeżdzę tym samochodem, jestem bardzo zadowolony, udało mi się spełnić marzenie.


    Poniżej przedstawiam mam moje E65:











    Jak minęła zima postanowiłem zabrać się za wyczyszczenie samochodu. Oddałem auto do firmy detailingowej. Jako, że lakier był w dość dobrym stanie to jeśli chodzi o karoserię to tylko auto było umyte w zakresie podstawowym. Lampy był trochę już zmatowiałe więc został wypolerowane. Bardziej zależało mi na wnętrzu samochodu ponieważ widać było, że dawno nie było czyszczone. Także poprosiłem o wyczyszczenie całego wnętrza.
    Poniżej kilka fotek z mycia auta.

    Lampy zostały wypolerowane.





    Felgi doczyszczone.


    Wszystkie boczki i tapicerka została wyczyszczona (brakująca zaślepka została już zakupiona i założona ;))










    Niektóre plastiki też wymagały czyszczenia.



    No i najważniejsze - skóra. Już się świeciła, była tłusta. Wyczyszczono ją mechanicznie i zaimpregnowano.








    Pozdrawiam wszystkich posiadaczy 7er! :)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    48
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Wrocław
    Witam sąsiada! będę wypatrywał na drodze ;) gdzie robiłeś porządek z wnętrzem? i jak kosztowo takie przyjemności? też o tym myślę, bo widzę w mojej ślady tuszu do rzęs po jakiś paniach kiedyś wożonych przez poprzednika:P P.S.: zazdroszczę masaży ;)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,518
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Witaj fajny wielorybek :) wygląda na zadbany , fajny jasny środek. Co do rozpisywania sie to fajnie tak poczytać :) u mmie tez poczatek miłości do bmw to e34 :)
    Ostatnio edytowane przez darekbb ; 23-11-2015 o 21:05

  4. #4
    Vip Vip Awatar matsember
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    321
    BMW
    G21 320i, ex E65 745i
    Skąd
    Wrocław
    @marian_wrc
    Ja również będę wypatrywał. Jeśli dojrzę to dam znać :)
    Porządek z wnętrzem robiłem w swoich rodzinnych stronach - Ostrów Wielkopolski. We Wrocławiu założyłem, że stawki będą większe, ale może to mylne założenie było. Mimo wszystko wybrałem zakład w moich okolicach rodzinnych. Czyszczenie mechaniczne skóry, impregnacja, mycie całej tapicerki od podłogi po sufit + podstawowe mycie auta kosztowało mnie 370 zł. Uważam, że na tą pracę cena super. Tym bardziej, że różnicę było widać bardzo mocno. Za polerowanie lamp zapłaciłem 100 zł za sztukę.
    Przedstawiono mi też opcję kompletnej regeneracji siedzeń ponieważ boczek siedzenia kierowcy jest trochę wytarty. Regeneracja polegała by na wyciągnięciu siedzeń, pomalowaniu ich odpowiednią farbą i to doprowadziło by je do stanu salonowego, jednak za tą usługę się liczy ok 600 zł za fotel także póki co zrezygnowałem ponieważ fotele jeszcze źle nie wyglądają.

    @darekbb
    Dzięki. Tak się składa, że moja koleżanka identycznie nazywa mój samochód ;)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    48
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Wrocław
    Z racji zamieszkania kręcę się przy Nadodrzu. Jak coś to zapraszam, z chęcią pogadam z właścicielem i oblukam zacnego wieloryba w ładnym stanie :) Co do tapicerki to po samych zdjęciach widać u Ciebie mega różnicę przed i po a za taką cenę to bym się nie wahał. Jakieś półtora roku temu w mazdzie 3 zleciłem tu przy ul. Kleczkowskiej mycie auta z woskiem + pranie całej tapicerki to krzyknęli coś chyba ponad 200zł a efekt nie był tak powalający jak u Ciebie do tego plama co była na siedzeniu pasażera po jakimś czasie pojawiła się w tym samym miejscu. Polerkę lamp mam u kumpla mechanika za darmo, więc niedługo zrobię a tak normalnie u niego jest to koszt 70zł z tego co pamiętam - jak ktoś chce, dam namiary. Byłem dziś na ul. Szymanowskiego 25, bo podobno chłopaki dobrze zajmują się tapicerkami i obszycie kierownicy 240zł a termin po nowym roku ale myślę, że warto na nich poczekać.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Chciałbyś może sprzedać te gumowe dywaniki ?:) Serio :)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Witam. Dobry opis i fajny samochod...
    Bezawaryjnosci.

  8. #8
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Pamiętam to auto z ogłoszenia,mało e65 ma chlapacze ;)

  9. #9
    Vip Vip Awatar matsember
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    321
    BMW
    G21 320i, ex E65 745i
    Skąd
    Wrocław
    @Aldik
    Nie, ponieważ te dywaniki są idealne na okres zimowy ;)

    @Anatol
    Też byłem zdziwiony. Nigdy wcześniej nie widziałem. Ktoś mi tłumaczył, że w PL montowano chlapacze w E65 do 2002r ze względu na przepisy. Ile w tym prawdy to nie wiem. Ale zaletą jest to, że syf spod kół nie obija tak progów i zderzaka.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Dam Ci tyle co nowe ori kosztują :D Przemyśl :D

Podobne wątki

  1. [E32] Witamy serdecznie! :)
    Przez lelu0 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 19:24
  2. [E32] Witamy ! JA i moja e32 740i
    Przez adam20mada w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 19:13
  3. [inny] Witam Wszystkich serdecznie moja 740d
    Przez Polańczyk1 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 19:01
  4. [e32] Witamy wszystkich ja i moja 18l Miećka
    Przez orzechopcja w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-08-2007, 22:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •