Witam wszystkich.
Konto na tym forum mam założone od 2009 roku, jednak jeszcze się z Wami nie witałem. Wtedy nie miałem jeszcze swojej siódemki. Dlatego opowiem Wam swoją historię. Osobiste historie mogą zanudzać dlatego w dalszej części postanowiłem wrzucić kilka zdjęć, do których można przewinąć :)
BMW jest moją ulubioną marką od bardzo dawna.


Wszystko zaczęło się ok 2003, 2004 roku ale nie pamiętam dokładnie bo to już trochę czasu minęło. Byłem dzieciakiem idącym niedługo do liceum nie mającym jeszcze prawa jazdy.
Starszy kuzyn kupił wtedy 5er E34 525tds. Był to mój pierwszy kontakt z BMW. Byłem zachwycony. Silnik ten znamy wszyscy ale mnie on wtedy zachwycił. Brzmienie sześciocylindrowego silnika było czymś rzadkim a sześciocylindrowy diesel to już rzadkość. Wtedy brzmienie tego silnika robiło duże wrażenie. W porównaniu do większości diesli na naszych drogach, które były czterocylindrowe a 70% z nich to TDI, dźwięk tego silnika był niczym muzyka.


Zakochałem się w marce i od tego momentu zacząłem śledzić BMW i wszystko co z nim związane. Zaczęły się marzenia o własnym BMW.
Kolejny kontakt miałęm w 2008 roku. Wujek postanowił kupić E60 530d. To auto utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że BMW to jest właśnie to.
Auto cudownie się prowadziło, a silnik miał sporo mocy i dawał kopa.


Będąc już na studiach człowiek myślał co sobie kupi jak już będzie pracował i zarabiał pieniądze i tak oglądając samochody zawsze ciągnęło mnie najbardziej do 7er.
To jest mój typ samochodu, zawsze lubiłem duże limuzyny a do tego auta ciągnęło mnie najbardziej. Myślałem o E38 zawsze, bardzo mi się podobało. Ale człowiek już odkładał pieniądze, oglądał ogłoszenia i jak to wiadomo, czym dłużej się coś ogląda tym bardziej rośnie apetyt.


I tak zacząłem patrzeć na E65. Wtedy zarejestrowałem się na tym forum i zacząłem czytać. Spędziłem na tym forum nie jedną godzinę.
To auto stało się moim marzeniem. Zastanawiałem się czy uda mi się takie mieć. Rozsądek podpowiadał by kupić coś tańszego w utrzymaniu jednak ja i tak ciągle oglądałem ogłoszenia z E65 przez długi czas.
Aż w końcu w styczniu tego roku znalazłem ogłoszenie, które mi się spodobało. Postanowiłem spełnić marzenie i pojechałem kupić to auto.


I tak stałem się szczęśliwym posiadaczem E65 745i.
Auto wyprodukowano w październiku 2001. Pochodzi ono z polskiego salonu. Zarejestrowano je w czerwcu 2002 roku.
Do auta skusiło mnie bogate wyposażenie.
Z ciekawszych rzeczy wymienię:
- ogrzewanie przód + tył
- wentylowanie foteli przednich
- masaże z przodu
- soft close drzwi + bagażnik
- Logic 7


Resztę wyposażenia znacie jakie te modele posiadają :)


I do dzisiaj jeżdzę tym samochodem, jestem bardzo zadowolony, udało mi się spełnić marzenie.


Poniżej przedstawiam mam moje E65:











Jak minęła zima postanowiłem zabrać się za wyczyszczenie samochodu. Oddałem auto do firmy detailingowej. Jako, że lakier był w dość dobrym stanie to jeśli chodzi o karoserię to tylko auto było umyte w zakresie podstawowym. Lampy był trochę już zmatowiałe więc został wypolerowane. Bardziej zależało mi na wnętrzu samochodu ponieważ widać było, że dawno nie było czyszczone. Także poprosiłem o wyczyszczenie całego wnętrza.
Poniżej kilka fotek z mycia auta.

Lampy zostały wypolerowane.





Felgi doczyszczone.


Wszystkie boczki i tapicerka została wyczyszczona (brakująca zaślepka została już zakupiona i założona ;))










Niektóre plastiki też wymagały czyszczenia.



No i najważniejsze - skóra. Już się świeciła, była tłusta. Wyczyszczono ją mechanicznie i zaimpregnowano.








Pozdrawiam wszystkich posiadaczy 7er! :)