Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 60

Wątek: Jazda Bez tablic rejestracyjnych lub błędnych "FALSZYWYCH "

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    A właśnie nie! Pytałem prawnika i tablica rejestracyjna nie jest traktowana jako dokument, więc gówno mogą Ci zrobić, w przeciwieństwie do dowodu rej, lub karty pojazdu :)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez prezE32s Zobacz posta
    A właśnie nie! Pytałem prawnika i tablica rejestracyjna nie jest traktowana jako dokument, więc gówno mogą Ci zrobić, w przeciwieństwie do dowodu rej, lub karty pojazdu :)
    Czytam teraz w necie że to wykroczenie nie przestępstwo niby dowód mogą zabrać i wlepic mandat... Nie korci mnie żeby o tym się przekonać dziwi mnie fakt że niemoge stać na parkingu bez rejestracji ciekawe jak to z tym jest

    Wysłane z mojego IdeaTabA1000-F przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    No dobra. Ale tu pada kilka różnych wątków.
    Kamilo w 1 poście pisze o sytuacji, z której dałoby się od razu wytłumaczyć. Zakładając tablice jako rekwizyt do sesji zdjęciowej a swoje posiadając w bagażniku trzeba by nieźle podpaść policjantowi, żeby wlepił mandat. Zresztą ja bym go nie przyjął.

    Co innego jeździć na tablicach z innego auta. Nie wiem jak by to traktowali. Jakbyśmy mieli np 2x 7eme a tylko jedna zarejestrowaną i zamieniali pomiędzy nimi tablice. Dochodzi jeszcze kwestia braku ubezpieczenia.
    To jest już grubsza sprawa i należałoby pojazd odholować.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta
    No dobra. Ale tu pada kilka różnych wątków.
    Kamilo w 1 poście pisze o sytuacji, z której dałoby się od razu wytłumaczyć. Zakładając tablice jako rekwizyt do sesji zdjęciowej a swoje posiadając w bagażniku trzeba by nieźle podpaść policjantowi, żeby wlepił mandat. Zresztą ja bym go nie przyjął.

    Co innego jeździć na tablicach z innego auta. Nie wiem jak by to traktowali. Jakbyśmy mieli np 2x 7eme a tylko jedna zarejestrowaną i zamieniali pomiędzy nimi tablice. Dochodzi jeszcze kwestia braku ubezpieczenia.
    To jest już grubsza sprawa i należałoby pojazd odholować.
    Ale wiesz za gapowe się płaci i chyba jednak zostałbym ukarany ,, policję nie interesuje jakąś sesja zdjęciowa mogłem przecież jechać na napad albo kraść paliwo że stacji... A z tym zamieniniem tablic też przerabialem miałem kontrolę nawet drogowa i akurat nie było wtopy. Jechalem do celnego 75 km od miejsca zamieszkania Złożyłem tablice z drugiej 7 er rok się zgadzał silnik , a koloru niema w dowodzie naklejki na szybę nie było moje niemieckie tablice były już nie ważne mowie o tych dojazdowych na żółtym pasku jest data do kiedy są ważne

    Wysłane z mojego IdeaTabA1000-F przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez Kamiloo_ Zobacz posta
    Ale wiesz za gapowe się płaci i chyba jednak zostałbym ukarany ,, policję nie interesuje jakąś sesja zdjęciowa mogłem przecież jechać na napad albo kraść paliwo że stacji... A z tym zamieniniem tablic też przerabialem miałem kontrolę nawet drogowa i akurat nie było wtopy. Jechalem do celnego 75 km od miejsca zamieszkania Złożyłem tablice z drugiej 7 er rok się zgadzał silnik , a koloru niema w dowodzie naklejki na szybę nie było moje niemieckie tablice były już nie ważne mowie o tych dojazdowych na żółtym pasku jest data do kiedy są ważne

    Wysłane z mojego IdeaTabA1000-F przy użyciu Tapatalka
    To co państwa młodych z tablicami "nowożeńcy" też policja powinna zatrzymać? Jest na szczęście coś takiego jak nie przyjęcie mandatu i dochodzenie swojej racji na drodze sądowej i tak by należało chyba zrobić.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta
    To co państwa młodych z tablicami "nowożeńcy" też policja powinna zatrzymać? Jest na szczęście coś takiego jak nie przyjęcie mandatu i dochodzenie swojej racji na drodze sądowej i tak by należało chyba zrobić.
    Ale to już wtedy co innego suknia ślubną gajer ozdobione auto jest bardziej wiarygodne , myślę że może by mi nie uwierzyli jakbym smigal po mieście na ruskich blachach które wyglądają jak prawdziwe ot tak z sesji zdjęciowej wracam jeszcze w kominiarce

    Wysłane z mojego IdeaTabA1000-F przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Po co te gdybania , tablica musi byc i tyle , sam to przechodzilem , za jej brak jest mandat do 500 zl , ustawa jasno okresla ze auto ma miec tablice , bo inaczej jest niedopuszczone do ruchu , co do podrawianych z allegro tez jest mandat , inne wspomniane kombinacje moze pocwiczyc na wlasnej skorze i zdac relacje

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez vramzes Zobacz posta
    Po co te gdybania , tablica musi byc i tyle , sam to przechodzilem , za jej brak jest mandat do 500 zl , ustawa jasno okresla ze auto ma miec tablice , bo inaczej jest niedopuszczone do ruchu , co do podrawianych z allegro tez jest mandat , inne wspomniane kombinacje moze pocwiczyc na wlasnej skorze i zdac relacje
    Szukałem konkretnej ustawy na ten temat tylko znalazlem ze to wykroczenie i zadnej wzmianki na temat kary .. Aż 500 dostałeś ?? ktoś tu wspominał o 200 , zdawać relazji za 500 zl nie zamierzam troche drogo :D ale wiele osób wyrabia sobie duplikat rejestarcji w firmach reklamowych lub allegro w przypadku zgubienia np jednej tylko ze wtedy niemaja tego srebnego kwadraciku foliogramu czy coś takiego

  9. #19
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,287
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez vramzes Zobacz posta
    Po co te gdybania , tablica musi byc i tyle , sam to przechodzilem , za jej brak jest mandat do 500 zl , ustawa jasno okresla ze auto ma miec tablice , bo inaczej jest niedopuszczone do ruchu , co do podrawianych z allegro tez jest mandat , inne wspomniane kombinacje moze pocwiczyc na wlasnej skorze i zdac relacje
    Dokładnie tak.

  10. #20
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    To ja teraz z innej beczki pytanie, tablica zamontowana do góry nogami tez będzie karane?. Jest gdzieś wpis jak ma być zamontowana? ;)?.Czytelność będzie tylko trochę bardziej zaawansowana ;).
    Ostatnio edytowane przez Jakub ; 26-11-2015 o 09:18

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Podobne wątki

  1. Ramki tablic rejestracyjnych
    Przez Rapik w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 23:22
  2. [pozostale] mocowanie tablic "clean look"
    Przez michal_5000 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 23:46
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 17:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •