Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: 730D szarpie na wolnych obrotach do 2000

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    44
    BMW
    e65 730D 2004r
    Skąd
    Przemyśl

    Post 730D szarpie na wolnych obrotach do 2000

    Witam, to pierwszy mój post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. E65 3.0d 218km 2004r mam od 2 tygodni.
    Problem mój polega na tym , że silnik szarpie , jak by przerywał ,trzęsie całą budą , niezależnie od temperatury czy zimny czy ciepły po przekroczeniu 2000 obrotów problem ustaje ale gdy obroty spadają jest tak samo ... Zakupiłem pojazd z uwalonym czujnikiem skrętu który w warsztacie mi wymieniono i z tym jest wszystko ok - jak odbierałem auto Mechanik powiedział mi , że wyszło mu na kompie 5 spalonych świec żarowych - co prawda na moją logikę nie ma to znaczenia bo czy zimny czy ciepły jest tak samo ale wspominam o tym bo już się przekonałem , że w tym modelu różne cuda się dzieją .. :) Wiem , że podstawa to podpięcie pod dobry sprzęt i diagnostyka ale jak na razie nie mam możliwości ponieważ warsztat który takowy posiada i wie jak się z nim obchodzić zawalony jest robotą i do końca tygodnia nie da rady mnie przyjąć - zakupiłem kabelek pod INPA ale coś jak na razie nie mogę się połączyć. Reasumując: Auto pali bez problemu czy zimne czy ciepłe , moc - przyspieszenie ok tylko po między wolnymi a ok 2000 nie równa praca . Dodam że wymieniałem termostat egr i wisko bo nie dogrzewał (to raczej też nie ma znaczenia) sprawdziłem wtyczki wtrysków . Proszę o sugestię może to jakaś typowa przypadłość tego modelu - z góry dzięki

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez camel Zobacz posta
    tylko po między wolnymi a ok 2000 nie równa praca
    Jest to mniej więcej zakres pracy zaworu egr. Tu bym szukał. Wymień lub napraw też sterownik świec, bo to on jest najprawdopodobniej padnięty, a nie świece.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    44
    BMW
    e65 730D 2004r
    Skąd
    Przemyśl
    dzięki za odpowiedź , czy komputer pokaże błąd egr ? czy jakoś inaczej się go sprawdza ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce

    Post

    sterownik świec żarowych pod kolektorem ssącym na środku jest człowiek który to regeneruje, może ktoś poda tel do niego bo nie mogę poszukać
    co do obrotów na 100%:
    - przepływka źle czyta przy większym obciążeniu, do wymiany.
    Jeśli się obawiasz wyciągnij wtyczkę z przepływki i pojeździj jest jest dobrze do wymiany.
    100% przepływka spisać numer przepływki i zamówić na allegro - tylko oryginalną Bosha

    Jeśli chodzi o falowanie obrotów podczas jazdy lub na postoju prawdopodobnie:
    -wymiana sprzegla hydrokinetycznego
    (zniszczone sprzęgło wiąże się z gaśnieciem ,,też auta,,)
    W twoim przypadku przepływka.
    Ostatnio edytowane przez KleMarine03 ; 23-11-2015 o 12:26

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Niekoniecznie to sterownik. Sprawdź najpierw świece. Jak to zrobić masz w tym wątku:
    http://7er.pl/showthread.php/44411-G...g-open-circuit
    U mnie wszystkie 6 świec było spalonych, a sterownik był OK. Wymieniłem w odwrotnej kolejności i mam teraz sterownik na zapas. :)

    Z szarpaniem to Ci Zdzichu dobrze napisał, a i KleMarine03 też ma rację - poodpinaj wtyczki najpierw od EGR, przejedź się i zobacz jaki daje to efekt. Później to samo od przepływki. Powinieneś namierzyć problem. U mnie wypiąłem EGR i nic się nie działo - żadnego efektu. Po odpięciu przezpływki auto straciło sporo na mocy. Check Engine się nie zapalił mimo przejechania kilku km. W kompie błędy odpięcia jednak były, ale nie miały one jakiegokolwiek wpływu na jazdę. Skasowałem je po jakimś czasie i było czysto w rejestrze.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Tyle, że przepływomierz to w zasadzie jedyny element, który kontroluje pracę zaworu EGR. Jeśli go odłączymy, to problem może zniknąć z powodu braku sterowania EGR(i nie tylko)

    Przepływkę można wypłukać np. w alkoholu izopropylowym lub użyć zmywacza do hamulców.
    Następnie skasować adaptację przepływomierza i sprawdzić czy coś się zmieni.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Następnie skasować adaptację przepływomierza i sprawdzić czy coś się zmieni.
    Tą czynność robimy tylko i wyłącznie jak wymieniamy przepływomierz na nowy a nie przy jego czyszczeniu, w takim przypadku nie robi się kasowania !

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Karizmo Zobacz posta
    Tą czynność robimy tylko i wyłącznie jak wymieniamy przepływomierz na nowy a nie przy jego czyszczeniu, w takim przypadku nie robi się kasowania !
    To jest teoria Boscha, a praktyka warsztatowa daje inne wnioski ;)

    Spróbuj, a przekonasz się


    BTW każda aktualizacja softu w DDE i tak kasuje nam wspomnianą adaptację, a przecież nie wymieniamy przepływomierza na nowy przy tej czynności ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    44
    BMW
    e65 730D 2004r
    Skąd
    Przemyśl
    Witam ponownie , zamówiłem www.roger.nysa.pl/index.html sterownik świec - przy wymianie sprawdziłem świece okazały się wszystkie ok - co do szarpania silnika nic się nie zmieniło , byłem dziś na kompie aby sprawdzić czy błąd świec znikną ( jakiś delphi ) wyszedł tylko błąd p1278 -ale Pan nie wiedział co to znaczy ;) w czwartek - piątek może mi się uda wbić do mechanika który ma kompa do BMW ...

Podobne wątki

  1. silnik drży na wolnych obrotach-hilfe !!!
    Przez max w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 137
    Ostatni post / autor: 12-04-2017, 22:44
  2. [silnik] telepanie na wolnych obrotach
    Przez straku w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 16:44
  3. Dławienie na wolnych obrotach
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-07-2013, 20:23
  4. buja buda na wolnych obrotach
    Przez szulcigor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 06:53
  5. stuka na wolnych obrotach
    Przez radzik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 11:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •