Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Wątek: Renault Magnum - czyli szafa na kolach - szykowanie auta dla siebie.

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    @damned1 wiem ze sie czepiaja bo mam lawety oswietlone na maksa i zabieraja dowod ale tylko w PL.
    Ze niby uwage innych kierowcow rozpraszaja lampki. Ale bibordy z laskami nie rozpraszaja w centrum miasta...

    Prawko to jakas przesada ale musze ogarnac. Narazie egzaminy wewnetrzne mam.

    @jaro ja mam dosyc proszenia sie kierowcow. Ale nie bedzie to praca systematyczna bo musze firme ogarniac. Dwa razy w tygodniu wyjazd w polske. I jak bedzie trzeba pociagnac naczepe na rozladunek i podobne tematy.

    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez pokolacji ; 22-11-2015 o 20:23

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    604
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Przydałoby się przód zglebować...
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  3. #13
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Jak z przodu ma poduszki zamiast piór, to nie będzie problemu z jej zglebowaniem :P

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Wrzucaj gwint, TA-Technix da radę :D
    Nie potrzebujesz tam pracownika? Też się chcę wybrać na C+E ;-)
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Jak z przodu ma poduszki zamiast piór, to nie będzie problemu z jej zglebowaniem :P
    Niestety poduszek brak. Nie spotkalem sie z poduchami z przodu. Z tylu tak jak w mankach sa poduchy i nie problemu - automatyczne poziomowanie da sie przestawic zeby poziomowalo jak chcem.

    Z przodem jest problem bo jedynie kabine czyli czesc gorna da sie obnizyc na poduszkach.
    Z przodu pod zderzakiem pujdzie rurka i inne felgi plus szersza opona i bedzie troche lepiej. Nic wiecej chyba w tym temacie nie zrobie.

    Fotka wnetrza. Brudno bo non stop cos robie. Zamowione nakrycja na siedzenia w komplecie z nakryciem lezanki i dywanikami pod nogi. Wszystko z pikowanego skaju w brazie. Firanki tez brazowe beda. W srode pewnie dostane je w swoje rece i wnetrze sie troche ociepli.


  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    604
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Cytat Zamieszczone przez pokolacji Zobacz posta
    Niestety poduszek brak. Nie spotkalem sie z poduchami z przodu. Z tylu tak jak w mankach sa poduchy i nie problemu - automatyczne poziomowanie da sie przestawic zeby poziomowalo jak chcem.
    Z tym glebowaniem żartowałem!


    Cytat Zamieszczone przez pokolacji Zobacz posta
    Firanki tez brazowe beda.
    Firanki w Magnum?


    Cytat Zamieszczone przez pokolacji Zobacz posta
    ... mam dosyc proszenia sie kierowcow...
    To jakiś żart? Od kiedy to śofer robi łaskę?


    Z tuningiem łatwo przesadzić. Wystarczy podstawowe oświetlenie, osłony kompletne, nie połamane czy postrzępione.
    Wszelkie dodatki wymagają dodatkowej obsługi i pielęgnacji. Szczególnie oświetlenie.


    Na pewno płyta aluminiowa ryflowana na catwalk'u jest funkcjonalna. Poprawia też wygląd ciągnika.
    Duże zbiorniki paliwa też czynią wóz bardziej masywnym i odpada częste tankowanie.
    Można jeszcze jakieś super silngl'e zarzucić na przód - wygląd bardziej rasowy.

    Natomiast dodatkowe zderzaki (orurowanie) z halogenami na przód... na pewno dodaje uroku, ale utrudnia mycie i dostęp do wszystkiego (za nim). Pomimo, że jest łatwo demontowalny... w każdym razie innego nie "widzę".
    Do gustu mi przypadły kiedyś chromowane wydechy prowadzone wzdłuż zbiornika paliwa.

    O ile się orientuję, to halogeny nie mogą być zamontowane wyżej jak chyba 150 cm od ziemi.
    Te na dachu są dopuszczalne, jeśli mają nałożone zaślepki.
    W praktyce mało kto miał założone, bo nikt się nie "czepiał". Tak było kiedyś.

    Jeśli bym zakładał na dach, to na pewno na jakiejś ładnie zrobionej "rurce".
    Wiąże się to jednak chyba z dziurawieniem dachu.


    Co do chwiejącej się kabiny... pewnie jej zawieszenie ma już dość. Jeździłem różnymi ciężarówkami. Wsiadając na nowe Magnum, nie miałem uczucia kolebiącej się kabiny.
    Ale fakt, była miękka względem innych marek.

    Dopełnieniem wszystkiego byłby też ładny aerograf.



    Co do środka kabiny, to w dalekich trasach przydatny jest stolik obrotowy przy siedzeniu kierowcy. A w czasie jazdy może na nim spoczywać prawy łokieć.

    Dobrze, że wziąłeś się za tapicerkę. Magnum zawsze miało ją tandetną.
    Ostatnio edytowane przez rexman ; 22-11-2015 o 23:06
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Nom firanki do ogarniecia. Mam elektryczne rolety ale tu chodzi zeby bylo przyjemniej w kabinie. Prowadnice juz zrobione.

    Sa sytuacje w ktorych szukam kogos zeby podjechal na rozladunek lub na serwis. Kiero mial miec wolne a trzeba nagle gdzies jechac i jest problem.

    Wymiana zbiornikow paliwa wiaze sie ze zmianami w vinie. Inaczej sa problemy na niemcach.
    900l w kotlach mi starczy :)

    Jesli rurka na dach to bez dziur w dachu sie nie obedzie. To napewno.

    Wiem ze kazdy dodatek a w szegolnosci oswietlenie to dodatkowy problem w czyszczeniu itd z tym sie licze.

    U mnie kabina sie nie chwieje. Pisalem ze w dxi kabina jest o wiele bardziej sztywna niz w starych mackach.

    Stolik obrotowy mam w starej magnumie ale kiero raczej nie da go sobie latwo zabrac :) w dxi nigdy takich nie widzialem.

    Tapicerka pozostawia wiele do zyczenia dlatego wiekszosc z niej bedzie obszyta. Ale nie wszystko naraz.

    Dalekich tras raczej nie bedzie. Bo nie bede poza domem dluzej niz dwa dni. To bedzie takie auto awaryjne itp. Do dalekich tras mam inne auta a za kolkiem odpowiednich ludzi :)

    Magnuma ma zdrowy silnik a po wirusie 600 koni naprawde robi robote dlatego najbardziej mnie ciagnelo w jej strone. Reszte aut mam zdecydowanie slabszych. Najczesciej 430/440 koni.

    @pawliko dluga droga przed toba z prawkiem a po nowym roku bedzie jeszcze ciekawiej.
    Laczny koszt zeby zaczac jezdzic to ok 11tys zl. I mnustwo czasu.
    Narazie kiero nie szukam ale ze znalezieniem roboty raczej nie bedziesz mial problemu... teraz kazdy szuka kierowcy.

    Co do gwintu to niezla opcja :))
    Ostatnio edytowane przez pokolacji ; 23-11-2015 o 00:28

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    No przyszły takie czasy, że szofer robi łaskę tym bardziej jak czas pracy tego wymaga :) Zarobki spadły, Inspekcja, Policja, Straż graniczna, Służba Celna, Policja Skarbowa jebią na każdym kroku to czemu tu się dziwić ? Zresztą jeden forumowicz już tu wspomniał, że woli zarządzać firmą z biura niż jeździć. Jeszcze jak kierowca ma rodzinę to tak to wychodzi. Nie pieniądze Panowie w życiu najważniejsze ...

  9. #19
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez pokolacji Zobacz posta
    Niestety poduszek brak. Nie spotkalem sie z poduchami z przodu. [...]
    W ciągnikach na dużych kołach to rzadkość, ale się zdarza (za dopłatą), tylko chyba nie u każdego producenta. Dla przykładu w megach poduchy z przodu to standard za wyjątkiem DAFów, które mają pióra i na dużych kołach i w megach.

    Szeroki kapeć (supersingle o którym pisze rexman) słabo znosi nasze koleiny. Na szczęście takich dróg u nas jest coraz mniej. Na głądkiej nawierzchni poprawia komfort prowadzenia (zasłyszane, bo nigdy nie miałem okazji tego sprawdzić w długiej trasie).

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Ariel kiero to teraz paniska. 5kola na lape i co wekend w domu to zle? Bez szkoly i bez doswiadczenia takie zarobki - to tylko kiero moze zarobic. Ale temat nie o tym.

    Damned nie mam megi. Same standardy dlatego nie spotkalem sie z poduchami z przodu.

    Prosze o rade ---> moge wygiac kazda rurke w firmie u nas ale rura bedzie musiala byc malowana. Czyli brak chromu. Robic orurowanie w taki sposob czy szukac rurek niklowanych orginalnych ? Cena takich rur x10 i dostepnosc mizerna. Dostepne sa tylko rurki na halogeny. Pod zderzak nie ma.
    Tak samo kangury.
    Pod zderzka rura juz gotowa ale nie mam przekonania czy ja malowac pod kolor czy zrezygnowac i szukac niklu...

Podobne wątki

  1. Skrzynia biegów Renault Safrane
    Przez impex w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-05-2015, 13:15
  2. Bmw 7 e65 na 30 calowych kolach ;)
    Przez JointoVicz w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-08-2012, 19:20
  3. [elektryka] Softclose czyli domykanie drzwi - ktoś dokładał do auta?
    Przez mbbrzoza w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 09:38
  4. Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 22:22
  5. E38 na duzych kolach...
    Przez mizoo w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 10:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •