Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Nieodpala silnik m30

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    40

    Nieodpala silnik m30

    Mam pytanko auto od jakiś dwóch miesięcy zaczeło mi coraz gorzej pracować na BP na zimnym silniku strasznie kulało ostatnio zaczeło wręcz przerywać dławić się a jak przychamowywałem silnikiem dojeżdżając do świateł potrafiło zgasnąć aż w końcu kilka dni temu w ogóle nie odpaliło dodam że na gazie chodzi idealnie a raczej chodziło (bo już nie pali)

    Znajomy stwierdził że mógł przepływomierz walnąć, więc go wymontowałem i rzeczywiście klapka była zablokowana w pozycji otwartej troszke jej pomogłem wrócić na swoje miejsce :D hehe i niby klapka pracowała poprawnie.Auto odpaliło jeżeli można to tak nazwać kulało strasznie w ogóle nie weszło na obroty i zgasło i tyle tego było.

    Przepływomierz już zamówiłem ale nie mam stuprocentowej pewności czy to na pewno on może wy mi poradzicie co to może być jeżeli nie przepływka z góry dzięki dodam jeszcze że to silnik M30B35

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    175
    BMW
    E36 325, ex 2xE30, E32
    Skąd
    Żory
    zbyt ogólny to temat, mogą to byc świece, kable wysokiego napięcia, może jakiś syf z filtrze paliwa, a może wtryski itd...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    40
    Kable WN i świece to raczej nie auto w końcu na gazie chodziło równo nie strzelało ani żadne tego typu historie

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    175
    BMW
    E36 325, ex 2xE30, E32
    Skąd
    Żory
    to może bardziej skup sie na pompie paliwa, regulatorze ciśnienia paliwa...

  5. #5
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Podstawowe czynnosci przy takim stanie czyli sprawdz jakosc iskry i czy i jak dochodzi paliwo.

    pzdr

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    40
    Widzę że temat furrory nie zrobił :hah: ale napisze co moją niunie bolało wymieniłem świece auto odpaliło ale kiepsko pracowało przerywało niewkręcało się na obroty wymieniłem jeszcze przepływomierz i jak ręką odjął pracuje równiutko no i na nową przepływkę nie zakładałem miksera od gazu auto odzyskało pierwotną moc hula aż miło :D co do gazu dożuce jeszcze BLOS i myślę że będzie cacy

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar klimas70
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    62
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    SZCZECIN
    Miałem podobne problemy mnustwo takich drobiazgów aż pewnego pięknego dnie postanowiłem zmienić instalacje gaz na sekfęcję i jak ręką odją. większość instalacji gaz nie chodzi dobrze w bejkach i to prawda. nie mówię że masz tak zrobić bo to koszt nie bagatelny tylko opowiedziałem swoją historię
    klims

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez klimas70
    postanowiłem zmienić instalacje gaz na sekfęcję i jak ręką odją.
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar klimas70
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    62
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    SZCZECIN
    OK W jeśli oto ci chodzi, pomyłka. Ale sens zrozumiałeś? czy nie odpalasz jak diesel?
    klims

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    nie odpalam jak diesel
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •