Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 140

Wątek: edwadzieściacztery yazg.o.t.

  1. #31
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Kolejna porcja informacji z pola walki.
    Na zlocie i z resztą wcześniej 6er coś marudziła przy pierwszym uruchomieniu.
    Postanowiłem coś temu zaradzić i tak na pierwszy rzut wymieniłem zewnętrzną pompę paliwa.


    Wyjąłem również pompę tłoczącą ze zbiornika i oczyściłem jej koszyk. Wiele brudu tam nie było. Zbiornik od środka wygląda jak nowy. Nie było żadnego osadu na dnie.
    Przy okazji wymieniłem uszczelkę zespołu pompy i pływaka. Teraz już nie ma woni paliwa po otwarciu bagażnika.

    Idąc za ciosem, oddałem wtryskiwacze do kompleksowej regeneracji. Szczegóły co, gdzie, jak --> TUTAJ
    Swoje już przeżyły, a niektóre miałem wrażenie, że zamiast benzyny wtryskują olej ;)
    Tu np. wtryskiwacz nr6 (skąd tam wziął się olej, nie mam pojęcia)

    oraz pozostałe, po zdemontowaniu

    Wtryski wróciły do auta po 1 dniu, przed montażem wyglądały tak

    Otrzymałem również wydruk z parametrami ich pracy.

    Miałem zregenerować tylko wtryski, ale przy udrażnianiu sobie dostępu do nich wyszło jeszcze kilka elementów "must have".
    I tak wymieniłem gumę dolotu (tę między przepływką, a przepustnicą), kolanko podciśnieniowe idące do krokowca oraz elastyczne przewody paliwowe (zasilanie i powrót i te idące do filtra z węglem aktywnym) jak również wszystkie podciśnieniowe.

    Wymieniłem ponownie olej i filtr w skrzyni, a przy okazji wpadły nowe poduszki skrzyni, które leżakowały u mnie rok.
    Starym czapki spadły z głów.

    Kolejnym krokiem było ściągnięcie podstawy filtra oleju i oględziny tej okolicy.
    Okazało się, że sprężyna zaworu zwrotnego leży horyzontalnie, całkiem luźno na zaworku, przez co był on permanentnie otwarty.
    Udało mi się ją wrócić na swoje miejsce i przy zbliżającej się wymianie oleju zweryfikuję czy nadal tam siedzi.

    Oczyszczona podstawa z nową uszczelką.


    Po tym przydługawym wstępie zabrałem się za temat nieco większego kalibru - wymianę amorów i sprężyn.
    Wbrew obawom poszło całkiem sprawnie. Nie musiałem się nawet zbyt mocować z nakrętkami wkładów amorów z przodu.
    Poluzowałem je żabą jeszcze kiedy cała kolumna była na aucie, a mając ją już na luzie, nakrętkę odkręcałem dłonią.
    Tak wyglądały u mnie nakrętki.
    Zaraz po odkręceniu.

    I po wyczyszczeniu.

    Nie były mi one potrzebne przy montażu nowych amorków, ponieważ nowe mają swoją, zintegrowaną nakrętkę.
    Zestaw, o którym pisałem w poprzednich postach miał obniżyć auto o 30mm.
    Patrząc na sprężyny, wiedziałem, że będzie tak jak tego oczekiwałem.


    Po starych amorkach nie oczekiwałem cudów i można powiedzieć, że się nie zawiodłem.

    I na gotowo.



    Po złożeniu wszystkiego do kupy i wykonaniu pomiarów wyszło mi, że przód usiadł jakieś 50mm, tył 20mm vs. poprzednie zestawienie.
    Tył może i mógłbym posadzić niżej , ale wg mnie przy osadzeniu sprężyny na najniższym nacięciu na amorze, górne mocowanie nie doszłoby do sprężyny, a jednocześnie oparłoby się już o tłoczysko amora. Nie chciałem ryzykować.
    Krótkie PRZED i PO.


    Na koniec pobawiłem się jeszcze w elektryka i zamontowałem centralny na pilota.
    Czarek poratował mnie przyciskiem z e23 i po drobnej modyfikacji w nim ścieżek mam również poręczny system w tę i we w tę ze środka kabiny.
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 09-08-2016 o 13:06

  2. #32
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Co tu dużo pisać: ZACNIE :-)
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  3. #33
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    No i elegancko :) Pokaż fotkę całości auta jak już sprężyny dobrze siądą.

  4. #34
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Zimowania nadszedł czas.
    I chociaż aura za oknem mówi co innego to z przyczyn zawodowych nie będę w stanie w najbliższym czasie cieszyć się użytkowaniem e24.
    Nadrobiłem to jednak podczas poprzedniego weekendu fundując sobie tysiąc dwustu kilometrową przejażdżkę.
    Auto spisało się na medal, a nowe elementy zawieszenia jeszcze bardziej poprawiły panowanie nad autem.
    Średnie spalanie na ww trasie to 9,3L/100km co uważam za bardzo dobry wynik.
    Żeby nie było tak kolorowo, to ca. 60km od celu oberwałem kamykiem w efekcie czego na szybie pojawił się odprysk.
    Na szczęście lokalnemu glass majstrowi nie było potrzeba więcej jak 30min na uporanie się z tym defektem.

    Podsumowując, plan, jeżeli chodzi o maintenance, na mijający sezon został zrealizowany.
    Co miałem zrobić to zrobiłem, a nawet więcej...naprawiłem m.in. plastik trzymający przycisk wysuwania podudzia, który Jarek mi wyrwał na zlocie...
    OK, był już wyrwany, szukałem tylko "ochotnika", który zasponsoruje mi naprawę
    Plan na kolejny sezon już się rysuje...

    Poniżej kilka zdjęć razem z moim wozidłem na co dzień.















  5. #35
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Ja tam czekam na rolki ;)

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kazikm3
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    756
    BMW
    735iA 320ci cabrio
    Skąd
    UK
    cudna :)

    sprezyny na duży + ;)
    Jeżeli miałbym ogolić się na łyso, nosić na szyi złoty łańcuch i „prać” ludzi kijem bejsbolowym, tylko po to, aby prowadzić na co dzień BMW E 38, robię to od razu.

  7. #37
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Ja tam czekam na rolki ;)
    Ja wiem :D
    Ich czas nieuchronnie nadciąga.
    ZgottiUJE im iście metryczny mariaż i 6er powinna przywitać je chlebem i solą.

    Cytat Zamieszczone przez Kazikm3 Zobacz posta
    cudna :)

    sprezyny na duży + ;)
    Dzięki, springi rzeczywiście dały radę do spółki z amorami. Jestem zadowolony po zmianie. Auto wdzięcznie się prowadzi i nie giba na boki jak kanapa.

  8. #38
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    bardzo ciekawe auto, w sumie też na takie choruję, ale ciągle brak czasu niestety nawet na e32...

    ten czerwony plus beżowa skóra to bardzo urocze zestawienie
    pozdrawiam Bartek

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Chromik1
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    170
    BMW
    750 il 2001 318 i 1992
    Skąd
    Libiąż-Małopolska
    '' nie giba na boki jak kanapa '' a szkoda bo '' to było, minęło i nie wróci nigdy więcej ''.
    Bóg stworzył życie, Otto je rozpędził, Diesel je napędził, Vankel je zakręcił a Ja z tego życia korzystam.

  10. #40
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Piękny egzemplarz, środek totalnie w moim guście.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •