Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: 735i manual, trzesie strasznie silnikiem po wymianie pompy paliwa

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    5
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Mazury

    Post 735i manual, trzesie strasznie silnikiem po wymianie pompy paliwa

    Witam,
    Na wstępie napisze, ze auto przeszło remont silnika. Splanowanie głowicy, wszystkie nowe uszczelki, krzywki walka rozrządu, popychacze zaworów, kable, kopułka, świece itd.
    Założyłem oryginalny jednomas od m30, nowe sprzęgło, łożysko oporowe, łącznik na wale, podporę walu wszystkie oringi na skrzyni i silniku, cale nowe zawieszenie, układ wydechowy od środkowego do końca. Po prostu mnóstwo rzeczy żeby auto przez długi czas jeździło bezawaryjnie.

    I
    i teraz przechodząc do sedna. Wczoraj wyjechałem spod domu (auto normalnie odpaliło) przejechałem ok. 2 kilometry bez żadnego problemu i zjechałem do zatoczki aby wypuścić pasażera. Chce ponownie ruszyć, puszczam sprzęgło i autem szarpnęło i zgasło. Odpaliłem znowu normalnie, chce ruszyć i to samo. Próbuję odpalić i tyko kreci i nawet nie załapie.
    Pierwsza myśl, zabrakło paliwa wiec dolałem 15 litwor. Auto dalej nie odpala, podejrzenie padło na pompę paliwa bo to odłożyłem sobie na później ale dosyć głośnio już chodziła. Zamówiłem szybko pompę paliwa, odebrałem i wymontowuje stara i ta nowa nie pasuje... Byla ze dwa razy mniejsza ale i tak ja wsadziłem bo musiałem wrócić do domu, jakoś podłączyłem i auto odpaliło od strzała.

    Przejechałem 2 kilometry do domu, zdemontowałem pompę, oddałem do sklepu i wziąłem identyczna jaka miałem w aucie. Wsadzam i nic... Auto kreci i nie odpala. Wymieniłem przekaźnik pompy na oryginalny boscha, zresetowałem kompa i odpaliło. Na 3 minuty... Nagle obroty podniosły się do 3 tysięcy i tak stały przez 30 sekund, potem chwile falowały, obroty opadły poniżej 1000 i się utrzymywały tak przez 30 sekund po czym wskazówka obrotomierza zaczęła latać po całej skali bez podnoszenia faktycznych obrotów silnika i auto zgasło. Ponownie nie chciało odpalić, dopiero restart kompa pomógł. Dodam, ze przez cały czas trzęsło bardzo mocno silnikiem, auto cały czas się dławiło i przygasało
    Myślałem, ze nowa pompa była trafiona wiec kupiłem druga innej firmy i dalej to samo. Co to może być? Regulator ciśnienia paliwa?
    Dodam, ze przeplywka, silniczek krokowy, kable wn, kopułka, świece, alternator odpada bo to wszystko było wymienione i sprawdzone.
    Wszystkie inne przekaźniki i bezpieczniki również sprawdzone, auto nie ma immobilizera ani żadnego odcięcia zapłonu...

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez gomutave ; 21-11-2015 o 16:59

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice

    Post

    Masz EML ? A sorry, doczytałem, że krokówka. Sprawdź czy podmiana kompa DME coś zmieni, ewentualnie przekaźnik od DME - ten obok przekaźnika od pompy - biały chyba.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Czujnik położenia walu

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Skąd dokładnie jesteś kolego?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    5
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Mazury
    Panowie, zrobiłem reset kompa wg tego i na razie śmiga... Obroty ani drgną mimo iż silnik był na maksa zimy (w nocy było na minusie). Zobaczymy jak będzie później, jak coś się zmieni to napiszę bo wkurza mnie jak ktoś o coś pyta na forum a potem nie mówi czy rozwiązał i jak dany problem :)


    [E32] Prawidłowy reset DME

    Postprzez Frank Âť 04 Gru 2005 22:15
    Wielu ludzi popełnia ten błąd ,ze odłącza aku na pare chwil i wydaje im się,ze to prawidłowo wykonany reset DME . Niestety , jest to nieco bardziej złożona procedura -
    1) odłączamy aku - najpierw minus , potem plus
    2) zabezpieczamy aku ,zeby kable w zaden sposób go nie dotkneły wywołujac spiecie
    3) przekrecamy stacyjke w pozycje 2
    4) teraz musimy połączyc kable aku na przynajmniej 10 minut - to spowoduje zresetowanie kondensatorka ECU/TCU
    5) po upływie tych, dajmy na to 15 minut , wyjmujemy kluczyk ze stacyjki, na nowo podłączamy aku : "+" potem"-"
    6) uruchamiamy silnik i pozwalamy mu chodzic na biegu jałowym przez 5 minut
    7) wyłączamy go na , ponownie, 5 minut
    Cool teraz uruchamiamy ponownie i ruszamy - na najnizszym mozliwym biegu
    ( zaleznie od typu skrzyni ) przyspieszamy przez cały zakres obrotów( do przynajmniej 5000 rpm) i potem pozwalamy autu samodzielnie wytracic obroty az do obrotów biegu jalowego - i tak trzykrotnie
    9) nastepnie znów zatrzymujemu auto i pozwalamy pracowac na biegu jałowym przez 5 minut

    gotowe!
    Źródło: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...=17134&start=0

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    5
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Mazury
    Witam,
    Przejechałem ok. 1500 kilometrów i problem nie wystąpił ani raz więc moja teoria jest taka, że komputer złapał adaptacje na uszkodzonej pompie paliwa. Zresetowanie kompa i dostosowanie adaptacji do nowej pompy rozwiązało problem.
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Problem z E65 735i strasznie kopci
    Przez seven735 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-10-2017, 00:06
  2. M62b35tu Trzesie silnikiem,screeny z inpa
    Przez edibmw7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 00:24
  3. Problem z odpalaniem po wymianie pompy paliwa
    Przez doman w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2013, 21:23
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-11-2010, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •