Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Reklamacja towaru bez paragonu.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk

    Post Reklamacja towaru bez paragonu.

    Witam, kupiłem kilka miesięcy temu auto i dostałem w papierach od auta kartę gwarancyjną od akumulatora wypisana 23.03.2014r. z pieczątką sklepu i podpisem sprzedawcy. Padł mi akumulator i chciałem zareklamować, niestety bez paragonu nie jest to niby możliwe. Czytałem gdzieś tam, że wystarczy zamiast paragonu mieć np potwierdzenie płatności kartą itp. ale nic takiego nie posiadam bo to nie ja go kupowałem tylko poprzedni właściciel. Czy ta karta gwarancyjna nie powinna wystarczyć? Nie wie ktoś jak ugryźć temat?

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    Post

    Cytat Zamieszczone przez wilk9585 Zobacz posta
    Witam, kupiłem kilka miesięcy temu auto i dostałem w papierach od auta kartę gwarancyjną od akumulatora wypisana 23.03.2014r. z pieczątką sklepu i podpisem sprzedawcy. Padł mi akumulator i chciałem zareklamować, niestety bez paragonu nie jest to niby możliwe. Czytałem gdzieś tam, że wystarczy zamiast paragonu mieć np potwierdzenie płatności kartą itp. ale nic takiego nie posiadam bo to nie ja go kupowałem tylko poprzedni właściciel. Czy ta karta gwarancyjna nie powinna wystarczyć? Nie wie ktoś jak ugryźć temat?
    Wszędzie podstawą reklamacji jest paragon lub faktura jeżeli chodzi o potwierdzenia płatności to tylko dobra wola sprzedawcy co do reklamacji akumulatorów to nawet z paragonem to droga przez mękę bo trudno udowodnić iż do uszkodzenia nie doszło np. wskutek niskiego lub wysokiego ładowania przerabiałem temat reklamacji i pewnie gdyby fakt sąsiedztwa pan pokazał by mi środkowy palec


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR

    Post

    Zgłoś roszczenie bezpośrednio u wystawcy gwarancji (jak mniemam producenta). Gwarancja to jego zobowiązanie. Jeśli odmówi z powodu braku paragonu to opisz sprawę choćby tu dokładnie z podaniem modelu akumulatora i producenta tak by inni ich nie kupowali. Jak to nic nie da to powiatowy rzecznik konsumentów może Ci pomóc za darmo (jeśli zakupu nie dokonałeś "na firmę").
    Ostatnio edytowane przez Velocityraptor ; 18-11-2015 o 16:50 Powód: poprawka

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Podstawa to paragon .. Ale może to było brane na fakturę , a Ty jej nie posiadasz bo gość wrzucił sobie w "koszta" . jak znasz gościa to zapytaj się czy brał fakturę czy paragon jeżeli fakturę to masz sprawę wygrana idzie sz do sprzedawcy poprosisz o duplikat i maszz gwarancję... Niektóre sklepy praktykują taki motyw jak nie zdasz starego aku na wymianę tp nie dostaje sz gwarancji ale jeżeli masz druk... Ogólnie przy tym druku jak ktoś go uzupełniła to powinien przypiac paragon stąd ta moja rozkmina o fakturze

    Wysłane z mojego IdeaTabA1000-F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. bez komentarza
    Przez phdream w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 07:47
  2. bez komentarza
    Przez hrabia81 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 09:48
  3. Bez slow !
    Przez Sebek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-07-2007, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •