Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: E38 jako dupowóz i rdza

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1

    Post E38 jako dupowóz i rdza

    Witam

    Rozważam ostatnio zakup e38 jako dupowoza do kompletu bo e32 to już tylko zabawka do funu która jeździ aby w weekendy jak jest fajna pogoda.

    I teraz tak rozważam wersje silnikowe 728/735/740/730d.

    Natomiast ciągle ostatnio słucham opinii, że gniją ciągle e38 na potęgę co mnie dziwi flagowy model i gnije???

    Jakie sa wasze odcuzcia???

    I czy wg Was budżet 20-25k pozwoli na zakup ładnej sztuki z takimi bajerami na pokładzie: komforty + navi ( mała/duża0 + softstart + klapa na dociągu + dsp.

    Oprócz tego na pewno jeżeli benzyna to trafi tam gazidło bo to ma być oszczędny dupowóz

    Auto nie będzie tuningowane czy odnawiane jak e32 a jedynie utrzymywane w dobrym stanie technicznym i wizualnym bo to ma być dupowóz

    Pozdrawiam
    Zdzira

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    Wg Mnie za te pieniądze powinieneś dostać solidny egzemplarz bez specjalnych bajerów.
    auta dopada rdza... trzeba zrobić to tu to tam... ale jak się w miarę szybko zadziała powinno być ok.
    Jeśli gazidło i auto do jazdy na codzień... szedł bym w R6 - posiadam obecnie, nie narzekam, na trasie to nie demon prędkości, ale do miasta czy codziennego poruszania się... spokojnie styka.

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja się nie zgodzę z tym ,że e38 gnije na potęgę , zależy od egzemplarza i historii napraw blacharskich.

    Które elementy sa wrażliwe na rdzę w e38 wiemy i można je tak zabezpieczyć ,żeby długo był spokój. Nie wiąże się to z wielkimi kosztami.

    Co do kwoty zakupu jaką napisałeś to 25 tys jest kwotą realną ,ale myślę ,że dorwać dobry egzemplarz plus dobre wyposażenie w nim będzie ciężko.
    Wiadomo zaraz się tutaj pojawią osoby co będą pisać ,że za dychę idzie kupić ,ale to nie ma nic wspólnego z Twoimi założeniami co do stanu i wyposażenia.

    Jeszcze jedna sprawa przy zakupie e38 , otóż koszty napraw sa wyższe niz przy e32 i to o wiele , np samej zawiechy bo to jest akurat drogie w e38 jeśli to robić solidnie ,a inaczej nie ma sensu. Z resztą robiłeś swoje e32 i wiesz w czym rzecz.

    E38 jako dupowóz jest mega , sam jeżdzę e38 w dieslu na codzień i mi to odpowiada.

    Najwazniejsze nie kupić trupa.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Za te sianko kupisz już dobre E65 z początku produkcji, wystarczy poszukać :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Hen
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    187
    BMW
    728i E38
    Skąd
    Duchnów/WOT
    Ja za swoją 728i dałem 10tys, i oprócz navi mam wszystko to co wymieniłeś + inne bajery. Lakier jest w 100% oryginalny i na palcach jednej ręki mogę zliczyć jakieś małe purchelki, nic poważnego. Tylna klapa 100% zdrowa, jedyne co zrobię w przyszłym roku to doły drzwi, i to nie 4szt, a tylko 2szt mi trochę zalatują rudą.

    Musisz znaleźć egzemplarz o którego właściciel dbał, bo ulepów na rynku nie brakuje.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Co to znaczy które elementy rdzewieją??? i jak tanio je zabezpieczyć???

    Myslę, że w cenie 25tysi powinienem mieć wszystko co chce i bardzo ładny stan

    Co do e65 to wg mnie tandetne gówno ale to tylko moje zdanie do tego wg mnie e65 w cenie 25k to będzie studnia bez dna

    728 w zasadzie najbardziej pasuje ekeonomią serwisu kurcze ale te osiągi dosyć słabowite są i nie pali to to mało bo cięzka buda

    aha na pewno chce automat w e38 bo na dupowóz to najlepszy wybór

    aha i przebiegi planowane to 15 - maks 20k rocznie czyli niedużo
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 18-11-2015 o 12:42

  7. #7
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Rdzewieją:

    Doły drzwi pod listwami dolnymi - od razu wymiana na nowe i zabezpieczenie antykorozyjne po usunięciu korozji , ja zrobiłem epoksydem ,a potem poliuretan plus odpowiedni smar ,a potem nowe listwy

    Klapa tył pomiędzy plastikiem gdzie jest rejestracja nad lampkami jej oświetlenia. Trzeba ściągnąc ten plastik i wywalić masę jaką nałożyli w fabryce , bo pod nią jest korozja. Zabezpieczenie jw.

    Tylny pas od dołu , dwa punkty , wokół zaślepek plastikowych ,jakich nie widać jak jest założony zderzak. Rdzewieje wokół nich ,a następnie wychodzi na pas z zewnątrz.

    Maska silnika , nad lampami, jest tam również masa fabryczna pod jaką może być korozja. Procedura jw.

    To sa najsłabsze punkty w e38 przy założeniu ,że auto nie miało przygód.

  8. #8
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    Miałem 728, była to moja pierwsza 7. Jazda spokojnie po mieście, poza tez i nie widziałem spalania większego jak 13-14l ( stosunek miasto/trasa 80/20 %) Dla mnie ten wynik był BARDZO ok. Co do rdzy, była na jednych drzwiach od dołu ale tylko od wewnętrznej strony, do ogarnięcia bez większych ingerencji- reszta bez oznak.
    Ostatnio edytowane przez Jakub ; 18-11-2015 o 12:45

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    Potwierdzam info Kolegi Jakub - 13-14 bierze - chodzi za to cichutko i równiótko i nie męczy się w mieście....
    Z "rdzawek " wspomnianych przez Elvisa również potwierdzam - ostatnio robiłem klape tył, wlaśnie w miejscach wskazanych, wiem że spody drzwi były wcześniej u mnie robione, maska z przodu - nad lampami coś tam się pojawia,...

  10. #10
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    W masce nad lampami się pojawia rdza bo maska się opiera na uszczelce lampy i jest to cały czas mokre bo maska jest zagięta w tym miejscu.

    Lepiej gdyby tych górnych wystających uszczelek lamp nie było ,ale wtedy by się pod maską przedostawał brud do komory silnika.

Podobne wątki

  1. [karoseria] Rdza
    Przez kaufland11 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-09-2015, 10:02
  2. [karoseria] Lakierowanie elementów i ich odbudowa w miejscach gdzie wyszła rdza E38
    Przez bitek-bitek w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 08:32
  3. E38 730i i Ja jako nowy klubowicz
    Przez UrbanSquad w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 21-06-2009, 23:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •