Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Wątek: E38 jako dupowóz i rdza

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    Witam

    Rozważam ostatnio zakup e38 jako dupowoza do kompletu bo e32 to już tylko zabawka do funu która jeździ aby w weekendy jak jest fajna pogoda.

    I teraz tak rozważam wersje silnikowe 728/735/740/730d.

    Natomiast ciągle ostatnio słucham opinii, że gniją ciągle e38 na potęgę co mnie dziwi flagowy model i gnije???

    Jakie sa wasze odcuzcia???

    I czy wg Was budżet 20-25k pozwoli na zakup ładnej sztuki z takimi bajerami na pokładzie: komforty + navi ( mała/duża0 + softstart + klapa na dociągu + dsp.

    Oprócz tego na pewno jeżeli benzyna to trafi tam gazidło bo to ma być oszczędny dupowóz

    Auto nie będzie tuningowane czy odnawiane jak e32 a jedynie utrzymywane w dobrym stanie technicznym i wizualnym bo to ma być dupowóz

    Pozdrawiam
    Zdzira
    Jak chesz tanie wozidło to bierz sobie 728 niemasz turba i częsci sa tańsze niż 730 D

    Sam jeżdze 730 D ale widzę róznice miedzy częściami głupia poduszka silnika jest 3 razy droższa od benzyny

    moim zdaniem kup 728 i nie gazuj , gaz czasem jest problematyczny z drugiej strony jak załozysz gaz to masz np 3 lata spokój później mogą być kwiatki :D

    rdza jak rdza niema reguły jednemu pojawi się na nadkolu drugiemu rdzewiej bak trzeciemu nic

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice

    Post

    No to tak jak z kupnem samochodu, jeśli kupisz i przez 3 lata nie będziesz serwisował, to na bank coś będzie do wymiany, jeśli jeszcze będzie się poruszać.

    Instalacja gazowa, to element eksploatacyjny, trzeba go serwisować, tak samo często jak inne podzespoły. Zmieniasz olej i filtry, zmień również filtr w instalacji i zrób prosty serwis, czyt. regulację instalacji. I zapewniam że problemów miał nie będziesz.

    Oczywiście są pewne zasady których trzeba przestrzegać: gazownik który ma pojęcie co robi i przy jakim aucie, dobre komponenty instalacji gazowej, no i wyżej wspomniany serwis REGULARNY.
    I tak samo jak reszta samochodu, się ta instalacja będzie zużywać, wraz z wiekiem i przebiegiem, ale koszty wymiany wtryskiwaczy czy parownika po 90tys. km będą sporo niższe jak wymiana wtryskiwaczy bądź turbiny w nowoczesnym turbodieslu ;)

    Zdzira, kupuj benzynę i wrzucaj podtlenek ( dużo lepsza opcja niż kupno z już zamontowaną instalacją ). Koszty eksploatacji na LPG są sporo niższe niż ON.
    Ostatnio edytowane przez Kecaj ; 18-11-2015 o 14:00

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez Kecaj Zobacz posta
    No to tak jak z kupnem samochodu, jeśli kupisz i przez 3 lata nie będziesz serwisował, to na bank coś będzie do wymiany, jeśli jeszcze będzie się poruszać.

    Instalacja gazowa, to element eksploatacyjny, trzeba go serwisować, tak samo często jak inne podzespoły. Zmieniasz olej i filtry, zmień również filtr w instalacji i zrób prosty serwis, czyt. regulację instalacji. I zapewniam że problemów miał nie będziesz.

    Oczywiście są pewne zasady których trzeba przestrzegać: gazownik który ma pojęcie co robi i przy jakim aucie, dobre komponenty instalacji gazowej, no i wyżej wspomniany serwis REGULARNY.
    I tak samo jak reszta samochodu, się ta instalacja będzie zużywać, wraz z wiekiem i przebiegiem, ale koszty wymiany wtryskiwaczy czy parownika po 90tys. km będą sporo niższe jak wymiana wtryskiwaczy bądź turbiny w nowoczesnym turbodieslu ;)

    Zdzira, kupuj benzynę i wrzucaj podtlenek ( dużo lepsza opcja niż kupno z już zamontowaną instalacją ). Koszty eksploatacji na LPG są sporo niższe niż ON.
    tak zgadza się , może do końca się nie zrozumieliśmy .. masz racje wymiana filterków obowiązkowo itp

    ale z tymi 3 latami chodziło mi ze bedzie miał spokój z takimi rzeczami jak parownik wtryski i butla legalizacja chyba butli jest na 10 lat jezeli się nie mylę , załozysz nowa masz spokój tylko warto ją przeglądać

    nowa intalacja się nie sypie z leciwą jest często problem też wolabym nowa zamontować niż kupować już z .

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Instalacje założę sam jak już. Co do rdzy dzięki za tłumaczenie co i jak. A co do gazu to będzie na 100%. 728 Kurcze trochę słabe choć serwis tańszy jak v8. Chciałbym wersję po liftingu. A co niby takie drogie w zawieszeniu w stosunku do e32

  5. #15
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Nie wiem czy wersje po Lifcie nie były gorsze, mechanicznie/blacharsko... Niech się tu inni wypowiedzą.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Hen
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    187
    BMW
    728i E38
    Skąd
    Duchnów/WOT
    E32 wahacz górny przód- 80zł, E38-140zł, i tak ze wszystkimi elementami.
    Wiem bo miałem e32 i wymieniałem zawieszenie, teraz mam e38 i wymieniałem jeden wahacz i środkowy drążek i cenowo 25-35% droższe podzespoły.
    Co do spalania, to naprawdę nie wiem panowie jak może wam palić 13-14L 728i? Chyba gazu?
    U mnie średnia wynosi 10,2L pb95, i nie robię żadnych tras tylko jazda max 15-25km do celu. Jazda ponad przepisy ale nie zapierdalanie do odciny.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Nie wiem czy wersje po Lifcie nie były gorsze, mechanicznie/blacharsko... Niech się tu inni wypowiedzą.
    Akurat tu masz racje niewiem czemu tak jest ale wiecej zgnitych jest po lifcie

    byłem dziś w warsztacie lakierniczym 3 stoją po FL ludzie konserwują na zimę , jedna z nich jak widziałem strasznie pordzewiałe ma sanki z tylu jakby w krzaczorach stała z 2 lata

    z tymi kosztami zawieszen w jednej e38 mam załozone wahacze firmy Teknorot i po 17 tys km nic się nie dzieje a cena tych wahaczy z porównaien do inych jest sporo niższa

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    132
    BMW
    BMW E60 N52 523i
    Skąd
    KROSNO
    Dlatego mówią i to się słyszy niejednokrotnie że E38 przedliftowe miały dużo lepsze blachy i zabezpieczenia antykorozyjne.

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Mam niezardzewialego przedlifta i mialem tez niezardzewialego polifta z rocznika 2001. Nie wiem od czego to zalezy...

    Zdzira jak bedziesz kuchenke zakladal to kup cos mocniejszego. Jesli oczywiscie koszty eksploatacji sa dla Ciebie do przelkniecia.

    Ja w 728 sie meczylem bo slaby byl i niechcialbym miec r6 nawet jakby nic nie palila. Ale to oczywiscie moje zdanie. Jak wiadomo sa na forum ludzie zadowoleni z r6.

    kase masz odpowiednia do zakupu e38. E65 w tej cenie moze ale nie musi byc niezla studnia.

    pzdr.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    24
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    Instalacje założę sam jak już. Co do rdzy dzięki za tłumaczenie co i jak. A co do gazu to będzie na 100%. 728 Kurcze trochę słabe choć serwis tańszy jak v8. Chciałbym wersję po liftingu. A co niby takie drogie w zawieszeniu w stosunku do e32
    728 zagazujesz dużo taniej bo mniej wtrysków i styknie jeden dobry parownik. 735 albo 740 to już 2 parowniki. Moje 730 pali ~20 w korkach i 12-15 podczas jazdy, nie wiem o ile więcej weźmie takie np. 740.
    Za kwotę jaką chcesz przeznaczyć kupisz z całą pewnością ładny i zdrowy egzemplarz - pytanie tylko jak bardzo będziesz się upierał na konkretne wyposażenie. Bo znaleźć zdrowy i jeszcze w określonym wyposażeniu to już duża sztuka :)
    Zamiast navi szedłbym zdecydowanie w radio 1din które wymienisz na bardzo dobrze grające radio + jakieś fajne głośniki - użyteczność znacznie lepsza od navi, które tylko ładnie wygląda. Zamykana klapka pod którą chowasz radio eliminuje problem wybitej szyby :)
    Części na allegro jest jeszcze dużo do tych modeli a eksploatacyjne graty są w przyzwoitych cenach - jeżeli ogarniasz wymiany sam i nie planujesz robi 50 tys rocznie to auto raczej nie zrujnuje finansowo.

Podobne wątki

  1. [karoseria] Rdza
    Przez kaufland11 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-09-2015, 10:02
  2. [karoseria] Lakierowanie elementów i ich odbudowa w miejscach gdzie wyszła rdza E38
    Przez bitek-bitek w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 08:32
  3. E38 730i i Ja jako nowy klubowicz
    Przez UrbanSquad w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 21-06-2009, 23:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •