Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Problem z działaniem hydraulicznej klapy, nie zamyka sie , film

  1. #1
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań

    Post Problem z działaniem hydraulicznej klapy, nie zamyka sie , film

    Witam po długim czasie ...... 1,5 roku :P

    nadal mam e38 :) i ma się całkiem dobrze :)

    Ponieważ zima nadchodzi auto w ciepłym garażu stoi, to się zabrałem za usterki i za modyfikacje...... niestety usterka mnie pokonała...

    a wiec było tak ... około roku temu pewnego dnia klapa się otworzyła i miała problem z zamknięciem, stwierdziłem ze olej jest w dolnej części skali na zbiorniczku pompy.... dolałem oleju (atf) , niestety nic to nie zmieniło....droga domysłów stwierdziłem ze eketro-zawor który steruje w pompie się zaciął.....

    - dwa tygodnie temu zakupiłem używana pompę, cały uradowany pojechałem ja zamontować. Podczas montażu przy pomocy zestawu z aso BMW (olej + podkładki+itd) podłączyłem pompę do węży (red - red... ) zalałem pompę od góry tak jak w manuału pisano.... poluzowałem śruby drążone przy siłowniku, uruchomiłem pompę, w momencie kiedy już olej wyciekał z węży przy owym siłowniku zakręciłem uszczelniając połączenie. Wpierw odpowietrzyłem dolny waz od podnoszenia, a kolejnie odpowietrzyłem górny....


    oleju weszło 110ml w butelce było 130ml , poziom oleju na pompie po otwarciu klapy jest w środkowej części znacznika , a mimo to klapa nie działała prawidłowo



    - w piątek, zniesmaczony postanowiłem postawić na uszkodzony czujnik położenia klapy, zamówiłem go w raz z modułem (żeby był ) na podmiankę

    - dzisiaj doszły paczuszki. wybrałem się do garażu. Po podłączeniu innego czujnika klapy, nic się nie zmieniło w działaniu, Podmiana modułu także nie zmieniła zachowań klapy.... (czujnik oraz moduł był wymontowany z prawidłowo działającej klapy tuz przed wysyłką)


    edit: dodam iż nie ma najmniejszego problemu z otwieraniem klapy ...... tylko problem jest z zamykaniem....
    impa niestety nie doczytuje parametrów z modułu, wcześniej jak działała także nie odczytywała

    oto filmik z działania https://youtu.be/i5ORFGe6AFk
    Ostatnio edytowane przez Johnny_Bravo ; 16-11-2015 o 21:47

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk

    Post

    Wygląda to tak jakby układ trzymał ciśnienie i nie upuszczał z siłownika podczas zamykania. Nie rozbierałem u siebie tego, więc nie wiem czy od siłownika jest osobny powrót do pompy ale jeśli tak jest to może warto sprawdzić drożność?

    Podejrzewam, że zamykasz to dalej ręcznie - sprawdź podczas zamykania czy oleju w pompie przybywa

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    przerabiałem temat . uwalony czujnik połozenia klapy . podaje pozycje ze klapa jest w koncowej fazie zamykania i nie puszcza całego cisnienia na zamykanie ( zeby nie trzasła)

    na próbe mozesz na otwartej klapie podminic kolejnoscia przewody na pompie i jak zacznie zapier.. w dół to sprawa jasna , tylko nie zamknij jej do konca bo bedzie problem z otwarciem !! max do polowy ;-)

  4. #4
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    neo - masz na myśli przewody hydrauliczne czy elektryczne?

    nie wydaje mi sie żeby to byl czujnik położenia klapy , jest podmieniony , oraz zamykając klapę z samej góry po kawałku zwalnia tak jak by się załączył tryb spowalniania żeby nie trzaskało..... :(

    jak żeście panowie odpowietrzali po założeniu takie układy ?

  5. #5
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    hmmm dziękuje za wyczerpujące informacje i porady....

    szkoda ze przez dwa lata po tym jak założyłem u siebie hydraulikę to odbierałem telefony i mówiłem gdzie co i jak podpiąć żeby działało ...... a w tej chwili , zero odzewu (takie czasy)


    powodzenia

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk
    Ja oprocz domyslow to nic wiecej nie pomoge, moja klapa byla hydrauliczna od nowosci, zmienialem jedynie zawias.

    A zmieniales wtyczki od czujnika? moze jest tam jakies spiecie (lub w wiazce) i podaje za male napiecie podczas zamykania.

  7. #7

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Baja
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    552
    BMW
    750i
    Skąd
    Warszawa
    Johnny_Bravo wysłałem pytanie na prv. Dzięki za pomoc

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Baja , Johnny ostatnio logował się 6 stycznia więc musisz się uzbroić w cierpliwość bo raczej codziennie go tu nie ma :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Baja
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    552
    BMW
    750i
    Skąd
    Warszawa
    Spoko gadałem z nim. Miałem taki sam problem jak On. Mówił ze wymienił trzy pompy dopiero za czwarta udało się opuścić klapę.

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [E38] Montaż hydraulicznej klapy problem
    Przez zuczek09 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-03-2018, 08:26
  2. hydraulika klapy , nie zamyka się .nowa pompa
    Przez neo386 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-01-2014, 18:32
  3. [elektryka] Szyberdach otwiera sie i uchyla lecz nie zamyka
    Przez bono w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 13:20
  4. klapa bagaznika, nie zamyka sie
    Przez szulcigor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 20:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •