Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Nie działa kontrola trakcji - dziwny błąd.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów

    Post Nie działa kontrola trakcji - dziwny błąd.

    Witam.

    Nie działa mi kontrola trakcji. ABS działa poprawnie.

    Po podłączeniu INPY wyskoczył błąd czujnika kąta skrętu ale po kalibracji już nie występuje, oraz mam błąd

    40 - throttle valve position ADS - part

    Wymieniłem czujnik położenia przepustnicy od kontroli trakcji i nic. Przy próbie skasowania błąd wraca po pół sekundy nawet gdy auto jest zgaszone.

    Ktoś miał taki problem i wie jak go rozwiązać?

    Nikt nie wie co może być to napisze co jeszcze sprawdziłem, może ktoś będzie wiedział co pominąłem.

    Otóż silniczek sprawdzony na innym aucie i działa poprawnie. Linka również cała i przesuwa się w pancerzu bez problemów. Przepustnica czysta i "ręcznie" otwiera się i zamyka lekko. Kostki spryskane Kontaktem i wyczyszczone. Instalacja przy kostkach cała nie uszkodzona. Bezpieczniki sprawdziłem.

    Może gdzieś jest jakiś przekaźnik od kontroli trakcji?
    To co jeszcze zauważyłem to silniczek nie robi testu po przekręceniu kluczyka na zapłon.

    Ma ktoś jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić? Czy sterownik/komputer od DSC jest razem z ABS czy osobno? Jeżeli byłby uszkodzony to chyba ABS by też nie działał.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 17-11-2015 o 22:16

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Koledzy pomóżcie ktoś bo nie mam pomysłów już.

    Czy ktoś z was sprawdzał silniczek od kontroli trakcji na krótko czy działa? Mój nie działa mimo że w innym aucie wcześniej działał, widziałem osobiście.
    Jakie powinno być napięcie na kostce idącej do silniczka? Ja dzisiaj podłączyłem miernik i wyskoczyło 10,8v i nie wiem czy to nie za mało? Mierzył to ktoś kiedyś?

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jak skasujesz błędy i poczekasz chwilę, sterownik w ogóle próbuje robić ruch przepustnicy?

    Podobne błędy często widziałem jak nieporadnie poskładali dolot i mechanizm przy testowym ruchu blokował się o opaskę metalową z rury dolotu
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Nie próbuje właśnie. Odrazu wywala błąd, dosłownie po pół sekundy. Opaskę mam skręconą u góry i nic linki ani przepustnicy nie blokuje. Sprawdzałem to. Potrzebuje żeby ktoś zmierzył ile V jest u niego na kostce od silniczka jak przełączy na zapłon i silniczek robi test. U mnie silniczek wogóle nie startuje i tu obstawiam problem. W e39 z którego ten silniczek wymontowałem działało wszystko a u mnie nic. Ewentualnie jak sprawdzić silniczek jeszcze, i czy po podłączeniu na krótko do akumulatora powinien wystartować jakby był sprawny?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    602
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Borykam się z identycznym problemem od dłuższego czasu. Sinlik ten sam, czyli m62b44 ( bez vanosów, które w tym przypadku i tak pewnie nie mają znaczenia).

    Czynności, które wykonałeś nie są mi obce, linki, pancerze, mocowania... Powymieniałem potencjometry na przepustnicach obydwa na nowe (oznaczenie chyba ADS1) . Stare potencjometry były ewidentnie zużyte.
    Silnik krokowy (wolnych obrotów) wymyty, wysuszony, choć i tak dobrze działał.

    Wymieniłem przy okazji świece, czujniki stukowe, odma, uszczelki, regulator ciśnienia paliwa... zdaje mi się, że po jego wymianie dostał tych wysokich obrotów na zimnym.

    Przepustnice raczej nigdzie się nie blokują. Jednak nadal mam podwyższone obroty na zimnym, ale po nagrzaniu się silnika jest ok. Nie wiem... około 10 min. trwa zanim spadną z 1300 - 1400 do poniżej 800. Trochę mnie to niepokoi. Hm... teraz tak myślę, czy nie podmienić z kimś przepustnic.
    Błąd wywala taki sam, jak Tobie.

    Co do silniczka tzw. ADS2... szarpnie linką przy przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon.
    Sprawdzałem ten silniczek na "krótko", tzn. bezpośrednio z akumulatora. Silniczek działa. Niestety nie zaciąga linki, tylko odpycha.
    Gdy podłączę "na odwrót" też na krótko, to zaciąga linkę. Jednak z tego co się już dowiedziałem, jest to zły trop, bo komputer zarządza inaczej.

    Nie pamiętam ile jest Volt na wtyczce, która idzie do silniczka, ale na pewno jest coś poniżej 12V u mnie.

    Wydaje mi się, że zostało mi tylko 2 opcje... sterownik (w kabinie), lub sterownik przy pompie ABS.
    Jeszcze się łudziłem, że adaptacja, jakieś kodowanie pomoże. Do tego jednak nie doszło, bo właśnie jestem na etapie przygotowywania sobie sprzętu. Na domiar złego dopiero poznaję diagnostykę.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wydaje mi się, że zostało mi tylko 2 opcje... sterownik (w kabinie), lub sterownik przy pompie ABS.
    Jeszcze się łudziłem, że adaptacja, jakieś kodowanie pomoże. Do tego jednak nie doszło, bo właśnie jestem na etapie przygotowywania sobie sprzętu. Na domiar złego dopiero poznaję diagnostykę.
    Do ABS jest tylko jeden sterownik. W starszych modelach w kabinie, za schowkiem. W nowszych na pompie ABS.


    Zostaje przejrzeć schemat i sprawdzić w jaki sposób wysterowuje silniczek.
    Zapewne sterownik ABS podaje plus, a masa powinna być stała.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Uaktualnie informacje... Dzisiaj zakupiłem kolejny silniczek do testów i ten działa ale nie mam nadal pełnego testu. Z tego co wiem silniczek powinien zaknąć przepustnice i otworzyć. U mnie tylko rusza nią jakieś 2mm i wraca.

    I teraz myślałem że trzeba błąd skasować. Więc podłączyłem inpe i błąd skasowałem ale o dziwo na liczniku zamiast trójkąt zgasnąć to zapala się kontrolka ABS'u. Dopóki się ta kontrolka świeci to błędów żadnych niema. Jednak wystarczy że wyłącze zapłon i włącze jeszcze raz i błąd powraca a ABS się już nie świeci tylko sama kontrola trakcji. Nawet jak skasuje błąd i odpale auto to świecą się obie kontrolki. A jak nie skasuje błędu to świeci się tylko kontrola trakcji.

    Zwariować idzie. Chyba zaczne dobierać się do komputera od ABS'u i DSC. Pytanie czy jestem sam w stanie go sprawdzić? Co w nich najczęściej się psuje? mają zimne luty czy inne usterki?

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Po pierwsze to który sterownik masz. Jeśli ten na pompie to nie grzebałbym przy nim jeśli nie masz umiejętności i sprzętu.
    W internecie jest masa informacji na temat tych sterowników, włącznie z filmikami z naprawy.

    Jeśli masz sterownik za schowkiem(podejrzewam, że już nie) to szczerze powiedziawszy nie spotkałem się jeszcze z uszkodzeniem tego sterownika
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Auto to M62B44 z 01.1998r. Sterownik w pompie i Według realoem mam jeszcze jakiś sterownik od samego DSC numer 34526750115. Może on sam w sobie jest uszkodzony. Jeżeli chodzi o sterownik przy pompie ABS'u to kilkukrotnie naprawiałem takie z Audi i VW. Wydaje mi się że w środku wszystkie mają tą samą wadę.
    Ostatnio edytowane przez Mateusz1109 ; 25-11-2015 o 14:44

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Sprawdzić okablowanie zanim cokolwiek innego.
    Broń Masowego Wyprzedzania

Podobne wątki

  1. Świeci sie kontrola trakcji a abs nie
    Przez Lonkoc w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-10-2013, 10:07
  2. Kontrola trakcji dziwny problem
    Przez Lonkoc w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 19:32
  3. [hamulce] Kontrola trakcji abs nie dziala :(
    Przez Pawik83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-04-2013, 18:11
  4. Porada ABS nie działa kontrola trakcji tak samo
    Przez Sor3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 14:52
  5. kontrola trakcji nie dziala!!!
    Przez halunnn w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 09:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •