Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Plusy i minusy nie używania auta....

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury

    Plusy i minusy nie używania auta....

    Tak mnie dziś wzięło na taką rozterkę

    Pomimo plusów takich jak .

    -Nie nabijanie przebiegu

    - mniejsze zużycie części eksploatacyjnych

    Takich jak tarczę klocki czy opony

    są napewno minusy z nie korzystania samochodu.


    Jutro zaginam po aku i muszę pod lądować, autem nie jeździłem ponad miesiąc aku można rozwalic poprzez kilku krotnie rozładowanie do zera

    Tak się jeszcze Zastanawiam jakie mogą być negatywne skutki nie użytkowania samochodu i jak je minimalizować



    Wysłane z mojego IdeaTabA1000-F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Przedewszystkim brak codziennego banana na twarzy :)

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Post

    Po miesiącu nie będzie żadnych minusów... Moja E32 każdą zimę stoi w garażu i nic jej nigdy nie było.

    Po dłuższym postoju zaciski mogą się ew trochę zastać ale to wystarczy wyjechać i po chwili wszytko wraca do normy. Od września 2014 zrobiłem dokładnie 110 kilometrów i jak byłem na przejażdżce w nd nic złego się jej nie działo.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Kiedyś ktoś mi wspominał że np po pół roku lub dłuższym okresie przed odpaleniem zalewal odrobinę oleju silnikowego od góry ... Moje auto chyba będzie stać teraz 5 miesięcy... Zamierzam dokładnie umyć karoserię dokładnie oraz spód i zaleje cały Zbiornik paliwa i chyba tak zostawie gorszej jak auto będzie stać na parkingu

    Wysłane z mojego IdeaTabA1000-F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    602
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia
    Cytat Zamieszczone przez Kamiloo_ Zobacz posta
    ...Kiedyś ktoś mi wspominał że np po pół roku lub dłuższym okresie przed odpaleniem zalewal odrobinę oleju silnikowego od góry ...
    Mam nadzieję, że nie miał katalizatorów...
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Od wielu lat mam auto, które w sezonie zimowym jest nieużywane. Na co zwracam uwagę, to żeby odstawić je po dłuższej jeździe (wygrzany wydech) i dbam o akumulator tj. co mniej więcej 2 tygodnie podpinam go do małej ładowarki na kilka dni.

    Poza tym konserwuję skórę i uszczelki. I tyle. Garaż mam suchy, ogrzewany i wentylowany.

    Jeżeli jest ładna i sucha pogoda, raz na jakiś czas przejadę 20-30 km i tyle.

    Nigdy nie miałem usterki która wynikałaby z tego, że auto nie jeździ.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    Poza tym konserwuję skórę i uszczelki. I tyle. Garaż mam suchy, ogrzewany i wentylowany.

    Jeżeli jest ładna i sucha pogoda, raz na jakiś czas przejadę 20-30 km i tyle.

    Nigdy nie miałem usterki która wynikałaby z tego, że auto nie jeździ.


    czym konserwujesz skóry i uszczelki ??

    umnie może być sprawa tego typu ze auto bedzie musiało zimować na podwórku ....

    czytałem temat o pokrowcach na karoserię i odpusciłem .. w weekend poszukam garażu do wynajęcia bo jednak szkoda auta . Szlak mnie trafia jak np jakieś ptaszysko narobi na koroserie to chyba najgorsze ..

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Kamiloo_ Zobacz posta
    czym konserwujesz skóry i uszczelki ??
    Do skóry mam zestaw Colourlock, a uszczelki konserwuję oryginalnym preparatem BMW, który kiedyś dostałem.

    Pokrowca nie używam. Poza korzyścią estetyczną (nie kurzy się), nie widzę innych zalet. Utrudniałby mi dostęp do ładowania aku i do samego auta. Sam kurz nie jest groźny, spłukuję go czystą wodą na myjni samoobsługowej.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    Sąsiad ma passata hmm 98 r i ma 89tyś najechane. W zimie nigdy nie jeździło. Jak na razie to jedyna wada to, że powyżej 100 zaczyna być czuć opony. Pewnie się przykwadraciły od stania:) Chociaż w sumie to one chyba sa od nowości, więc może i czas zrobił swoje.
    Natomiast w/w passat stoi zawsze w garaży i jestem pewny że to ma pozytywny wpływ. Handluje autkami i często mam takie które służej stoją nieruszane i potem trzeba troszkę km aby je rozjeździć, czuć że zamulone to raz, no i podstawa zapieczałe hamulcei to przód i to tył. Jak są bębny to często słysze szumy w tylnych kołach. Z czasem to mija ale na pewno nie jest dobre dla ogólnej kondycji.


    A co do konserwacji to najlepsza jest powłoka ceramiczna np Gyeon Mohs a skóra również Gyeon Letherocat. Na szyby też. na opony też :D Na wszystko coś jest :D

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta


    A co do konserwacji to najlepsza jest powłoka ceramiczna np Gyeon Mohs a skóra również Gyeon Letherocat. Na szyby też. na opony też :D Na wszystko coś jest :D
    :D :D chyba nie pracujesz w tej firmie ?? :D ok zakupie i sam ocenie ja tez przed zima zawsze konserwuje skóry , ostanio trochę chyba przesadziłem z preparatem silizgałem się na zakrętach w fotelu :D

    ogarniam garaż bo nie chcę zmarnować auta na podwórku ...

    a aku wyciągam i chowam do domu w ciepłym raczej nic mu się nie stanie

    ogolnie planuje także zrobić polerkę

Podobne wątki

  1. Nie mogę zamknąc auta nie rygluje
    Przez Derreg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 09:49
  2. Lekcja używania Forum :D :D
    Przez 7-mka w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-06-2010, 01:28
  3. [e38] zakup 730d,plusy i minusy?
    Przez Giecik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 05:52
  4. LEASING !! Plusy i minusy
    Przez olejus w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 12:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •