Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: czujnik abs

  1. #1
    Vip Vip Awatar co arti
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    251
    BMW
    750 il
    Skąd
    Włocławek

    czujnik abs

    Witam!! padł mi wczoraj czujnik abs ma ktoś namiar co by nie przepłacić .bo teraz sie kiepsko jeżdzi ani trakcji ani abesu i kontrolki dają po gałach Pozdrawiam :papa: bunia 2001 730d
    B-ędziesz M-iał W-szystkie

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kolego tez miałem problem z tym czujnikiem nie ma jakis podróbek są tylko orginalne siemensa koszt okolo 300 zł.
    A i czy napewno wiesz ze to napewno ten czujnik.
    Bo ja miałem rozwalony czuknik ciśnienia elek. ESP. A na kompie pokazało ze jest to czujnik ABS predkości koła obrotowego..
    Musisz być pewny bo po co przepłacać.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  3. #3
    Vip Vip Awatar co arti
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    251
    BMW
    750 il
    Skąd
    Włocławek
    byłem wczoraj na kompie i wykazało że prawy przodek czujka abesu.A esp niemam niestety.Pozdro :papa:
    B-ędziesz M-iał W-szystkie

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Hmm a DSC.
    No to zostaje kupno tego czujnika.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    58
    BMW
    730d e38
    Skąd
    kielce
    WITAM. Kolego , musisz jeszcze wziąść pod uwage fakt że często komuter pokazuje uszkodzenie czujnika ABS, a okazuje sie ze jest uszkodzony sterownik ABSu. Trzeba , kupując czujnik umówić sie na oddanie bo jak po wymianie problem pojawi sie znowu to na 100% jest awaria sterownika. Mozna jeszcze zamienić czujnik z drugiego kola i odczytć na komp. jaki wynik.Na temat ten i uszkodzeń sterowników sporo bylo na forum. Sam przerabialem ten problem. Komp. wykazywal uszkodzenie czujnika ABS, wymienilem i bylo to samo. Okazalo sie ze to padl sterownik ABs., Są goście , którzy naprawiają.Przy uszkodzonym sterowniku świeci sie lampka pomarańczowa ABS, lampka ASC, nie wskazuje prędlkosci , zużycia paliw itd. Dziala tylko obrotomierz. Można też odkręcić sam sterownik/prosta sprawa/ i zobaczyć czy sie coś zmienilo w kontrolkach.Życze udanej naprawy. Pozadrawiam.

  6. #6
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    witam
    tez mialem podobny problem i to na 99% czujnik abs a z ta zamiana to tez tak nie jest do konca!!! bo nie wiem czy wiece ale ten czujnik nie wychodzi ot tak sobie cyk i juz to sie trzeba niezle nameczyc a baaardzo czesto przy wymianie ulega on uszkodzeniu wiec polecam dokladne zbadanie na kompie co i jak jest uszkodzone i oddac auto komus kto ma pojecie o naprawie
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    To ja mam teraz taki problem czujnik abs nowy czyjnik cisnienia esp dobry
    spalanie pokazuje predkosc tez. Wiec co to moze byc. A trakcja nie chodzi i abs.
    A i jak na kompie sprawdzalismy to niby czujnik jest zepsuty (absu) to przy sprawdzaniu na kablach przy pompie (czujnik absu) okazuje sie ze jest dobry. Wiec co to moze byc.:)
    Pojechalbym do szczecina do servisu bmw ale czasu brak. A trakcje o tej porze bardzo by sie przydała. Pomocy!
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    58
    BMW
    730d e38
    Skąd
    kielce
    Witam. Koledzy uszkodzenia sterownika to przypadlość bardzo czesta. Jeśli chodzi o wyjęcie czujnika to można to zrobić na podnośniku samochodowym , zdjęciu kola i odkręceniu jednej śrubki srubokrętem gwiazdkowym oraz rozpięciem wtyczki, chyba że występują jakies inne okoliczości utrudniajace, Czujnik jest plastikowy. Jak będzie uszkodzony sterownik przy pompie ABSu to zawsze na komputerze wychodzi uszkodzenie któregoś z czujnikówABSu/ u mnie komp. pokazywal uszkodzenie lewego tylnego czujnika. Ale oczywiście moze to byc tylko czujnik. Pisze o sterowniku dlatego , zeby wiedziec gdzie szukać dalej jak po wymianie czujnika na nowy/ok.300zl Simensa, lub taniej w Intercarsie placilem 240zl/problem pojawia sie ponownie za chwile lub wogóle nie znika.Oczywiście w ASO postraszyli mnie że wyciągniecie czujnika to poważna sprawa, a może sie okazac bardzo poważna.Wlasnym sumptem po 5 minutach mialem czujnik wyjęty w idealnym stanie. Przebiag samochodu i czujnika 250000km. Jeszcze na nim byla wazelina i zadnych problemów z wyjęciem. Pozdrawiam

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    u mnie to sam ze zdjeciem nie bylo problemu wsadzilem nowy i nadal nic.
    to pozostaje sterownik w pompie abs ale wtedy niby jak to jest zepsute to niechodzi predkosciomierz i niepokazuje spalania. A umnie wszystko jest ok.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    58
    BMW
    730d e38
    Skąd
    kielce
    Witam. Przemo 9999. To nie zawsze sa takie same objawy jak jest uszkodzony sterownik. U mnie po pierwszej naprawie/ wysylalem do Sopotu, / kontrolki sie dalej świecily , ale zacząl chodzić prędkościomierz i ekonomizer. Reklamowalem i po kolejnej naprawie już wszystko chodzilo prawidlowo. Te sterowniki padają niestety. Tam dochodzi do przerwania styków, oni to lutują pod mikroskopem i daje sie zrobić. Tych ścieżek przekazujących impulsy/ między innymi z czujników ABSu /jest sporo i nie wiadomo które stracą w danym przypadku przewodnictwo. Stąd możliwe rózne objawy w róznych przypadkach. Że sterownik jest uszkodzony na 100% wiedzialem dopiero po wyslaniu do gościa , ktory naprawia, on go sprawdzil i stwierdzil liczne uszkodzenia. Można sprawdzić samemu czy jest uszkodzony jeśli sie ma kolege z BMW. Trzeba przelożyć do drugiego auta i zobaczyć co sie dzieje. Jak to samo sie dzieje to wszystko wiadomo. Wyjęcie sterownika to żaden problem. Trzeba odkrecić chyba 6 śrub nimbusowym kluczem i rozpiąc wtyczke. 10 minut pracy. Jesli jest drugi samochód to polecam tą procedure. Trzeba tylko uważac zeby nie pokrzywić elektromagnesów.Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •