Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Zapchany katalizator ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    345
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wałbrzych

    Post Zapchany katalizator ?

    Panowie mam problem. Wstępna diagnoza w mojej e38 750 2001r jest taka że mam zapchany katalizator :( Chciałbym się was poradzić, jeżeli się okaże że to prawda, to jakie mam możliwości? Kupno nowego katalizatora raczej nie wchodzi w grę :D Z używką też z tego co widzę będzie problem, bo mam wersje po lifcie i np. na allegro nie ma żadnych. Nie chciałbym zakładać jakiś zamienników itp. chciałbym żeby ten samochód jeździł tak jak do tej pory :) Również zależy mi na tym żeby dźwięk pozostał taki jaki jest :) Jest też możliwość ze jeden z komputerów nadaje się do wymiany, to wtedy problem mniejszy :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Pytanie pierwsze po czym stwierdzasz ze jest zapchany

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    345
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wałbrzych
    Problem jest taki ze wyskakuje kontrolka engine serwis. Czasami przez chwile miga. Po skasowaniu błędów sondy jeden dzień jest ok, potem znowu to samo. Byłem u mechanika i to on stwierdził ze prawdopodobnie będzie to katalizator lub uszkodzony sterownik silnika. Wczoraj miałem tak ze podczas jazdy zaczęła kontrolka migać i samochód stracił moc. Po zatrzymaniu i odpaleniu na nowo samochodu było ok. W następnym tyg. będę odstawiał samochód i wtedy się okaże. Pytam o katy bo sporadycznie też wyskakuje błąd katalizatora po prawej stronie, wiec jest szansa że to pewnie to.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Błąd kata, na pewno:). Ziomal zmień mechanika. Jak ma buta i pracuje poprawnie to prawdopodobnie masz zdupioną grzałkę w sondzie albo sondę, która się kończy. Polecam kozaka diagnostę, jest taki w Zielonej Górze. Pan Sławomir chyba mam telefon jak coś.
    Broń Masowego Wyprzedzania

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    345
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wałbrzych
    to co oznaczają błędy - (1E [030] Cancellation EKat), (FD [253] Output stage EC-coller) oraz (28 [040] Catalyst converting) bo takie błędy mam po prawej stronie. Na lewym sterowniku pokazuje Lambda probe heating behind catalyst

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar warszawa_24
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    151
    BMW
    E32 M60B30
    Skąd
    Słubice
    Sygnał wyjściowy z katalizatora, konwersja (można tłumaczyć jako stopień pracy/oczyszczania spalin) katalizatora.
    Wskazuje na zapchanie prawego katalizatora, ja bym podmienił obydwie sondy z lewego i zobaczył jak z błędami.

    Na lewym pokazuje uszkodzenie grzałki sondy lambda tej za katalizatorem.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    345
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wałbrzych
    sondy już ze trzy wymieniałem i dalej to samo, czyli jednak wychodzi na katalizator :(

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Najprościej jest wkręcić w miejsce sądy przed katem manometr i zaobserwować przyrost ciśnienia w trakcie jazdy. Jeżeli jest "0" to kat jest sprawny. Wzrost ciśnienia będzie wskazywał na uszkodzenie. Ważne żeby próbę wykonać w czasie jazdy, bo robiąc to na postoju silnik bez obciążenia może nie wytworzyć ciśnienia przed katem i wskazówka nie drgnie. Chyba, że tak jak u mnie kat był zapchany w 95%, to przy gazówka spowodowała, że nie musiałem robić jady próbnej, bo kat był rozsypany. Objawy były takie, że silnik osiągał max 3 tyś obrotów. Pzdr.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    38
    BMW
    E38
    Skąd
    Mysłowice
    mi też wyszedł błąd sondy lambda bank1 a zauważyłem, że ewidentnie z prawego tłumika mniej spalin wychodzi (mniej kopci, czy pary wydaje), czyli już przytyka się kataliza?

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,244
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez jaclub Zobacz posta
    mi też wyszedł błąd sondy lambda bank1 a zauważyłem, że ewidentnie z prawego tłumika mniej spalin wychodzi (mniej kopci, czy pary wydaje), czyli już przytyka się kataliza?
    Moja szklana kula mówi mi mi że "chagiewu", ale jednocześnie podpowiada, że jak ściągniesz wydech to wszystko będzie jasne.

Podobne wątki

  1. [pozostale] Katalizator i średnica rur
    Przez lockbud w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-11-2017, 06:12
  2. [pozostale] Katalizator
    Przez lockbud w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 19:11
  3. [mechanika] katalizator padł... Co dalej
    Przez bonopingwin w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 27-01-2008, 11:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •