Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Dziwne zachowanie VISCO

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    7
    BMW
    740 iL e38
    Skąd
    USA

    Cool Dziwne zachowanie VISCO

    Szukalem w innych postach na temat Visco, ale nie znalazlem zadnej sensownej wskazowki. Otoz, jakis rok temu mialem wymienione Visco(uzywka), wiatrak, chlodnice, pompe, zderzak, nadkole itd itp (po tym jak wyrwalo mi wiatrak ktory zrobil niezla demolke pod i z maska wlacznie) i od wymiany jest ono caly czas zasprzeglone. tzn. odcina je przy 3 tys. obrotow i jak sie zejdzie do 2,5 tys to przez chwile jest cisza i znow sie zalacza. Na poczatku nie przeszkadzalo mi to i tak jezdzilem ale od jakiegos czasu tak mnie wkurza dzwiek odkurzacza zagluszajacego moje V8 ze postanowilem poszukac odpowiedzi na forum. Zastanawiam sie czy w tej sytuacji poprostu wymienic Visco czy zdjac moje i cos sprawdzic albo cos przestawic czy cos cokolwiek. Dodam ze Visco jest zasprzeglone niezaleznie od temperatury silnika (rano na zimnym jak i pozniej na rozgrzanym silniku chodzi caly czas az do 3 tys. obrotow podczas jazdy bo na postoju nie odlacza) i temperatura tez jest w normie (chociaz nie dawno wybuchla mi ta gruba rura wychodza z gory chlodnicy,kilka minut po zgaszeniu silnika). Wydaje mi sie ze ewidetnie cos jest z samym Visco. Zdjalbym je i sprawdzil, ale nie wiem na co zwrocic uwage, dla tego potrzebuje porady kogos kto zna sie na budowie i zasadzie dziala sprzegla Visco. Domyslam sie ze przez to ze Visco non stop jest zasprzeglane to pewnie nie dlugo padnie i boje sie tez o pompe wody. Poradzi ktos co mam robic??? :)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Kupić nowe visko i sprawdzić ciśnienie w układzie, wąż sam z siebie raczej nie wybuchnie, winowajcą może być korek w zbiorniczku wyrównawczym, mały koszt a może sporo pomóc.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    U mnie po wymianie visco rozsadziło zamontowaną używaną ori chłodnicę przy pierwszym odpaleniu. Po założeniu drugiej jest ok.

    Zesprzęglone na stałe visco wyje powyżej 2000 rpm i nie da się go gazetą zwiniętą zatrzymać na zimnym silniku.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Sprawdź blaszkę z bimetalu na "górze" Visco ta na której jest numer części, ona pod wpływem temperatury zmienia kształt, jednocześnie naciska lub zwalnia nacisk na sworzeń pod tą blaszką, ew, wymień olej w visco.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    7
    BMW
    740 iL e38
    Skąd
    USA
    Dzieki Adam740, w sobote zdejme Visco i zobacze jak to wyglada

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Jak mogłeś z tym tak zwlekać. Wymień wiskozę jak najszybciej. Polecam Meyle, dobry stosunek ceny do jakości.
    Broń Masowego Wyprzedzania

Podobne wątki

  1. visco dziwne zachowanie
    Przez kruger32 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 10:07
  2. dziwne zachowanie
    Przez piter7898 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-03-2015, 14:51
  3. [elektryka] dziwne zachowanie
    Przez jarogmur w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 22:13
  4. dziwne zachowanie
    Przez hrabia81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-02-2009, 17:05
  5. dziwne zachowanie
    Przez jorgen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-08-2007, 23:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •