Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Spryskiwacze reflektorów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    24
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Poznań

    Post Spryskiwacze reflektorów

    Cześć

    Zabrałem się dziś za niedziałające spryskiwacze reflektorów. Pompka OK, przewody OK, dysze OK natomiast napotkałem dziwny problem. Między przewodem a dyszą spryskiwacza jest kolanko / zaworek 90 stopni (numer części 61671378629 ). Na zaworku jest strzałka mówiąca o kierunku w którym puszcza on płyn natomiast oba moje zaworki zachowują się zupełnie odwrotnie: nie puszczają płynu w kierunku dyszy, za to puszczają w kierunku zbiorniczka. Jak były założone poprawnie to po użyciu spryskiwacza puchnie wąż i puszcza w najsłabszym miejscu czyli na opaskach trójnika.
    Sprawdziłem te zaworki wdmuc***ąc sprężone powietrze z jednej i drugiej strony i tak jak pisałem wcześniej: zgodnie z kierunkiem przepływu płynu nie puszcza nic, w drugą stronę puszcza po wytworzeniu jakiegoś tam ciśnienia - powietrze z kompresora puszcza, ustami nie puszcza.
    Zdewastowałem te zaworki przewiercając się z jednej i drugiej strony żeby był przepływ i coś tam zaczęło sikać ale efekt jest mierny.
    Czy ktoś spotkał się z taką usterką? Szukać używki z jakiegoś szrota bo to nigdy (poza moim) się nie psuje czy inwestować 120 zł w nowe zaworki bo to częsta usterka i używka będzie tak samo zepsuta?


  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    149
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Między Bugiem a Wisłą
    Miałem podobny przypadek. Wcale nie puszczały powietrza przy próbach drożnosci. Kupiłem nowe. Używane musiałbyś sprawdzić przed zakupem. Podejrzewam że ze starości się blokują

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Miałem podobny problem ze spryskiwaczami szyb (zaworki zwrotne w dyszach się posypały). Kupiłem dwa zwrotne zaworki paliwowe od jakiegoś małego auta, wywaliłem blokadę z dysz, a chińszczyznę wstawiłem na przewodach, trochę przed dyszami. Hula, jak trzeba, koszt: 10zł. Dodam, że niczego nie ciąłem i zostawiłem sobie furtkę powrotu do oryginału, ale od roku działa i zapomniałem o sprawie.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice
    zaworki do wymiany
    65 zl w aso za sztukę
    wymienić , zapomnieć i nie kombinować,bo nie ma co

    starość nie radość ,to jest właśnie przyczyna

Podobne wątki

  1. Spryskiwacze reflektorów
    Przez adrianfuterski w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-09-2016, 09:55
  2. spryskiwacze reflektorów
    Przez korszakkk w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-12-2012, 07:41
  3. [ elektryka] Spryskiwacze reflektorów
    Przez przemek22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 18:28
  4. Spryskiwacze reflektorów
    Przez stachu0505 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-12-2008, 11:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •