Cześć

Zabrałem się dziś za niedziałające spryskiwacze reflektorów. Pompka OK, przewody OK, dysze OK natomiast napotkałem dziwny problem. Między przewodem a dyszą spryskiwacza jest kolanko / zaworek 90 stopni (numer części 61671378629 ). Na zaworku jest strzałka mówiąca o kierunku w którym puszcza on płyn natomiast oba moje zaworki zachowują się zupełnie odwrotnie: nie puszczają płynu w kierunku dyszy, za to puszczają w kierunku zbiorniczka. Jak były założone poprawnie to po użyciu spryskiwacza puchnie wąż i puszcza w najsłabszym miejscu czyli na opaskach trójnika.
Sprawdziłem te zaworki wdmuc***ąc sprężone powietrze z jednej i drugiej strony i tak jak pisałem wcześniej: zgodnie z kierunkiem przepływu płynu nie puszcza nic, w drugą stronę puszcza po wytworzeniu jakiegoś tam ciśnienia - powietrze z kompresora puszcza, ustami nie puszcza.
Zdewastowałem te zaworki przewiercając się z jednej i drugiej strony żeby był przepływ i coś tam zaczęło sikać ale efekt jest mierny.
Czy ktoś spotkał się z taką usterką? Szukać używki z jakiegoś szrota bo to nigdy (poza moim) się nie psuje czy inwestować 120 zł w nowe zaworki bo to częsta usterka i używka będzie tak samo zepsuta?