Jako, że szukam e39 w turasie, przejechałem się obejrzeć TO AUTO.

Sprawdziłem lakier, wszędzie ori, poza tylną klapą, gdzie była położona druga warstwa.
Mechanicznie też nienajgorzej, pojechaliśmy na sprawdzenie amorów, hamulców i szarpaki do pobliskiej stacji.
Amory po lewej stronie po 86% przód, 80%tył, po prawej po 78% przód i tył.
Hamulce łapią równo przód i tył, ręczny również
Zawias w zasadzie bez zarzutu. Delikatnie poci się na łączeniu silnik skrzynia.
Miska olejowa skrzyni pokryta rdzawym nalotem, co może sugerować ostatnią wymianę oleju nie wiadomo kiedy.
Auto biegi przełącza dosyć ładnie, tryb sport i steptronic też dobrze pracują.
Niestety nie miałem okazji sprawdzić osobiście, ponieważ sprzedający nie wyraził na to zgody.
Po przyjeździe na miejsce silnik był jeszcze ciepły.
Na pytanie czemu, sprzedający stwierdził, że wydmuchało uszczelkę między kolektorem, a wydechem (jeżeli dobrze pamiętam).
Auto pierdziało i pojechał nim na wymianę tejże uszczelki.
Przy pierwszej próbie uruchomienia, nawet rozrusznik nie zagadał. Zmierzyłem napięcię i wyszło 9,5[V].
Wcześniej przez kilka minut były otwarte drzwi co rozświetliło wnętrze.
Auto zostało odpalone z kabli, wtedy napięcie ładowania wynosiło 14,14[V].
Silnik pracował równo, nie było słychać vanosa.
Elektrycznie - fotochromy działają, czujnik zmierzchu odpala xenony, elektryka w środku działa (fotele, grzanie, szyber, szyby).
Brak pixelozy.
Nie dostałem zgody na podłączenie INPY.
Auto kupione od prywatnego właściciela w DE, wymeldowane z końcem czerwca b.r.
Opony z 2005.
Na moje pytanie dlaczego przebieg jest kręcony, sprzedający zapytał skąd mam takie informacje i stwierdził, że nie musi mi wierzyć.
Przyznałem mu rację, ale zaznaczyłem, że nie mam w zwyczaju robić z siebie błazna stawiając takie tezy.
Powiedziałem sprzedającemu, że z moich kalkulacji auto obecnie ma min jakieś 320000km i jeżeli chce to jedziemy do aso (najbliższe w Lublinie) i sprawdzamy moją "teorię spisku". Nie było odpowiedzi.
Konkrety,
auto wystawione z licznikiem 246300km, z moich info z ASO wynika, że 25.06.2014 miała 288.388km.
Poniżej kilka ostatnich wpisów.
25.06.2014 288.388 km 32929 D 6
31.10.2013 265.857 km 32930 D 44
31.10.2013 265.857 km 32930 D 56
28.12.2012 245.009 km 32929 D 4

Finalnie nie kupiłem auta, sprzedający na moje pytanie czy jest w stanie wrócić do ori przebiegu, odparł, że on nie wie jak to zrobić i nie ma takich znajomości.
Naturalnie jeżeli chodzi o negocjację ceny był w stanie zejść o wartość górnej kwoty przy przekroczeniu prędkości o 41km/h.
Nie zużywałbym klawiatury na pisanie o tym przypadku, ale widzę, że auto pojawiło się ponownie, dokładnie z tym samym przebiegiem.
Z tego względu starałem się je opisać najobiektywniej jak mogę.
Może komuś zaoszczędzi wycieczki lub przekona do pojechania i zakupu.
Ja szukam dalej.