Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: funkcja regulacji wałka zaworów dolotowych

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    46
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    poznan

    Post funkcja regulacji wałka zaworów dolotowych

    Witam. Mam taki problem rano po odpaleniu auto w ogóle nie chce jechac trzęsie buda troche nie rowno pracuje a z prawej strony coś delikatnie rzęzi.Wystarczy że auto sie nagrzeje zgasze, zapalam i chodzi idealnie a silnik pracuje tak jak powinien...po podpieciu pod kompa pokazalo blad: Funkcja regulacji wałka zaworów dolotowych rząd 2.Przeglądałem podobne tematy na forum ale koledzy mieli inne błedy dlatego założyłem nowy temat...

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Akurat rząd 2 w europejczyku to strona kierowcy. Rzężenie po stronie pasażera to najprawdopodobniej pompa vacum i/lub pompa klimatyzacji. Jeżeli jeździsz już z wyłączoną klimą, to ją włącz i zobacz, czy dalej rzęzi. Teoretycznie powinno przestać. U mnie jest to samo i ktoś jeszcze ma podobnie na forum. Najprawdopodobniej kompresor umiera.

    Co do błędu regulacji wałka zaworów dolotowych, to najprawdopodobniej wałek Valvetronica się starł na zębatce. Ostatnio modny temat. Nie masz wypadania zapłonu?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    46
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    poznan
    Miałem wypadanie zapłonu i jakiś blad cewki lecz po usunięciu błedów nie powróciły...problem jest tylko z tym zimnym silnikiem...jak wałek valvetronica to pół biedy gorzej jak
    wałek mimośrodowy...troche sie o tym naczytałem na forum zdaje się że Ty miałeś ten problem??Jak zrobione??

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    No to Cię zmartwię bo wałek Valvetronic to jest właśnie wałek mimośrodowy. Ja mam to zrobione przy okazji wymiany uszczelniaczy. U mnie auto chodziło normalnie, jedynie "Check engine" się zapalał. Jak jest wypadanie zapłonów, to już jest dalszy etap zużycia.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    46
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    poznan
    Myślałem że chodzi o taka zębatke...Jak wpisałem ten bład w google to wyskoczyła mi taka część zębatka odpowiedzialna za to....nie wiem.Możesz powiedzieć ile cię to kosztowało??Wałek używany czy nowy?Może być pw

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Nie wyświetliło linków, więc domyślam się, że chodziło Ci o Vanosy. One raczej w N62 nie padają, więc sprawdź najpierw, czy wtyczki są poprawnie podpięte do elektrozaworów, które sterują Vanosami. Ewentualnie padł któryś elektrozawór.

    Cześć 4 i 5 na poniższym schemacie to Vanosy:
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...L/sA/r2003/m04

    Cześć 7 na poniższym schemacie to zawór sterujący Vanosem:
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...L/sA/r2003/m04

    Jak widać od dołu podpięta jest do niego wtyczka. Czasami potrafi się chcący lub niechcący wypiąć. Podejrzewam, że po zdjęciu górnej, centralnej plastikowej maskownicy dostaniesz się tam ręką.

    Ja miałem taki przypadek i faktycznie potrafił nieźle zafalować na zimno, więc są szanse, że i u Ciebie to taka sama pierdoła ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    46
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    poznan
    Własnie o te vanosy mi chodzi chodz też wątpie że to...a powiesz ewentualnie jaki koszt jesli okazało by się że to ten wałek bo ja nie mam pojęcia...

  8. #8
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    W pierwszym poście podałeś polski opis błędu. Gdybyś miał angielski albo niemiecki, łatwiej byłoby sprawdzić czy chodzi o Vanosa czy o Valvetronic, choć ja teraz jednak obstawiam, że to bardziej Vanos.

    Używany Valvetronic to koszt 700-1200PLN. Są trudno dostępne. Nowy to koszt około 3300PLN. Żeby je wymienić, trzeba ściągnąć pokrywy zaworów i rozpiąć cały rozrząd, więc lepiej sprawdź najpierw tę wtyczkę, o której pisałem wyżej ;)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    46
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    poznan
    [QUOTE=damned1;497851]W pierwszym poście podałeś polski opis błędu. Gdybyś miał angielski albo niemiecki, łatwiej byłoby sprawdzić czy chodzi o Vanosa czy o Valvetronic, choć ja teraz jednak obstawiam, że to bardziej Vanosa

    problemu nadal nie rozwiązałem angielski opis bledu: Function, camshaft control, inlet, bank 2 numer bledu 2732 , sterowanie wlotowym walkiem rozrzadu tak powiedzial mechanik.dodam że na zimnym rano po odpaleniu slychac zgrzyt jakby łańcuch wlasnie po lewej stronie na cieplym silnik chodzi cichutko

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Kod jest trochę enigmatyczny:
    2732 NW-Control of inlet B2 (8cyl)/outlet (4cyl)
    Ktoś musiałby rozszyfrować, co to jest "NW-Control". Czy chodzi tu o elektrozawór sterujący Vanosem, czy bardziej o moduł. Ja nie mam pojęcia.

    Parę postów wyżej podawałem Ci numery części. Elektrozawór to część nr 7. Są cztery na aucie. Po jednym na każdy Vanos. Możesz spróbować zamienić miejscami dwa elektrozawory i zobaczyć, czy błąd "przeniesie" się na inny wałek. Jeżeli tak, to obstawiałbym walnięty elektrozawór. Jeżeli nie, to albo z wiązką coś jest nie tak, albo z samym Vanosem.

Podobne wątki

  1. [audio/video] e65 - funkcja video
    Przez FAZI w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-09-2014, 21:52
  2. [silnik] Patent na uszczelki kolektorów dolotowych w M70 V12
    Przez tuczi77 w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 15:44
  3. [diagnoza] Funkcja BMW Scanner
    Przez ratovnik w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 23:14
  4. co to za funkcja
    Przez m.r.77.bmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 19:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •