Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Czytnik mk4 uszkodzenie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz

    Post Czytnik mk4 uszkodzenie

    Udało mi sie zakupić w rozsądnych pieniądzach uszkodzony czytnik mk4 pochodzacy z bmw x5 z 2005r .współpracował z monitorem 16/9. Wedle sprzedającego czytnik nie czyta map, po włożeniu płyty wyskakuje napis proszę czekać, słychać że czytnik obraca płytą i próbuje coś zrobić niestety po tym jakby się zawiesza i trzeba odłączyć wtyczkę od niego. Czytnik normalnie wyświetla wszystkie opcje, ustawienia itd. wersja softu to 4.1 Pytanie do Was czy uszkodzony jest laser czy raczej elektronika/soft itd. Naprawiał ktoś z Was taki czytnik? Czy jeżeli uszkodzony jest "soft" to czy istnieje jakiś sposób na naprawę tego? Jeszcze jedno pytanie. Czy czytnik mk4 który był zainstalowany w e46 z nawigacja bez bordmonitora będzie normalnie działał w e38 z monitorem czy trzeba coś kodować, ewentualnie czym?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    27
    BMW
    ex e39 M52b20 09-97r. Obecnie e38 M52B28 2.8i 09-95r i E34 525TDS Touring r.prod. 02.95
    Skąd
    wielkopolska , Opalenica
    Witam tak to ciężko stwierdzić co jest padnięte ale możesz mu zapodać soft z płytki może ktoś próbował zrobić upgrade i mu nie wyszło zaryzykować możesz i moze akurat zadziała a jak by co to mam MK3 i MK4 za dobre pieniążki na zbyciu jak by co to odezwij się na priv

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa

    Post

    zmiana softu nic nie da. Może się okazać że włożysz płytkę z softem albo mapą za którymś razem już jej nie wyciągniesz. Musisz wymienić zużyty laser, polecam zrobić 1x trymer żeby czytała tylko DVD (będzie działało po wymianie dłużej). Do tego musisz zdemontować napęd ze środka, który jest na 4 małych śrubkach torx i na dwóch delikatnych taśmach. Ja robiłem taką wymianę wysyłkowo z gwarancją na dwa lata na nowy laser i do dziś hula jak nówka (w E38 mapki z E65 :) )

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Kto Ci to robił Matt88 ?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Kto Ci to robił Matt88 ?
    Robił mi ten człowiek z allegro : http://allegro.pl/listing/user/listi...?us_id=5929948
    Sprawę załatwiłem wysyłkowo, można do niego zadzwonić i się normalnie dogadać co i jak.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz

    Post

    Panowie wymieniłem laser i niestety dalej dokładnie to samo. Laser kupiłem nowy w Dipolu. Czytnik nie czyta map. nawet bez płyty potrafi sie zawiesic. Zauważyłem że zawiesza sie za każdym razem gdy chce wejść w ustawienia. Przestaje reagować. Po wyłączeniu zapłonu i włączeniu na wyświetlaczu pojawia "stare" menu i wtedy można cokolwiek zmienić w ustawieniach. Po ponownym uruchomieniu jest już nowe menu mk4. Czy faktycznie może być to uszkodzenie softu? co mogę jeszcze zrobić?

  7. #7
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Jaki kupiłeś laser? Wklej link.
    Jak wkładasz płytę do czytnika to słychać jak czytnik mieli jak "szalony"?
    Możliwe, że blaszka, która przykręcona jest do lasera, a która "jeździ" po wałku napędowym jest odgięta, lub na plastikowym elemencie zamocowanym na jej końcu zebrał się smar.
    Wtedy laser przeskakuje po wałku napędowym i nie czyta płyty.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    wg mnie lepiej kupić w ASO cały napęd, wówczas jest pewność, że pochodzi te kilka/kilkanaście lat
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/pr...ana-napedu-dvd

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Jaki kupiłeś laser? Wklej link.
    laser kupowałem dokładnie taki http://www.impelshop.com/?item=4257 . odnosnie tej blaszki sprawdzałem i jest ok.

  10. #10
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Laser kupiłeś ok. Te dwa luty z taśmy zdjąleś?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •