Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 88

Wątek: Przypadki większych problemów z F01 / F02 - tylko udokumentowane.

  1. #71
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    379
    BMW
    f01
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Może zmieniany był ze 2 razy

    A ja myślę że jest to możliwe jeśli ktoś co 100 tyś wymieniał panewki i wtryskiwacze + wymiana oleju co 10 tyś max.

  2. #72
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Przeczytałem wszystko co tu opisaliscie oczywiście z lekkim dystansem tylko powiedzcie mi jedno BMW X5 3.0d n70 np. 2010r przebiegi np po 250-300k i nigdy nie słyszałem aby był problem z łańcuchem czy panewkami? Nie wiem już sam. Rok temu miałem E60 2.0d po lifcie przebieg 190k i też na dzień dobry robiłem łańcuch bo wszędzie opinie że pękają przez napinacz. Pomijając fakt że tam zostaje stara zebatka na wale to się zdecydowałem dla spokojnej głowy ale oczywiście znalazło się grono co mówiło że to bez sensu jak już to trzeba z wałem wymieniać:) Robił mi to kolega który tutaj pracuje u gościa w warsztacie czy można powiedzieć po znajomości części ściągałem z PL około 2200zł plus robota wyszło mi to około 1000e ale do sedna miałem okazję podjechać zobaczy stary zestaw przed wyciągnięciem i po noi łańcuch jak nowy itd zero luzu ale ok mam to wymieniam później też lepiej sprzedać bo jest nowy. Reasumując zastanawiam się teraz czy nie lepiej kupić auto i poprostu jeździć ale mieć odłożone na ewentualną taka naprawę,co o tym myślicie?

  3. #73
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez KAMELEONV Zobacz posta
    Przeczytałem wszystko co tu opisaliscie oczywiście z lekkim dystansem tylko powiedzcie mi jedno BMW X5 3.0d n70 np. 2010r przebiegi np po 250-300k i nigdy nie słyszałem aby był problem z łańcuchem czy panewkami? Nie wiem już sam. Rok temu miałem E60 2.0d po lifcie przebieg 190k i też na dzień dobry robiłem łańcuch bo wszędzie opinie że pękają przez napinacz. Pomijając fakt że tam zostaje stara zebatka na wale to się zdecydowałem dla spokojnej głowy ale oczywiście znalazło się grono co mówiło że to bez sensu jak już to trzeba z wałem wymieniać:) Robił mi to kolega który tutaj pracuje u gościa w warsztacie czy można powiedzieć po znajomości części ściągałem z PL około 2200zł plus robota wyszło mi to około 1000e ale do sedna miałem okazję podjechać zobaczy stary zestaw przed wyciągnięciem i po noi łańcuch jak nowy itd zero luzu ale ok mam to wymieniam później też lepiej sprzedać bo jest nowy. Reasumując zastanawiam się teraz czy nie lepiej kupić auto i poprostu jeździć ale mieć odłożone na ewentualną taka naprawę,co o tym myślicie?
    Istnieje przyrząd, wkręcany w miejsce napinacza łańcucha, umożliwiający sprawdzenie jak naciągnięty jest łańcuch.
    W TIS jest procedura jak wykonać taki pomiar
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #74
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Istnieje przyrząd, wkręcany w miejsce napinacza łańcucha, umożliwiający sprawdzenie jak naciągnięty jest łańcuch.
    W TIS jest procedura jak wykonać taki pomiar
    Też mi tak chcieli sprawdzić, natomiast po konsultacjach z kolegą z aso bmw który stwierdził, że już tak sprawdzali klientą a i tak się łańcuch zrywał to też machnąłem ręką i wymieniłem, i słusznie :) Chyba :)

  5. #75
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Dodam kolejny problem, z którym spotykam się coraz częściej.
    Jest nim olej napędowy w instalacji elektrycznej silnika.
    Póki co, z problemem spotkałem się w silnikach N47N(F10 LCI) i B47(X1 F48),ale jak szukałem informacji na ten temat to trafiłem na post o x6 m50d, gdzie winowajcą był wtrysk.
    W moim przypadku powodem problemu był czujnik ciśnienia paliwa na niskiej stronie(dopływ do pompy CR)
    Jeden przypadek nie miał żadnego błędu sugerującego cokolwiek.
    Pozostałe miały błędy związane z ciśnieniem na niskiej stronie lub błąd wspomnianego czujnika

    W dwóch przypadkach klient przyjechał bo świecił "check engine", z powodu błędu czujnika ciśnienia atmosferycznego, który jest wewnątrz sterownika silnika. Po wyjęciu sterownika okazało się że pływa w oleju napędowym
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #76
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Przebieg 156tys. km udokumentowane 3.0d 2010r zero oznak zużytego łańcucha ,wstępnie miała być tylko wymieniana pokrywa zaworów bo ciekła okazało nie że górny łańcuch luźny dosłownie na 5mm można było go odsuwać od zębatki.

  7. #77
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez KAMELEONV Zobacz posta
    Przebieg 156tys. km udokumentowane 3.0d 2010r zero oznak zużytego łańcucha ,wstępnie miała być tylko wymieniana pokrywa zaworów bo ciekła okazało nie że górny łańcuch luźny dosłownie na 5mm można było go odsuwać od zębatki.
    Ciekawe co wskazałby przyrząd do sprawdzania naciągu łańcucha
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #78
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Ciekawe co wskazałby przyrząd do sprawdzania naciągu łańcucha
    No tak ale aby go założyć to trzeba dostać się do całego układu łańcucha tak?

  9. #79
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez KAMELEONV Zobacz posta
    No tak ale aby go założyć to trzeba dostać się do całego układu łańcucha tak?
    Nie. Wkręcasz go w miejsce napinacza
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #80
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Nie. Wkręcasz go w miejsce napinacza
    Słyszałem nieoficjalnie od mechanika z aso bmw, że już tak sprawdzali a i tak się pare dni później zerwał :(

Podobne wątki

  1. [elektronika] Internet w f01/f02
    Przez olejus w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-10-2017, 15:14
  2. Nadpalone F01/F02
    Przez ADASIO w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 13-01-2015, 20:40
  3. Choroby dziecięce F01/F02
    Przez Lilka w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 19:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •