Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Problem z temperatura

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Cypcyk
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    62
    BMW
    e38, 728i
    Skąd
    Zawiercie, Buren weine

    Post Problem z temperatura

    Witajcie
    Przed wczoraj jadąc na rano do pracy zauważyłem ze w mojej buńi coś szwankuje z temperatura, jak wyjezdnemu z domu
    (temp. na zewnątrz ok 11stopni) temp na wskaźniku trzymała się jak na zdjęciu do samej pracy (ponad 30km przez miasteczka itp)


    Momentami jak mialem pod gorke albo gwałtownie przyspieszalem podskakiwala do tego stopnia



    Tak samo jest z nawiewem jak jade normalnie to leci zimne jak przyspieszam itp leci cieple ale wraz ze spadkiem temperatury leci znowu zime... Co robic??

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    30
    BMW
    735
    Skąd
    Bogatynia
    Proponuję sprawdzić termostat. Możliwe że jest na "full" otwarty. Operacja nie wymaga większego nakładu gotówki. Oczywiście komputer trzeba podpiąć itd. ale jest to objaw niedogrzanego silnika.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Cypcyk
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    62
    BMW
    e38, 728i
    Skąd
    Zawiercie, Buren weine
    a czujnik od temp jest za czy przed termostatem? A moze jestt zapowietrzona?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    601
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Jesli układ zapowietrzony, to raczej silnik ma tendencje do przegrzewania się. Obstawiam, że kolega HOKUSPOKUS się nie myli.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    30
    BMW
    735
    Skąd
    Bogatynia
    Czujnik ma za zadanie "pokazywać" temperaturę a nie ogrzewać kabinę więc go nie ruszaj.W M52 nie bardzo wiem gdzie jest ten czujnik ale od tego jest wujek GOOGLE, realoem i sprawdzenie we własnym zakresie pod maską.
    Przypomniała mi sie historia z bmw które kupiłem latem i było ok ale na jesień tyłek zaczął przymarzać do fotela bo się grzanie skończyło. Po odkręceniu obudowy termostatu okazało się że poprzedni właściciel wymontował termostat i latał bez. Po montażu nowego termostatu grzało jak trzeba.Widocznie termostat nadwyrężył budżet poprzedniego właściciela.
    Ostatnio edytowane przez HOKUSPOKUS ; 06-11-2015 o 06:49

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar warszawa_24
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    151
    BMW
    E32 M60B30
    Skąd
    Słubice

    Post

    Termostat na 99,9% jak piszą wyżej. Zwróć uwagę, by w nim była nowa uszczelka króćca, jak będziesz zamawiał. Nie bierz najtańszego, bo potrafią szwankować.
    Co do lokalizacji czujnika (czujników bo są dwa), są na głowicy pod kolektorem ssącym, jeden od wskaźników a drugi od sterownika.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    43
    BMW
    e38 728i 10`1998
    Skąd
    Lublin
    A ja mogę powiedzieć, że nie koniecznie termostat. Też tak myślałem i u siebie wymieniłem bez potrzeby, bo po wymianie było to samo. Winnym okazał się czujnik temperatury podwójny. Ale to wszystko w polifcie m52tub28, gdzie termostat w zamienniku to 150 zł. Ze zdjęcia wnioskuję, że masz przedlift`a, więc koszt termostatu jest niższy o 2/3, więc i tak bym od niego zaczął. (40zł, a czujnik 135zł)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    43
    BMW
    e38 728i 10`1998
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez warszawa_24 Zobacz posta
    Termostat na 99,9% jak piszą wyżej. Zwróć uwagę, by w nim była nowa uszczelka króćca, jak będziesz zamawiał. Nie bierz najtańszego, bo potrafią szwankować.
    Co do lokalizacji czujnika (czujników bo są dwa), są na głowicy pod kolektorem ssącym, jeden od wskaźników a drugi od sterownika.
    M52 nie ma dwóch czujników temperatury, tylko jest podwójny w jednym. Dwa piny czujnika dają dane do sterownika silnika, dwa do zegarów. Dwa czujniki były w m20 na obudowie termostatu i 2 były w m50 w głowicy.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar warszawa_24
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    151
    BMW
    E32 M60B30
    Skąd
    Słubice
    Krupek, stąd te 0.1% na czujnik, połączenie z zegarami i same zegary :) Pracuję w warsztacie i na prawdę rzadko to coś innego oprócz termostatu, aczkolwiek ma czasem miejsce.

    Co do czujnika, rzeczywiście, z M50 mi się pomyliło, gdzie kilka razy je ruszałem a tu potrzeby nie było w M52 i jakoś tak mi się skojarzyło niepoprawnie :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    43
    BMW
    e38 728i 10`1998
    Skąd
    Lublin
    Zgadza się tu przy spadku temperatury z nawiewów to na bank termostat.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 21:09
  2. [pozostale] Problem z temperatura / wiatrakiem
    Przez OskiUK w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 19:51
  3. temperatura
    Przez bunioM3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 14:13
  4. problem z temperatura silnika
    Przez Darek87 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 17:15
  5. [mechanika] Problem z temperatura M60.
    Przez maxiu456 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 21:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •