Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Servotronic - E38 rozebrany, naprawa

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    37
    BMW
    BMW E38 730i - M60B30
    Skąd
    Lublin

    Post Servotronic - E38 rozebrany, naprawa

    Witam
    Panowie szukam kogoś kto fizycznie rozbierał albo wie jak dokładnie ma regulować przepływ płynu servotronic, przepyrałem troche neta i nie znalazłem odpowiedzi na to czy w momencie podania napięcia (żeby wspomagani działało na cacy) iglica która jest w servotronicu ma zmniejszyć przepływ płynu czy go zmniejszyć?? Jedynie natrafiłem na jakieś wzmianki że teoretycznie powinna się otwierać przepływ i go zwiększać, gdzieś też przypadkiem na trafiłem jak gość wyjął iglicę całkiem tak że przepływ był stały i jedynie co to mu się pogorszyło przy tej operacji
    Bardzo zależy mi na ten odpowiedzi jak najszybciej.

    Mam w tej chwili rozebrany cały servotronic, jestem na etapie czyszczenia go.

    Jak ogarnę temat do końca zapodam zdjęcia.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Wałkowałem temat niedawno w swoim aucie, po wyjęciu zaworku, i podłączeniu nisko prądowego zasilacza, iglica wykonywała minimalny ruch, ale nie pamiętam już czy blokowała przepływ czy otwierała. Zakres ruchu iglicy można regulować, wykręcając bądź wkręcając (element na mały klucz imbusowy), nie wiem jak on się fachowo nazywa, ja rozbierałem zaworek na czynniki pierwsze celem wyczyszczenia i sprawdzenia poprawności działania, podłącz nisko prądowy zasilacz np 9V i zaobserwuj ruch iglicy. Wracając do wykręcanego elementu, sprawdź szczelinomierzem wartość przed rozebraniem gdyż nawet niewielki błąd wpływa drastycznie na pracę wspomagania. Mogę wieczorem sprawdzić na innym zaworku jak zachowuje się iglica (otwiera czy zamyka przepływ).
    Podałem przykład na podstawie swojego auta. Nie wiem jak to wygląda u innych.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    37
    BMW
    BMW E38 730i - M60B30
    Skąd
    Lublin
    No właśnie jak podawałem prąd iglica zamykała tak jakby obieg przepływającego płynu przez servotronic, też właśnie rozebrałem na czynniki pierwsze i po wyczyszczeniu iglica zaczęła chodzić o niebo lepiej.
    Z pracy tej iglicy w takim razie wychodzi iż jak zamyka obieg płynu to wspomaganie jest mocniejsze, zaś jak jest otwarty słabsze, wychodziło by na to że servotronic pełni role dodatkowego obiegu ktory po otwarciu zmniejsza siłę wspomagania.

    Dzisiaj wieczorem będę to składał to zdam relacje czy się poprawiło czy też nie.

  4. #4
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    A co sie dzieje kolego kol1390 z serwem ze go rozebrales ??

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    37
    BMW
    BMW E38 730i - M60B30
    Skąd
    Lublin
    Swego czasu przestało mi chodzić wspomaganie z początku myślałem że to może pompa ale jest ok, więc zacząłem drążyć temat dalej i tak doszedłem do servotronica, jak sprawdzałem na przewodach napięcie to niby było ale wspoma nie chodziła, więc na próbę podpiąłem na stałe prąd i wszystko było ok, jakiś czas tak pojeździłem z tym (nie było czaczu na naprawę) az zaczeło raz działać a raz nie, od razu przyszło mi do głowy że może płyn zasyfiony więc został zmieniony była delikatna różnica po czym znowu wróciło do pierwotnego stanu, tu już przyszło mi do głowy że może ta iglica ma syf i się zaciera więc rozbiorka i ta teza jak na chwilę obecną okazała się trafna, dzisiaj będę to składał więc zobaczymy czy to czyszczeni przyniesie jakiś efekt.

  6. #6
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    o temat wart uwagi.. a kolego mozesz mi foty podeslac co czysciles lub gdzie to wymacac... bo mi tez sie cos dzieje czasem z hamulcem i nie wiem czy to moze ta iglica. czy co...
    Raz tak mialem ze jechalem dosc szybko wciskam hamulec a tu twardy jak cholera i nie bardzo chamuje dopiero za drubgim razem zalapal... ale i tak te chamulce sa jakies takie leniwe...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    37
    BMW
    BMW E38 730i - M60B30
    Skąd
    Lublin
    Ze zdjęciami nie ma problemu tylko że ja rozbierałem ten servotronic co jest przy maglownicy, a on chyba odpowiada tylko za wspomaganie kiery, nie jest powiązany z hamulcami

  8. #8
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    a to nie raczej nie ma powiazania

    ale jak masz mozliwosc to podeslij foty dla potomnych ;)... przydadza sie zawsze obrazowe informacje .

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    37
    BMW
    BMW E38 730i - M60B30
    Skąd
    Lublin
    oczywiście że będą tutaj wrzucone ;) albo też zrobię osobną fotorelację
    wrzucę je dopiero pod wieczór bo nie mam teraz jak ich zrzucić ;P

  10. #10
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    supeeerrr :)

Podobne wątki

  1. [pozostale] E38 750iL, dziwne zachowanie servotronic!
    Przez mlodye36 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 03:08
  2. [pozostale] Wymiana płynu wspomagania w E38 (servotronic)
    Przez KamilW w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 07:00
  3. E38 730i Pali bezpiecznik servotronic
    Przez Patrykus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 20:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •