Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: Servotronic - E38 rozebrany, naprawa

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    To super też czekam na to, mam taki problem że raz na postoju fajnie działa ale przeważnie nie działa serwo a nawet odcina wspomaganie jest dramat jak to ogarnąć?
    Broń Masowego Wyprzedzania

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    Ja wlaczyłem u siebie z rok z servotronikiem i go zrobiłem. Moje uwagi i spostrzeżenia sa takie:
    Iglica ma sie zamykac i wtedy siła wspomagania wzrasta. Otwarta czyli bez prądu olej "omija" wspome i dlatego siła jest mniejsza
    Zawór sterowany jest prądem a nie napieciem. Napiecie jest PWM. Podłączyc napięcie rzędu 9-12V moża tylko na chwile. Po jakiś 2-3 godzinach podania na stełe 12V spali sie zawór w przekładni.
    U mnie było niby wszystko ok ła okazał sie niby sprawny zawór do kosza. Okazało sie że miał zbyt duży opór podczas rozgrzewania sie oleju i sie nie zamykał. Zawór ma mieć opór okoo 6 Ohm. Czyli napicie jakie idzie na niego jest 6V ( mierzone przy podpietym, zaworze do instalacji) jego opór jest 6Ohmm to pąd sterujacy jego pracą ma wynosic z prawa Ohma 1A. W praktyce jest to około 0.9A przy 100% siły wspomy czyli na postoju i u mnie tak jest.
    Jak masz inpe to można zobaczyc dokładnie parametry.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Ruti, zawór się nie spali gdy podłączymy np. 9V ale max 100mA, i może być tak kilka godzin i zrobi się ledwie ciepły, zgodzę się z teorią spalenia, ale dopiero przy kilku amperach.

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    ruti, czyli roblemrozwiązałeś przez wymianę zaworu? i tyle?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    Bartos tak. tak się problem zakończył. Nim do tego doszedłem to wymieniłem pompę wspomy, moduł GMIII węże i zawór też wymieniłem i ręce mi opadły. Wściekły przestałem w ogóle zwracać na to uwagę i tak jeździłem przez chwile. Potem nie dało mi to spokoju i zacząłem ponownie szukać. Przewaliłem kable instalacje itd. Wszystko było ok. I stwierdziłem że albo ten kupiony zawór jest uwalony albo przekładnia w środku. Kupiłem jeszcze raz zawór i pomierzyłem jeden i drugi miernikiem. Nowo kupiony miał 6.2 OHM a stary nie pamiętam ale duży opór. I nowy na baterii 9V było słychać że pstyka a stary niestety nie. Stary dopiero na 12V pstykał. Założyłem i działa. Micha mi się tak śmiała że nawet sobie nie wyobrażasz. Mój ori zawór dlatego wymieniłem że też nie działał servotronic i on miałprzewód strasznie popękany i pozwierane kable. Dlatego kupiłem drugi który wyglądał na igłe. i dopiero nastepny zakupiony zawór zdał egzamin.

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Wielkie dzięki .

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Jakie koszty zaworu? Ewentualnie namiary.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Dobrze by było dorwać gdzieś nowy, nawet zamiennik. Ew pobawić się w dopasowanie z innego modelu/marki

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    widze ze nie tylko ja borykam sie z servotronic.. u mnie dla odmiany działa za lekko i nie pewnie przez to sie prowadzi pozakretach.. c

    bartos - a sa wogóle zamienniki?

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Wiesz, nawet nie wiem czy to zamienniki, na amerykańskich stronach znajdziesz nowe sztuki, ale też nie tanie. Kiedyś przeglądając allegro zauważyłem, że ktoryś model Audi ma taki sam serwo z rym, że ma kostke do kabla zamiast kabla.


    Mój stary był spalony, założyłem używkę od amerykańkiej e38 v8 i wspomaganie było ale nie do końca, rozebrałem i wyczysciłem i chyba źle wkręcilem ten zaworek bo teraz mam średnio lekkie cały czas i nie reaguje na zmiany w inpie.
    Jak znajde zadbany to kupue jeszcze jeden.

Podobne wątki

  1. [pozostale] E38 750iL, dziwne zachowanie servotronic!
    Przez mlodye36 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 03:08
  2. [pozostale] Wymiana płynu wspomagania w E38 (servotronic)
    Przez KamilW w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 07:00
  3. E38 730i Pali bezpiecznik servotronic
    Przez Patrykus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 20:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •