Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Miga kontrolka airbag

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu

    Post Miga kontrolka airbag

    [wyszukiwarka: kilka podobnych jedynie wątków]

    Dzień dobry!

    W ciągu -nastu latek kontrolka airbagu gasła zawsze po kilku sekundach od uruchomienia silnika, świecąc uprzednio w sposób ciągły wraz innymi kontrolkami.
    Teraz coś się zmieniło: miga regularnie przez początkowe kilkanaście minut jazdy, po czym przechodzi w świecenie ciągłe. Może jednak ten jasiek nie wprasuje
    mnie w fotel któregoś dnia...
    Usterkę spostrzegłem po wymontowaniu Webasto z komory silnika. Ta operacja wymagała chwilowego odciągnięcia grubej wiązki przewodów, biegnącej
    powyżej, po prawym kielichu amorka.
    Autko z września '89, V12. Czy ono ma maty w fotelach (czujniki obciążenia)? Ile ma czujników wyskoczenia tych jaśków?A w ogóle to taki zleżały jasiek jeszcze
    może wyskoczyć?
    Ostatnio edytowane przez AMC ; 05-11-2015 o 01:33
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    To miganie i świecenie jest naturalne przy wyciągniętym/nie podpiętym airbagu. Mam u siebie dokładnie tak samo z racji założonej kiery bez poduszki.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    To miganie i świecenie jest naturalne przy wyciągniętym/nie podpiętym airbagu. Mam u siebie dokładnie tak samo z racji założonej kiery bez poduszki.
    Dzięki za podpowiedz, sprawa jaśniejsza - mam przerwę w obwodzie, a nie grozi w życiorysie...
    Na dość enigmatycznym rysunku, skopiowanym skądś przez zaprzyjaznionych handlowców, są zaznaczone 3 czujniki jaśków w widoku od góry auta: jeden
    z przodu i dwa symetrycznie w komorze silnika, po bokach bliżej kabiny. W jednym z tych dwóch miejsc siedzi(-ało) Webasto właśnie. Ale czujnik jaśka w nim?
    Wydaje się to mi trochę mało możliwe (czytaj: od czapki całkiem), lecz życie bywa ciekawe... A z Bunią to już na pewno.

    Btw.: z tą pompą paliwka udało Ci się uporać?
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  4. #4
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    To miganie/świecenie air baga może zostać spowodowane spadkiem napięcia np. przy rozruchu, chwilowym zwarciem przewodów, etc.
    Moja rada, podepnij auto pod DISa, skasuj błąd poduszki.
    Jeżeli po ponownym uruchomieniu auta znowu się pojawi to trzeba będzie kopać dalej.

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez AMC Zobacz posta
    Btw.: z tą pompą paliwka udało Ci się uporać?
    Poskładałem MaxGear'a trochę druciarsko, ale jeszcze go nie założyłem, bo nie miałem czasu. Mam nadzieję że teraz w sobotę lub niedzielę to ogarnę.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 06-11-2015 o 08:45

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    To miganie/świecenie air baga może zostać spowodowane spadkiem napięcia np. przy rozruchu, chwilowym zwarciem przewodów, etc.
    Moja rada, podepnij auto pod DISa, skasuj błąd poduszki.
    Jeżeli po ponownym uruchomieniu auta znowu się pojawi to trzeba będzie kopać dalej.
    O! To jest trop... Podczas tego wyrywania Webasto z autka odłączyłem aku, bo w pobliżu jest złącze rozrusznika pod napięciem (na ścianie grodziowej).
    A że prace się przeciągnęły, to stało tak dni kilka bez zasilania. Czy taka beztroska grozi czymś jeszcze? Auto jezdzi chyba normalnie (?), nie zauważyłem
    istotnych niedomagań przez te ok. 5kkm od tamtej pory, tylko ta kontrolka mnie niepokoi (-ła). Dzięki za naprowadzenie!


    Tuczi , porównaj, jeśli możesz i czasu styknie, wymiary pompy do M60 z tą do M70 - dopiąłem do posta #18 w Twoim wątku nt.t. Warto może przypiąć jeszcze,
    czy są wymiarowo podobne.
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

Podobne wątki

  1. [audio/video] Po zmianie z navi 4:3 na 16:9 miga obraz
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-07-2015, 23:43
  2. [audio/video] wyświetlacz navi 4:3 miga z mnienia kolory
    Przez ruti w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-12-2012, 17:07
  3. jeden kierunek miga szybciej
    Przez kosaaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 08:11
  4. [elektryka] Kontrolka ESP oraz AIRBAG
    Przez demano w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 13:47
  5. [ elektronika] PDC mi piszczy,i miga..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-11-2007, 03:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •