Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Dbasz, pieścisz, martwisz się każdą bolączką i wszystko psu w d... doradźcie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    51
    BMW
    BMW E38 728i 1998r.
    Skąd
    Częstochowa

    Post Dbasz, pieścisz, martwisz się każdą bolączką i wszystko psu w d... doradźcie

    Dzisiaj mnie krew zalała jak zobaczyłem to co zobaczyłem lewa strona na samym końcu przy lampie jak widać na foto. nie wiem kiedy to się mogło stać i tym bardziej kto mi to zrobił ale jak zobaczyłem to płakać mi się chciało. zdarte jest do samej blachy. co teraz z tym zrobić panowie? przecież nie będę malował całego elementu - jest na to jakieś rozwiązanie?


  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Tylko zaprawka Cie ratuje , da sie to dobrze zrobić.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    145
    BMW
    E38 728iA 99r
    Skąd
    Cieszyn
    Kupić oryginalny lakier w sztywcie w ASO i tak jak piszą zaprawka. Potem polerka i nie powinno być źle.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    601
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Widziałem na YT, jak potrafią zrobić ładne przejście z użyciem blendera. Efekt był imponujący. Żadnych śladów odcięcia, mimo że lakier był srebrny.
    Sam nawet kiedyś zrobiłem eksperyment z blenderem. Jednak dopiero za 3-cim razem zaczaiłem o co chodzi. Blender miałem innej firmy niż pokazany na YT.

    Dodam tylko, że z taką "pierdołą" jest chyba więcej zabawy, niż z lakierowaniem całego panela. Ale warto spróbować jeśli na całym samochodzie jest jeszcze lakier oryginalny.

    Oczywiście zabieg musi być poprzedzony czynnością o której pisze JanuszE38 .
    Ostatnio edytowane przez rexman ; 06-11-2015 o 01:13
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Rexman, masz może gdzieś link do tego filmu? Jestem na etapie składania Mercedesa ze srebrnym lakierem 744...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    601
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Proszę bardzo!
    https://www.youtube.com/watch?v=Wb_q2Wzdi50


    Nadmienię tylko, że nie kupowałem od nich niczego, bo część produktów miałem.
    Co prawda gość na YT tego blendera tam nie żałuje, ale pewnie blender blenderowi nie równy.

    Moim blenderem (Bolls) psiknę tylko raz z odległości ponad 30 cm. (bezpośrednio po lakierowaniu). Jest bardzo agresywny!
    I nie ma się co przejmować, że efektu od razu nie widać. Reakcja trwa tak plus minus, kilkadziesiąt minut.

    Robiłem to na ciemnym lakierze, a także na beżowym. Wg. mnie dobrze wygląda. Nie widać różnicy między starą, a nową powłoką.

    Zakupiony lakier bazowy ma tu najwięcej "do powiedzenia". On nadaje kolor autu. Jeśli odcieniem będzie "odstawał" od tego na samochodzie, to... żaden blender tego nie zmieni.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    Ale jak boisz się samemu..Bądź Ci nie wyjdzie przynajmniej we Wro są usługi SMART repeir ...Czyli malowanie takich pierdółek..Koszt ok 150zł Ale zrobią Ci tak że nie będzie widać.
    A tak na marginesie powiem Ci od czego to..Miałem to samo w poprzedniej e36 Coupe
    Uderzone wózkiem z np Lidla..

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    Niestety tak to jest i tak to będzie, też mam pełno rysek na aucie, ewidentnie parkingowe niedbalstwo innych. Cóż zrobić, musiałbym całe auto pomalować, ale mi się nie chce, szkoda czasu i kasy.

    A moim zdanie spray'em nie maluj. Tzw blendery są również do pistoletów i takie tez używają lakiernicy gdy nie chcą malować całości np z dachem. Lakier trzeba dobrać pod auto, nie tylko sam numer, numer to jest tylko podpowiedź. Próbowałem pare razy maskować grube rysy. Mieszałem baze (kolor) z klarem(bezbarwnym) i nakładałem wykałaczką. Po wyschnięciu papier ścierny 800-2000 i polerka. Ale raz sie uda a raz nie :) Muszę poćwiczyć.
    U Ciebie też bym tak spróbował, ale pędzelkiem(są takie mikro), trzeba chociaż by byle jak bo zacznie rdzewieć, za mocno masz przedarte.
    Ostatnio edytowane przez Aldik ; 07-11-2015 o 09:51

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    601
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    ...A moim zdanie spray'em nie maluj...
    Wiem, że chcesz pomóc koledze, ale przecież nie będzie kupował pistoletu, sprężarki, itd itd tylko po to, by kilka rysek pomalować?

    Co do zabezpieczenia odprysku czy rysy, to się zgadzam. Trzeba reagować jak najszybciej.

    A może kolega klufa już się uporał z tematem, a my tu...
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BEDY111
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    147
    BMW
    E38
    Skąd
    PL

    Post




    Kolego to pytanie zadałeś na serio ? Pomyślmy...


    Ale trzeba pomóc nie ma co. Więc co z tym zrobić hmm...
    Może przypudrować pod kolor jak nosek jakaś Pani ?
    Albo wstawić ćwiartkę, również w kolorze ? Już nie będzie tego widać i nie trzeba będzie "płakać" ? heh...

    Jedziesz do Lakiernika, sypiesz parę stówek i sprawa załatwiona. Innej opcji nie ma, żadne magiczne spreje, kredki itp. Nad czym tutaj się zastanawiać ?

    Pozdrawiam.



Podobne wątki

  1. [E38] Doradźcie, pany
    Przez Aban w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 09:10
  2. [pozostale] Proszę o ocenę tego auta. Jak zwykle wszystko wydaje się OK.
    Przez mychor w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 17-01-2014, 20:02
  3. [opony] doradźcie w sprawie opon na słonaczka do e38
    Przez 525d w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 13:26
  4. Doradźcie
    Przez Kubanek w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 16:48
  5. Nie każdą kobietę można kupić :)
    Przez Marecki7er w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 22:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •