Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ elektryka] Zegary...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych

    [ elektryka] Zegary...

    Panowie mam pytanko wime ze mozna wyciągnąć licznik bez demontażu kierownicy ale mam problemy taki odkręcam 2 śrubki które trzymaja całe zegary wysuwam je i blokuja sie nagle zapewne to przez wtyczki z tyłu ale niewiem czy mam ciągnac mocnije ale boje sie zebym czegos niepourywał czy wtyczki sa tak długie ze bede mógł je odpiac jak juz wysune licznik bardziej ??
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Przewody nie są takie krótkie,można wysunąć zegar i odczepić kostki.Ruszaj zegarem na wszystkie strony,musiał się zaczepić.

  3. #3
    Jak licznik wyciągniesz na tyle żeby oparł się na kierownicy , przekręcasz go tak aby wyciągnąć dwie wtyczki z prawej, i potem w drugą stronę celem odłączenia pozostałych dwóch.

    Ale czy licznik wyjdzie bez wykręcania kierownicy?

    Kumpel odkręcił od licznika osłonę/szybę od licznika, wyjął ja a potem licznik. Bo inaczej nie chciał wyleźć. Mi osobiście nie chciało by się bawić/cudować i zdjąłbym kierownice.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Jareknes
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    69
    BMW
    E32 iA M60b30
    Skąd
    DZG xxTL Zgorzelec
    Zaczepia sie gorna czescia o skore , takimi dwoma plastykami tylnej czesci zegara! Bo kabelki jak koledzy mowia pozwalaja na swobodne wyjecie licznika.Pozdr
    Noblesse oblige

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Ale oczywiście że się da wyjąć liczniki bez zdjęcia kierownicy.
    Nie tak dawno temu to opisywałem w jakimś poprzednim poście.

    Jak wyżej koledzy napisali - trzeba licznik wysunąć i wypiąć okablowania, potem wsuwasz licznik w dziurę w kierownicy i siłowo (bo na wyłączonym nie masz wspomagania) kręcisz kierownicę w lewo o min. 130 stopni i gotowe.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #6
    U Banola w 750il nie dało rady.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Hebelek
    U Banola w 750il nie dało rady.
    ten lang ma super rzadką opcje elektycznie regulowanej kolumny kierowniczej - może była w położeniu które przeszkadzało wyszarpaniu licznika bez zdejmowania kiery ;)
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Zapomniałem o tym miłych gadżecie. dziura w głowie coraz większa :razz:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •