Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Jak dziada odpalić?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    42
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Krosno/KW

    Post Jak dziada odpalić?

    Witam,

    Panowie niby prosta sprawa ale...

    Fura stała ze 2 tygodnie a ostatnio jak ją odpaliłem to tylko na chwilę i było mało wachy i coś przebierała.
    Dolałem beny, podładowałem aku i co? No właśnie nic, coś tam czasem kichnie i nic poza tym. Bezpieczniki ok.
    Nie wiem może jakiś samostart zapodać czy co? Mam nadzieję że pompa nie powiedziała papa...

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Moja wiedza praktyczna dot. tego konkretnego silnika jest bliska zeru, ale spróbujmy coś przybliżyć chociaż:
    - masz LPG?
    - silnik R6 ?
    - przepustnica elektryczna EML ?
    - rozdzielacz czy cewki na świecach?
    A potem czynności rutynowe w takim problemie: ciśnienie paliwa w listwie, iskra, poz. przepustnicy do rozruchu, wtryski czy żyją, synchro... i to tyle.
    Sprawdz przekaznik główny zasilania ECU i przekaznik pompy paliwa - wystarczy w nie mocniej postukać palcami podczas próby rozruchu (2-ga osoba);
    czy pompa Ci nie zasnęła przez te 2 tygodnie - dłonią plask plask w spód zbiornika, też gdy rozrusznik kręci.
    Samostart to też dobry pomysł, ale po spr. poz. przepustnic i zasilania ECU, jako próba ujawnienia braku paliwa w cylindrach.
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    42
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Krosno/KW
    To tak:

    3.0 R6 bez LPG
    Przepustnica EML
    Rozdzielacz.

    Główny przekaźnik ECU i przekaźnik pompy: gdzie tego szukać? tam obok modułu świateł i bezpieczników czy druga strona? Tym pacnięciem w zbiornik muszę spróbować. Objaw jest wlaśnie taki jakby nie dostawał paliwa bo czasem coś tam się odezwie ale tylko na chwilke.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Ok.
    Jeśli przepustnica EML ustawia się do rozruchu po włączeniu stacyjki, to dowód, że ECU dostał zasilanie. Ono idzie przez ten główny przekaznik, więc tak go
    z grubsza sprawdzić można. W M70 on i te od pomp są na prawym kielichu amorka, w niedużej skrzyneczce - może u Ciebie też tak być. Wyciągnij obydwa,
    uderz o drugą dłoń każdym z czterech boczków, aż się ich kotwice i sprężynki odezwą; obejrzeć nóżek nie zaszkodzi. Ale to tylko dorazne, niepewne zabiegi.
    Sprawdz z grubsza ciśnienie paliwa: jeżeli masz miękkie przewody paliwowe, to spróbuj ten wejściowy do listwy zagiąć trochę pomiędzy trzema palcami. Wzrost
    ciśnienia po starcie pompy jest wyraznie wyczuwalny. Wcześniej go trochę pomęcz, żeby ono nieco spadło. Ale lepiej go poluzować i zobaczyć, czy sika ostro
    wtedy, gdy powinno. Jeżeli u Ciebie pompa startuje na chwilę przed rozruchem, to zanim poplaskasz w zbiornik - przystaw tam ucho. Przyda się 2-ga osoba.
    Jeżeli masz stwardniałe przewody paliwowe, to je niezwłocznie wymień na nówki najlepszej jakości wraz z cybantami, też z wysokiej półeczki. Razem ok. 20 zet.
    Prewencyjnie zdejmij kopułkę rozdzielacza i wypędzluj ekstrakcyjną, paluszek i szczotkę węglową też, sprawdz uszczelnienie, osusz szmatką i dmuchawą,
    suche złóż do kupy.
    Zrób na razie to, potem pojedziemy dalej.
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez Dawid Filar Zobacz posta
    Witam,

    Panowie niby prosta sprawa ale...

    Fura stała ze 2 tygodnie a ostatnio jak ją odpaliłem to tylko na chwilę i było mało wachy i coś przebierała.
    Dolałem beny, podładowałem aku i co? No właśnie nic, coś tam czasem kichnie i nic poza tym. Bezpieczniki ok.
    Nie wiem może jakiś samostart zapodać czy co? Mam nadzieję że pompa nie powiedziała papa...
    nie dawaj samostarta, plak jest bezpieczniejszy
    ile tej pb zalałeś?
    i jak wyżej sprawdz czy pompa w baku chodzi

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Cytat Zamieszczone przez kal!ber Zobacz posta
    nie dawaj samostarta, plak jest bezpieczniejszy
    ile tej pb zalałeś?
    i jak wyżej sprawdz czy pompa w baku chodzi
    Zgadzam się z przedmówcą. Chociaż ze 20 literków dobrze byłoby, żeby pompę zanurzyło.
    kal!ber , przybliż może na czym polega i co daje "plak-test" , bo to nie wszyscy znają.
    A niektórym wstyd się przyznać...
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    42
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Krosno/KW
    Cytat Zamieszczone przez AMC Zobacz posta
    Zgadzam się z przedmówcą. Chociaż ze 20 literków dobrze byłoby, żeby pompę zanurzyło.
    kal!ber , przybliż może na czym polega i co daje "plak-test" , bo to nie wszyscy znają.
    A niektórym wstyd się przyznać...
    To tak: iskra jest, przepustnica sie otwiera ale cos mi sie wydaje se pompa nie chodzi. Gdzie siedzi? W zbiorniku gdzie od góry jest dostęp czy od spodu? Przekaźniki koło ecu wyglądają ok choć ich nie otwierałem. Może jutro zerknę czy sika z węża. Pasowałoby właśnie sprawdzić czy idzie napięcie na pompę.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Dawid do pompy paliwa dostajesz się od bagażnika, wyciągasz wykładziny i na prawo patrząc masz taką czarną osłonę na niej chyba 6 śrubek na krzyżaka po jej ściągnięciu ukaże się twoim oczom okrągła pokrywa przykręcana na parę nakrętek 6mm lecz na klucz 10mm. Wystarczy że pokrywę przykręcaną nakrętkami poluzujesz
    wezmiesz kogoś by pokręcił rozrusznikiem i będziesz słyszał czy pompa chodzi czy nie :) mierz napięcie na wtyce od pompy:) jak będzie to musisz wydrzeć całą pompę i polukać czy się coś ie przerwało poluzowało i czy na sucho pompa chodzi ( bywa tak że będzie chodzić ale ni wuja nie pociągnie pb )
    AMC podobno plak jest bezpieczniejszy dla silnika niż samostart ale szczegółów nie znam niestety, zasada użycia taka sama jak samostartu
    pzdr
    ps na testa jakąś pompę mam w domu:)
    Ostatnio edytowane przez kal!ber ; 04-11-2015 o 19:23

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar AMC
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Skąd
    d. z W-wy, teraz z lasu
    Sugerowana kolejność (chyba najszybciej):
    1) czy słychać "bzzzzzz..." z pod zbiornika (tylko 2...3 sek. po włączeniu stacyjki - dotyczy wszystkich poniższych prób)?
    a) słychać wyraznie - sprawdz, czy sika z przewodu przed listwą wtryskiwaczy
    b) nic nie słychać - zmierz napięcie na wtyku pompy pod podłogą bagażnika po zdjęciu dekielka jw.
    1a):
    c) sika mocno - wtryski lub synchro (czyli wtrysk i iskra we właściwej chwili)[mało pdpdb]
    d) sączy się tylko - pompa chodzi, ale nie tłoczy, czyli wyjmij pompę i okazyjnie obejrzyj filtr (jest na podwoziu przed zbiornikiem, aluminiowy walec). Jw., wez "na
    testa" od kal!bra
    1b):
    e) jest napięcie - podmień pompę
    f) brak napięcia - przekaznik pompy, bezpiecznik (kraftstoffpumpe lub fuelpump - o ile dopadniesz rozpiskę, jest gdzieś na Forum).

    A co do plaka: może tuczi77 znajdzie chwilkę, żeby oświecić tych zawstydzonych, testował tak szczelność dolotu w M60B40; z dobrym skutkiem, zdaje się...
    Ostatnio edytowane przez AMC ; 04-11-2015 o 20:18
    Pozdrawiam - Andrzej

    Człowiek nie tylko WIE, ale także WIE, ŻE WIE. Inne gatunki tego nie wiedzą.

    Być, Mieć, Wiedzieć.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    42
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Krosno/KW
    Cytat Zamieszczone przez AMC Zobacz posta
    Sugerowana kolejność (chyba najszybciej):
    1) czy słychać "bzzzzzz..." z pod zbiornika (tylko 2...3 sek. po włączeniu stacyjki - dotyczy wszystkich poniższych prób)?
    a) słychać wyraznie - sprawdz, czy sika z przewodu przed listwą wtryskiwaczy
    b) nic nie słychać - zmierz napięcie na wtyku pompy pod podłogą bagażnika po zdjęciu dekielka jw.
    1a):
    c) sika mocno - wtryski lub synchro (czyli wtrysk i iskra we właściwej chwili)[mało pdpdb]
    d) sączy się tylko - pompa chodzi, ale nie tłoczy, czyli wyjmij pompę i okazyjnie obejrzyj filtr (jest na podwoziu przed zbiornikiem, aluminiowy walec). Jw., wez "na
    testa" od kal!bra
    1b):
    e) jest napięcie - podmień pompę
    f) brak napięcia - przekaznik pompy, bezpiecznik (kraftstoffpumpe lub fuelpump - o ile dopadniesz rozpiskę, jest gdzieś na Forum).

    A co do plaka: może tuczi77 znajdzie chwilkę, żeby oświecić tych zawstydzonych, testował tak szczelność dolotu w M60B40; z dobrym skutkiem, zdaje się...
    To tak Ecu napięcie ma, na pompie w bagażniku napięcie tez jest. Nie miałem drugiej osoby wiec zainstalowałem dobry dyktafon w bagażniku i co? Po przekręceniu kluczyka panuje tam bloga Cisza.. Może pompa umarła? Kiedy ostatnio chodziła to silnik przerywał. Jak ja sprawdzić? Klapka w bagażniku i wszystko do góry? Kiedy to rozbierałem bo czyściłem pływak.

Podobne wątki

  1. [mechanika] NIE CHCE ODPALIĆ
    Przez grzesiek799 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-03-2016, 08:21
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 19:57
  3. e38 730 m60 nie chce odpalić
    Przez point6 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 13:00
  4. Moja 7 nie chce odpalić? Pomocy
    Przez SLU w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 20:31
  5. [ elektryka] niechce odpalić
    Przez tomek26 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 20:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •