Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Szaleją wskaźniki + światła stop

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    24
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Poznań

    Post Szaleją wskaźniki + światła stop

    Cześć

    Mam problem z E38 który pojawia się raczej rzadko (raz na kilka tygodni?) ale jest wkurzający. Objaw jest następujący: Podczas jazdy nagle zaczynają wariować zegary - każdy pokazuje jakieś losowe wartości które zmieniają się bez ładu i składu (np. prędkościomierz pokazuje 0, za chwilę 40, 140, 200, na każdej wartości zatrzymuje się na kilka - kilkanaście sekund - pozostałe zegary tak samo), kiedy to się dzieje zauważyłem że:
    - cały czas świecą światła stop - nawet po wyjęciu kluczyka/zamknięciu auta/odczekaniu jakiegoś czasu
    - na zegarach nie ma sygnalizacji włączonego kierunkowskazu (nie klika i nie mruga strzałka) chociaż kierunki na zewnątrz działają OK
    - licznik przebiegu nalicza kilometry normalnie
    - zdarzyło się, że sytuacja sama się naprawiła ale najczęściej odłączam akumulator i po podłączeniu problem znika

    Sądziłem, że problem leży po stronie akumulatora bo był założony za mały 74Ah - wymieniłem na nowy 95Ah ale problem wraca z podobną częstotliwością. Czy te objawy mają jakiś sens? W jakim kierunku iść z diagnozą?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Idź w kierunku kostki stacyjki, nieprawidłowa prędkość to może być czujnik ABS prawy tył. A masz podświetlone inne kontrolki na zegarach ? bo jeżeli nie to na pewno sprawdź kostkę stacyjki niestety wszystkie moduły na pokładzie są bardzo wrażliwe na jakiekolwiek zaniki napięcia, a padnięta kostka stacyjki może powodować takie stany.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Przydałoby się sprawdzić błędy m.in. w liczniku. Podejrzewam, że będzie tam błąd linii K-bus
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar giezet
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    167
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Garwolin
    Mam to samo od 4 lat w mojej e38, pojawia się raz na jakieś 3 miesiące, czasem przechodzi mu po minucie czasami nawet po 15 po czym wyskakuje błąd trans failsafe program i wszystko wraca do normy. Tez jestem ciekaw o co z tym chodzi, kiedyś gdzieś czytałem że trzeba wymienić licznik

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    24
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
    Idź w kierunku kostki stacyjki, nieprawidłowa prędkość to może być czujnik ABS prawy tył. A masz podświetlone inne kontrolki na zegarach ? bo jeżeli nie to na pewno sprawdź kostkę stacyjki niestety wszystkie moduły na pokładzie są bardzo wrażliwe na jakiekolwiek zaniki napięcia, a padnięta kostka stacyjki może powodować takie stany.
    Czasami jak kulawo chwyce kluczyk to potrafi kręcić się bez oporu - czy to tylko potwierdza diagnozę kostki stacyjki czy nie ma związku?

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Podstawa to porządna diagnostyka

    Czasami jak kulawo chwyce kluczyk to potrafi kręcić się bez oporu - czy to tylko potwierdza diagnozę kostki stacyjki czy nie ma związku?
    To świadczy o wyrobionej mechanicznie stacyjce. Częsta przypadłość w pierwszych rocznikach E38 z immo, a także w E36 z immo
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar gsm191
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    95
    BMW
    e38 m60b30
    Skąd
    Nowy Sącz
    Jeśli chodzi o światła które świeciły same i brak sygnalizacji świetlnej oraz akustycznej kierunkowskazów to miałem to samo. U mne problemem był zalany modół świateł. (znajduje się w nogach pasażera po prawej stronie). Widać było na nim białe zacieki. Może warto byłoby to sprawdzić

    Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [elektryka] Światła STOP świecą przy włączonym zapłonie => 728iA, 1997
    Przez marcin1981m w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-08-2015, 09:08
  2. [elektryka] wskaźniki umarły
    Przez godles w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 18:51
  3. [elektryka] E38 Wariujące wskaźniki na desce i brak kierunkowskazów
    Przez Jaworess w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 16:45
  4. Wskaźniki klimatyzacji.
    Przez jasko1969 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 08:30
  5. [ elektryka] światła stop
    Przez orson w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-06-2009, 22:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •