Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ elektryka] [E38] jaki akumulator 730d

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    [ elektryka] [E38] jaki akumulator 730d

    Witam. Ma ktoś może instrukcję obsługi do E38 po lifcie dla serii z silnikami Diesel??

    Prawdopodobnie skończył mi się akumulator. A że kupiłem auto w PL i akumulator był od początku niemrawy chciałbym wiedzieć jaki powinien być do tego auta. Oczywiście mam podejrzenie, że mam włożony jakiś na sztukę niekoniecznie od mojego auta. Nie mam instrukcji od tego auta więc nie wiem jakie parametry powinien mieć akumulator :(
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Znalazłem coś takiego i zaciekawił mnie ten akumulator. Według sprzedawcy konkuruje on z akumulatorami standardowymi o mocy 90AH (taką moc uzyskuje przy -18 stopniach przy normalnych temp jest dużo mocniejszy), miał już ktoś możliwość sprawdzać te akumulatory??

    http://moto.allegro.pl/item549544563...nowa_cena.html
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Zerknij tu
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...31&hg=61&fg=30

    i tu

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...13&hg=61&fg=30


    ja swego czasu jak miałem 3.0d wymieniłem na 120aH.. ale z realoem wynika że i 90aH wystarczy.

    Na temat akumulatorów żelowych mogę powiedzieć że są rewelacyjne. Odznaczają się wyjątkową żywotnością i bardzo długim "trzymaniem" prądu.

  4. #4
    Tylko do diesla chyba potrzebny jest wiekszy prąd rozruchu? Ale to tylko takie moje chyba i tak mi się wydaje :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Vip Vip Awatar co arti
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    251
    BMW
    750 il
    Skąd
    Włocławek
    ja kolego mam w swojej 730d ori aku bmw i jest 110ah na 850 rozruchu .Pozdrawiam!!!
    B-ędziesz M-iał W-szystkie

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    hmmm masz to fabrycznie?? Bo ja mam wciśnięty 84AH i chyba jest to 900-ka więc widzę, że może być słaby. Jutro udało mi się dopchać do elektryka. Muszę wykluczyć przed takim wydatkiem awarię. Żelówka którą podałem w temp 0 stopni osiąga już 140AH i powiem strzeże, że jak mam wydać 600zł za nowy aku BMW to wole kupić żelówkę. auto się sprzeda a aku zostanie więc nie ma co oszczędzać na tym zakupie z reszta jeżeli chodzi o moją kochaną lalę to nie potrafię jej odmówić (wcześniej żona ucierpi ;D )
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Vip Vip Awatar co arti
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    251
    BMW
    750 il
    Skąd
    Włocławek
    prawdę wówiąc nie mam zdania co do żelków moim zdaniem gdyby były takie dobre to by je montowali seryjnie do aut .ja jestem za ori ja ją mam od czerwca niunie i nie mam problemów z elektrowną a bateria jest z roku 2001 tak jak siudemeczka .Pozdrawiam!!
    B-ędziesz M-iał W-szystkie

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    :D BMW montuje żelowe fabrycznie :D tylko tyle, że mają kształt jak zwykłe. A ja mam zamontowany KAGER 83AH 700A i jak dla mnie jest za słaby już kupiłem ten z aukcji. Wiecie to jest bateria do póki było ciepło było ok może raz w miesiącu go podładowałem. Ale gdy się zrobiło zimno jego sprawność mocno spadła. Ten co mam nadawałby się do mniejszego Diesla lub do benzynki ale u mnie nie radzi sobie :(
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    A nie chcesz spróbować go orzeźwić ?

    Wylewasz cały elektrolit, płyczesz wodą demineralizowaną, zalewasz świeżym kwasem, ładujesz do pełna, podpinasz lampy na noc niech sie rozładuje do "0", potem znów ładujesz do pełna i wsadzasz do auta.

    A tak z drugiej strony, to sprawdź sobie czy na pewno masz dobre ładowanie - ustawisz miernik na "wolty" i przypinasz do akumulatora - ma wskazywać 12.0V, potem auto odpalasz i przy poprawnym ładowaniu alternatora masz mieć ok. 14-14.4V (podręcznikowe wskazanie jest 14.4V). Jeżeli masz poniżej 14V wskazanie miernika na akumulatorze przy odpalonym, to wina w ładowaniu, a nie w akumulatorze

    Pozdrawiam
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    THX mam to sprawdzić u elektryka także to czy nie ma gdzieś poboru po wyłączeniu auta (oczywiście dłużej niż 15min lub większy niż być powinien) ogólnie to samo ładowanie sprawdzał mi mechanik i powiedział, że jest ok mam słabe rolki alternatora i resztę która jest na tym pasku ale czy to ma wpływ na ładowanie? trudno powiedzieć. Tak czy siak aku kupiłem bo jest stanowczo za słabe. Ten co mam znajdzie zastosowanie bo aut mamy sporo więc nie ma problemu a jeżeli chodzi o regenerację to pomyśle nad tym zobaczymy jak się spisze w aucie które nie potrzebuje takiej mocy
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •