Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [ wnetrze] Ciężko chodząca dźwignia zmiany biegów

  1. #1
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań

    [ wnetrze] Ciężko chodząca dźwignia zmiany biegów

    Witam skrzynia automat bez sekwencji . Mianowicie czasem ciężko przesunąć dźwignie w inna pozycje a czasem leciutko działa ... dodam iz czasem mam problem gdyż skrzynia jest na P drążek jest na P a na wyświetlaczu na zegarach nie ma żadnej literki zaznaczonej poruszam prawo lewo i sie zapali P

    Dodam iz tylko na P czasem nie wyświetla ( co za tym idzie nie odpala auto)muszę poruszać drążkiem aż sie zapali żeby odpaliło :) (wiem ze mogę na N)

    czy ktoś przerabiał taki lub podobny problem ??

    pozdrów'ka Jutro śmigam o 8 rano na wymianę oleju :) w skrzyni

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Niestety nie pomogę Tobie bo nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego zachowania. Ale napisz czy wymiana oleju i filtrów pomogła w twoim przypadku. Pozdrawiam.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    52
    BMW
    e 38 740
    Skąd
    radom

    Re: Ciężko chodząca dźwignia zmiany biegów

    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    Witam skrzynia automat bez sekwencji . Mianowicie czasem ciężko przesunąć dźwignie w inna pozycje a czasem leciutko działa ... dodam iz czasem mam problem gdyż skrzynia jest na P drążek jest na P a na wyświetlaczu na zegarach nie ma żadnej literki zaznaczonej poruszam prawo lewo i sie zapali P

    Dodam iz tylko na P czasem nie wyświetla ( co za tym idzie nie odpala auto)muszę poruszać drążkiem aż sie zapali żeby odpaliło :) (wiem ze mogę na N)

    czy ktoś przerabiał taki lub podobny problem ??

    pozdrów'ka Jutro śmigam o 8 rano na wymianę oleju :) w skrzyni
    WITAM ja ci powiem ,wjedz na kanal ,poluzuj poluzuj linke z kontry galke wez na p i w skrzyni musi byc na p linka sama sie ustawi ,i skrec nakretke.
    PS. mozesz jak poluzujesz nakretke sprawdzic jak ci linka chodzi moze sie gdzies przetarla.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    Oliwa wymieniona czas operacji 40minut ... koszt operacji 480zl

    wiec po przyjeździe poczekałem trochę 1h ! ok przyjęli mnie koleś mnie poinformował ze jeśli nie był wcześniej nigdy nie wymieniany olej to może po wymianie skrzynia pracować gorzej niż przed.... ok spuszczają olej olej czysty wyleciał , zleciało 5litrów wymienili filtr (na filtrze żadnych opiłków szlamu ) wymienili uszczelkę zalali olejem i weszło im 7litrow wiec 2litrow mi brakowało...(przez pocącą sie miskę)


    wrażenia:
    skrzynia płynniej zmienia biegi . świszczenie na postoju ustąpiło . podczas redukowania biegów (kick down) nie szarpie już

    ogólnie: ZADOWOLONY


    PS: mały mankament mnie zdenerwował, od tygodnia mam problem z czujnikiem abs (wilgoć weszła) i mi kontrola trakcji i abs nie działają .... ale z nienacka... na placu u mechaniorów lodowisko wiec jadę powoli.... celuje miedzy dwa auta na końcu miejsca gdzie mam zamiar zacumować stoi tabliczka parking na kątowniku 2cm x 2cm zbliżam sie wiec hamuje hamuje i jeb jak tytanik na dno bezwładnie abs padł i lecę w ten znaczek "P" z prędkością 2km/h jeb w niego tyl na tyle pchał na biegu ze obalilem cały znaczek a ze był z fundamentem to na robił szkód -> rejestracja pogięta (a ma tydzień) ramka połamana i pod ramka na zderzaku to mocowanie do rejestracji z jednej strony złamane ....ach małe szkody ale mnie zirytowały....Wysiadłem z auta i wyprostowałem znaczek "P" tak zeby nikt nie widział :P 8/


    po'zdrówka

  5. #5
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    a mnie sie wczoraj wyprzedzac zachcialo ;D jade 55/h i kierunek lewy i rura a tu.... jak mi d... nie zarzuci lewo prawo lewo prawo ledwo wyciagnalem na prosto bo albo row albo jakies tam audi malo braklo UROKI ZIMY!!!! uwazajcie
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •