Poka¿ wyniki od 1 do 5 z 5

W±tek: Lampy przód e65 e60 etc

  1. #1
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice

    Post Lampy przód e65 e60 etc

    Panowie a otó¿ prowadzê eksperymenty z odnawianiem przednich lamp w bmw. Etap polerki mam rozeznany, teraz etap odnawiania pow³oki ochronnej hmm mo¿na to nazwaæ klarem, pozosta³ problem wnêtrza lampy. Musia³bym potestowaæ na jakiej¶ rozklejanie i czyszczenie wnêtrza - moze i odnawianie odb³y¶ników. Je¿eli kto¶ z Was ma do¶æ swoich lamp i chcia³by kupiæ nowe lub ma jak±¶ popêkan± i chcia³by udostêpniæ mi i zyskac gratis odnowion± je¿eli siê uda to siê polecam !
    Moze kto¶ ma jakie¶ uwagi w temacie to równie¿ jestem chlonny na wiedze :)

  2. #2
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Sk±d
    Kwiatkowice
    Ja kiedy¶ dawa³em ca³e lampy od E65 przedlift do regeneracji- ju¿ o tym gdzie¶ pisa³em na forum- efekt mega, ale nastêpne bêdê chyba próbowa³ "leczyæ" samemu, bo cena takiej us³ugi jest du¿a. I ostatnio na jakim¶ innym forum kto¶ pisa³ jak wyczy¶ci³ w ¶rodku lampy od E65- owin±³ magnes (mo¿e zaszy³?) szmatk± z mikrofibry i wrzuci³ do reflektora, a od zewn±trz, po kloszu, przesuwa³ drugi magnesik- prawda, ¿e pomys³owe? I odpada rozklejanie, o ile odb³y¶niki masz w miarê w porz±dku.

    Ja planujê ze swoimi kolejnymi lampami zrobiæ co¶ takiego. Po wyjêciu z auta czyszczenie od ¶rodka we wspomniany sposób plus jedno z rozwi±zañ proponowanych przez tego pana na filmach:
    https://www.youtube.com/watch?v=EOuS3LGLZ2I
    https://www.youtube.com/watch?v=SNVYC6ZVv4U

    Do tego nowe ¿arniki, np. General Electric i ¶wiat³a powinny byæ jak nowe.

  3. #3
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Tylko s± specjalne lakiery do tego - juz robi³em, ale ciagle to nie to co bym chcia³ :) Chyba problem wewn±trz. Znajomy robi³ test zwyk³ym lakierem bezbarwnym jakim si emaluje auta i z tego co pamiêtam reflektor sie uszkodzi³, co¶ dziwnego sie z nim dzia³o - pokazywa³ ale juz nie pamiêtam.

  4. #4

    Post

    Ale malowa³ klosz od ¶rodka? Jako¶ nie widzê tego... Od zewn±trz to jeszcze spoko, byle by zastoswaæ podk³ad na tworzywa sztuczne? Bez tego malowanie mija siê z celem, bo prêdzej czy pó¼niej wyjd± kwiatki, przewa¿nie w postaci ³uszcz±cego siê lakieru. S± specjalne folie zabezpieczaj±ce, które nakleja siê na klosz. Lepszy patent i mniej inwazyjny.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  5. #5
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Zabezpieczenie to jedne a chodzi o odnowienie. Malowanie od ¶rodka raczej odpada, chodzi o wyczyszczenie czy te¿ przepolerowanie.

Podobne w±tki

  1. [elektryka] E65 lampy przód USA
    Przez szpoper w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 11:43
  2. Lampy przód
    Przez SIWEK30283 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-06-2013, 05:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •