Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60

Wątek: [e38] 750 UWAGA!

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    kuchel nie jest tak - bo auta za wyższą cene często są takie same ;) CCC :)

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    W sumie to dobry znak. Auto ma najechane 650 tys km i wygląda bardzo dobrze :) Powinno dać to do myślenia, że te auta mogą wiele. Jeżeli był na bieżąco serwisowany to w czym problem? Może być w lepszym stanie niż egzemplarz który ma 200 tys a w którym właśnie przyszła pora na wymianę połowy wyeksploatowanych elementów.

    Polacy to się jeszcze przez kolejne dekady dadzą walić w butelkę przez te zaściankowe myślenie przebieg=stan.

    Ja dla przykładu oglądałem w sobotę E34 jak byłem u rodziny w DE które miało nalatane 112 tys km. I co z tego, jak kobita miała je chyba z każdej strony obdrapane, boczki w drzwiach zresztą też (jakby szczur wygryzł). Drzwi chodziły słabo i ogólnie auto wymęczone. A pierwsi właściciele, jeszcze sam to auto konfigurowali przed kupnem. I co przebieg najważniejszy?
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    dokładnie ja od dawna powtarzam, że przebieg jest rzeczą drugorzędną

    dla przykładu kolega kupił 535d GT auto miało dobre 2 lata i 180 tysięcy to ile ma 10-15 letni diesel????

    po drugie jeden zajedzie auto mające 100 tysi bo nic nie robi i ma w dupie drugi dojedzie do miliona w pieknym stanie bo właściciel dba o wszystko jak należy

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    ja mialem 730d z 963t km i nadal jezdzila :D przebieg bylo widac tylko po fotelach przednich - byly juz mocno zuzyte. Poza tym ciezko bylo sie skapowac ze tyle ma - na zegarach miala 500 tysiecy, w w ASO ostatni raz widzieli ja w DE jak miala prawie 600 tys(5 lat wczesniej) - dowiedzialem sie tego, jak pojechalem do ASO na przeglad, z kluczyka wyszlo ze ma prawie milion i przy 450k wymienili w DE skrzynie na calkowicie nowa, plus turbina i sterownik silnika. Jezdzilem nia jeszcze z rok i nic powaznego sie nie dzialo. Wymienialem jeszcze wahacze - wszystkie przednie miala ORI BMW....a podobno tylko beczka zamknie milion ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  5. #25
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Morał z Waszej dyskusji, żeby brać większe przebiegi bo jest ok, to po co przepłacać. Ciekawe, czy ktoś tutaj obecny wyłoży 20k na nową skrzynię do 730d jeżeli padnie przy przebiegu 450 tyś km. Do tego turbine I sterownik silnika I robi się lekko 30k za same części. No tak, przecież w Polsce można wstawić wszystko ze szrotu, na przykład drugą skrzynię po podobnym przebiegu I dojechać do miliona jak na nowej :)

    Ja jednak pozostanę przy przebiegach prawdziwych znacznie mniejszych. Przebieg jest najważniejszy, a potem można dopiero oglądać auto, żeby ktoś mnie źle nie zrozumiał, że tylko przbieg jest ważny.

    Auto wyeksploatowuje się całkowicie z przebiegiem, a wszystkiego się nie wymieni. Pomijam względy estetyczne jak wnętrze oraz lakier.

    Ponadto, czy ktoś tutaj wypowiadający się jeździł naszymi BMW od e32/e34 do e39/e38 z przebiegami poniżej 100kkm w ślicznym stanie. Wtedy byście zmienili zdanie.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 29-10-2015 o 09:50
    pozdrawiam Bartek

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    Szczerze wolalbym 400k km i bezwypadek, niz 100t km i caly w szpachli i w cwiartkach ;) to co zuzywa przebieg, wymienisz na nowe,a wypadkowej przeszlosci nigdy nie zmienisz ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  7. #27
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BRABUS Zobacz posta
    Szczerze wolalbym 400k km i bezwypadek, niz 100t km i caly w szpachli i w cwiartkach ;) to co zuzywa przebieg, wymienisz na nowe,a wypadkowej przeszlosci nigdy nie zmienisz ;)
    Czy ja gdzieś napisałem, że preferuję auta z małym przebiegiem I dopuszczam wypadkowość ?
    pozdrawiam Bartek

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,521
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice

    Post

    Cytat Zamieszczone przez BRABUS Zobacz posta
    ja mialem 730d z 963t km i nadal jezdzila :D przebieg bylo widac tylko po fotelach przednich - byly juz mocno zuzyte. Poza tym ciezko bylo sie skapowac ze tyle ma - na zegarach miala 500 tysiecy, w w ASO ostatni raz widzieli ja w DE jak miala prawie 600 tys(5 lat wczesniej) - dowiedzialem sie tego, jak pojechalem do ASO na przeglad, z kluczyka wyszlo ze ma prawie milion i przy 450k wymienili w DE skrzynie na calkowicie nowa, plus turbina i sterownik silnika. Jezdzilem nia jeszcze z rok i nic powaznego sie nie dzialo. Wymienialem jeszcze wahacze - wszystkie przednie miala ORI BMW....a podobno tylko beczka zamknie milion ;)
    Znajomy ma e38 730d polift 913 000 przebiegu jak ostatnio z nim rozmawiałem i jeździ bez najmniejszych problemów, co do skrzyni która wytrzymała 450 tys to ciekawe czy wymieniali w niej olej, pewnie nie bo longlife... Te skrzynie zdecydowanie stać na więcej przy odpowiednim serwisie

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    71
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Dokładnie. Jak bezwypadek to nie ma się co stresować, a silnik mógł być wymiany kilkukrotnie. Sam kupiłem e38 m60b40 na zegarach niby 400k km a wyglądała jak by miała co najmnie 3 razy tyle. Kupiłem angola w kolor poprzerzucałem graty łącznie z silnikiem wnętrze doprowadzone do porządku zawiecho też skrzynia też wymieniona i teraz stan samochodu ma się ni jak do przebiegu. Nie oszukujmy się ludzie w pl jednak patrzą na to ile km wyświetla się na liczniku, a nie na stan samochodu. Często gęsto te z przebiegami ponad 300k są bardziej warte uwagi niż ten co ma na zegarach 180k (choć to nie reguła wiadomo).

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta

    Ponadto, czy ktoś tutaj wypowiadający się jeździł naszymi BMW od e32/e34 do e39/e38 z przebiegami poniżej 100kkm w ślicznym stanie. Wtedy byście zmienili zdanie.
    Ja jeździłem. Miałem E34 520i kupioną w 2005 roku z przebiegiem 79000 km. Auto sprawowało się super. W momencie zakupu miało opony oryginalne z 1990 roku, od spodu wyglądało jakby nigdy nie widziało nawet deszczu. Wnętrze jak nowe. Przez 6 lat zrobiłem tą E34 90 tys km robiąc mnóstwo tras po Polsce i Europie z jedną awarią (padła pompa paliwa). Teraz auto ma użytkownik z forum bmw5er, ma najechane ponad 200 tys km i nadal pozostaje w znakomitej kondycji. Zresztą mamy ze sobą stały kontakt.

    Zgadzam się z TTrolem w całej rozciągłości. 100 razy bardziej wolałbym auto z małym (prawdziwym) przebiegiem niż przechodzone, mimo że serwisowane. Pewnych rzeczy zużywających się jak np wnętrze, nie wymieni się. A one mają mega wpływ na ogólny odbiór tego jak auto wygląda i jak się nim jeździ. Ale powiedzmy sobie szczerze jedną rzecz - kto zapłaci wielokrotność ceny przechodzonej E38/E39 po to żeby mieć to samo ale z mniejszym przebiegiem?

Podobne wątki

  1. [E32] long 750 - uwaga niezgodność
    Przez vramzes w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 12:57
  2. Uwaga na tą e38!
    Przez rafinmr w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 21:01
  3. E38 750 V12 Uwaga na MINĘ!
    Przez Kriss77 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 09:44
  4. BMW 750 B.ZADBANY -lexcenter -UWAGA !
    Przez N0name w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 00:03
  5. UWAGA UWAGA! Ostrzeżenie przed przeszczepem anglika...
    Przez bitek-bitek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 13:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •