Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: 730i M60 - skoki na obrotach i gaśnięcie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    5
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Niemcy

    Post 730i M60 - skoki na obrotach i gaśnięcie

    Witam wszystkich,

    Ostatnim czasem pojawiły się u mnie dziwne problemy.
    Zauważyłem, że samochód czasami skacze na obrotach i potrafi zgasnąć.
    Dzieje się to zarówno na zimny jak i na ciepłym silniku a sytuacja wygląda tak, że podczas stania np. na światłach obroty podnoszą się do różnych prędkości - w skrajnych przypadkach aż do 2 tyś.
    Takie akcje mogę zaobserwować zarówno na P jak i na D, na postoju jak i podczas jazdy. Jak stoję na światłach to zaczyna mi się "wyrywać" do przodu a kiedy rzecz pojawi się podczas spokojnej jazdy to zachowuje się jak na tempomacie - mogę puścić gaz a on trzyma obroty i prędkość, czasem nawet sam przyspiesza.
    Najgorsze w tym jest to, że podczas tego falowania czasem gaśnie a następnie ma problem z odpaleniem, trzeba go kręcić chyba z 10 razy żeby zaskoczył ale i tak robi to z wielkim problemem. Gaśnięcie i problem z odpalaniem tylko na ciepłym silniku.

    Akcje skoków obrotów na światłach nagrałem i wrzuciłem na YT więc możecie rzucić okiem jak to faktycznie wygląda :
    https://www.youtube.com/watch?v=36YjZHEhSdw

    Przepływomierz czysty, przepustnica też, nowy czujnik położenia wałka rozrządu (FEBI).

    Z góry dziękuje wszystkim za pomoc ! :)
    Ostatnio edytowane przez Klimas ; 23-09-2015 o 22:01

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    72
    BMW
    BMW E38 3.0i
    Skąd
    Chorzów
    Objaw jakby krokowy wariował kilka razy mi tak wariował pomogło wypięcie krokowego i ponowne wpięcie.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    5
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Niemcy
    Krokowy czyściłem niedawno temu, spróbuje ogarnąć jakiś inny silniczek i podmienić może to coś zmieni.
    Podpoiłem auto pod kompa i pokazuje błąd czujnika temperatury. Możliwe, że czujnik temperatury robi takie rzeczy z autem ?
    Mam jeszcze czujnik położenia wału z Denso który chciałem podmienić (zanim zaczął falować to miał problem z odpalaniem po krótkim postoju) - myślicie że to coś da ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury

    Post

    Od czujnika położenia wału gaśnie, szarpie, nie ma mocy, ale o samoistnie zwiększających się obrotach nie słyszałem... A problemy z odpalaniem są niezależnie od temperatury silnika. W v8 oryginalnie montowali czujnik denso? bo jak nie, to tym bardziej sobie odpuść (tak swoją drogą ja całkowicie straciłem zaufanie do tej firmy po prawie nowej świecy, która mi się rozleciała...)
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    5
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Niemcy
    Problem rozwiązany.
    Winny wszystkiemu był czujnik temperatury cieczy. Nowy OE 133 zł całkowicie rozwiązał sprawę.
    Auto nie gaśnie, zawsze odpala, obroty przestały falować no i spalanie spadło :)

    Pozdrawiam,
    K

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    A komputer go nie zgłaszał?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    5
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Niemcy
    Cytat Zamieszczone przez Klimas Zobacz posta
    Podpoiłem auto pod kompa i pokazuje błąd czujnika temperatury. Możliwe, że czujnik temperatury robi takie rzeczy z autem ?
    Zgłaszał. Po porostu nie spodziewałem się, że aż takie kwiatki mogą się przez niego dziać :)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 08:23
  2. gaśnięcie silnika na gazie
    Przez danmar100 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 17:09
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 19:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •