Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Montaż nowego radia- pomocy!!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Montaż nowego radia- pomocy!!

    Chu* mnie zaraz jasny strzeli z tym moim szczęściem ! Pognałem zmieniarkę, kupiłem sobie nowe radio mp3, z USB, czytnikiem kart pamięci itd żeby wszystko mieć pod ręką a nie grzebać w bagażniku przy zmieniarce. Kupiłem kostkę ISO pojechałem do chłopaków żeby mi wszystko podłączyli. Mam w swojej Buni oryginalnie montowane 10 głośników. Podłączyli wzmacniacz-działa, podłączyli tube basową pod chinche - działa. Podłączyli 10 oryginalnych głośników - NIE DZIAŁAJĄ! Za chiny ludowe nie wiedza jak podłaczyć. Pojechałem do eletronika a ten gada że nie da sie podłączyc tego radia tylko trzeba kłaść nowe kable od każdego głośnika !!! buahahahahaha. Na forum widziałem dziesiątki siódemek z zamontowanymi radiami mp3. Czy każdy z Was kładł nową instalację pod głosniki? To jest chore, nie wierze w to. Stare radio chodzi na wszystkich głośnikach elegancko więc nowe też musi! Czy ja mam szczęście do takich wspaniałych mechaników czy mam pecha i trafiłem na jakąś Beemke z marsa? Pomóżcie prosze bo mnie nerwy zżerają :/

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    masz DSP -a tu swiatlowody jak sie nie myle....
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Nie rozumiem co do mnie napisałeś :(

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Greg ci napisał ze jak masz dsp to ten system jest połączony światłowodami. tak ja to zrozumiałem. Wiec nie ma okablowania normalnego. Greg czy ja dobrze myślę?
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Ja mam DSP i są zwykłe kable,12 głośników.Na półce 4 jako subwofery kable z nich idą do wzmacniacza (tradycyjnie lewy błotnik w bagażniku) grubsza kostka w której też jest zasilanie wzmacniacza a z głośników z drzwi do tego samego wzmacniacza druga kostka z cieńszymi kablami.Światłowody z tego co wiem były w E65/66.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    ja przerabialem temat z DSP :) jesli masz.. albo wywalisz cala instalacje i zrobisz nowe okablowanie i osprzet albo zostaniesz przy ori.

    ewentualnie jak ktos chce w druciarstwo sie pobawic to jest mozliwosc wpiecia sie nowym radiem w kable od glosnikow ze starego radia :) ale tak czy siak.. stare radio robi za swojego rodzaju sterownik i musi byc :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maniakowy
    ale tak czy siak.. stare radio robi za swojego rodzaju sterownik i musi byc :)
    Popieram :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Maniakowy a Ty jak zrobiłeś u siebie ? Dzisiaj byłem u elektryka i powiedział żebym popytał chłopaków na forum o jakąś instrukcję montażu i jak kupie odpowiednią kostkę to mówi, że da rade to zrobić. No ale skoro mam DSP to raczej czarno to widzę bo nie bardzo podoba mi się pomysł kładzenia nowej instalacji od 10 głośników.

    Wojtas ten wzmacniacz jest tam gdzie zmieniarka? Skoro tam dochodzą kable od wszystkich głośników to może bym je wpiął pod nowe radio? Kurcze już sam nie wiem czego się chwytać :( Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł ! Używał ktoś adaptera na kasety z przejściem na przenośny odtwarzacz mp3? jak to się sprawuje? Daje rade ?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    nawet daje, jakosc nie najlepsza ale jak głosnosc mp3 bedzie mała a radia wieksza to da sie przeżyć. nagrzewa sie tylko strasznie, ale moze wszystkie kaseciaki tak mają ;) no, i nie zawsze działało - nie wiem dlaczego, miało jakies takie zwiechy. pozatym tania sprawa i wydaje mi sie ze lepiej kupic taką kasete z kabelkiem niz kłaść nowe kable po całym samochodzie. jak sie nie sprawdzi to wtedy pomyślisz :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    ja z tym walczylem dosc dlugo. wszystkich magikow w miescie obskoczylem :) niby sie da podlaczyc.. ale strasznie duzo pieniedzy taka robota by kosztowala ;]

    na poczatku chcialem kombinowac, zeby wlasnie wyciagnac radio i przelozyc je do bagaznika (ale kable od niego musza byc ciagle tam gdzie byly :P ) i w miejsce starego radia wsadzic nowe :)

    efekt takiego rozwiazania jest raczej mizerny. bo dalej jednostka sterujaca jest stare radio a nowe tylko by puszczalo muzyczke :)

    najlepszym rozwiazaniem chyba jest kupienie interfejsku i zamontowanie jakiego ipoda czy cus takiego ;) ja poszedlem jeszcze na gorsze jakosciowe rozwiazanie i wsadzilem kasete z kabelkiem i slucham mp3:) wiadomo.. dziala jak dziala.. ale dziala :PP

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •